Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Akční
  • Animovaný

Králové léta (2013)

Puberta je stav, kdy se geniální dítě permanentně diví, jakto že ho mohli zplodit tak debilní rodiče. Konec v ráji zase zapříčiní ženská a had - prý ploskolebec, který vlastně byl užovkou sanmartinskou.

2Bobule (2009) odpad!

To, ze jsou pokracovani horsi nez jednicky to se uz tak nejak ocekava, ale tohle? Reziser filmu dela jen reklamy a pred ani po tomhle uz zadny celovecerak nenatocil. Po totalnim propadaku, kterym 2bobule jasne jsou, se neni cemu divit. Ale chapu proc si ho na to vybrali, tolik product placementu neni snad nikde jinde...

Ve spárech yakuzy (2000)

Parta zlodějíčků a dealerů drog nejnižšího stupně hierarchie, je vynesena příchodem jediného muže na vládce celé oblasti, kde najednou kontrolují veškerý byznys. Cesta jedním směrem má ale svá omezení (zde střed s italskou mafií) a tak zplozené násilí - byť je dílem jediného člověka - zavede do záhuby všechny. Stylový film, s místy velmi černým humorem, kde vše se zdá přirozeným chodem událostí, nevyhnutelností. Nejvíc na tom zaráží, že jediným důvodem roztočení celé spirály není touha po penězích, slávě, moci nebo pomstě, ale jen důsledek toho, že jeden maník nemá rád když mu někdo sere na hlavu.

Pečeť vraha (2003)

Film, který ve své první polovině apsiruje i na hodně černou "kitanovskou" komedii. Původnímu duo vyšetřovatelů typu Pat a Mat se nedaří hodit vraždy na žádného z vyhlídnutých podezřelých a není tak nouze o bizarní situace a následná řešení (podezřelý na kterého to šijou pomáhá se zaseknutým psacím strojem na nějž se píše jeho vymyšlená výpověď, jako odpustek dostane fakeové Nike, apod.). Ovšem stejně dopadne i posila ze Soulu, chlapík jehož pronikavé myšlení silně převyšuje výše zmíněnou "třínohou" dvojici. Ale i tak je to marný, je to marný, je to marný.

plakát

L. A. - Přísně tajné (1997)

Perfektní mnohovrstevnatá detektivka. Nejde tomu nic vytknout, má to styl, pointu, spád, emoce, je to skvěle nacastingové a zahrané. Některé filmy, které vás jako diváka zasáhnou, možná nezasáhnou i ostatní, ale tady bych vsadil na to, že se to musí líbit snad každému (i když pardon Titanic při oscarech toho roku dostal přednost - jdu blejt).

Údolí vlků (2016)

Text obsahu od TV Prima je silně zavádějící, sugeruje, že ten chlape snad spí s vlky v doupěti a hlídá jim mladé...To vele obětování ale vede jen k pár záběrům z ucitivé vzdálenosti...Není to dokument v pravém slova smyslu, že by přinášel informace a odpovědi, spíše jde o jakýsi autopomník - tohle jsem všechno vydržel a dělal abych viděl a natočil vlky... Naopak mě tam naskakovaly spíše otazníky typu: za co je ten chlap placený, má nějakou rodinu, proč to všechno vlastně dělá atd.

Líbánky (2013)

Film se rozviji tak, ze se mi darilo spoludivaky v obyvaku (mladsi a neznajici Hrebejkovu tvorbu) mystifikovat, ze toto drama je sci-fi. Naznaky ze Honza Benda aka Ales Klima je vlastne mimozemstan, zabiraly. Protoze se rozuzleni celkem tahne, film je na obsah dlouhy, moje mystifikace chytre zivena nad misami s chipsy, zila. Kvalitne remeslne udelany film srazi krom te prepalene minutaze jeste doslovnost a podil nahody. Preci jen to bylo ale lepsi nez zcela vyfabulovana Nevinnost po niz jsem s Hrebejkem na dlouho skoncil.

Nic proti ničemu (2011)

Petr Marek je člověk, který v sobě má zcela jistě obrovský tvůrčí přetlak. Před Midi Lidmi jako součást kakadua, jako součást doktor a dement a jako součást králíčka s grošákem neustále tvořil "muziku". Je toho za toto období asi 20 hodin, což při průměrné délce písně 90 vteřin je úctyhodný. K audio tvorbě postupně přibral i video. Co se týče muziky vyzrál a třeba OST k Protektorovi je vyjímečný, stejně jako songy Na co nesmíš zapomenout nebo Když ti před Moskvou dojde pervitin. Co se týče vizuální tvorby tam o dozrání pochybuju. Jeho celovečerní filmy jsou jen ochotničení s partou kamarádů a trochu mi to kvalitou zpracování připomíná filmy od Martyho-Řezníka. Náměty mají něco do sebe, ale to na celovečerák hraný partou kámošů a s jedním člověkem coby štábem, nestačí...

Volte mě! (2012)

Škoda toho patetického závěru, ale místy film opravdu bavil. Hranice mezi iteligentním a trapným humorem někdy přetažená, ale dá se to snést.

Skryté ostří (2004)

Pro mě nejsilnější z filmů Jamadovy samurajské trilogie. Velká síla japonských filmů Kurosawowa období jakoby se v nich vrátila. Zasazením příběhu do samurajského období, ale hlavně důrazem na kvality člověka v nižším sociálním postavení, ve stylu "chudoba cti netratí". Zde se jde ale nad rámec pořekadla - chudoba nejen že netratí, ale má i rozhodnost, odhodlání a schopnost věci měnit.