Sněhulák (2017)

Kdybych neznal knihu mozna bych dal i o hvezdicku vic, ale po jejim precteni tohle pusobi jako neinovativni festival zmarenych moznosti.

Mandy - Kult pomsty (2018)

Nemám rád Davida Lynche a tomu je tenhle film hodně podobný, přesto magičnost nebo hypnotičnost mě nad určitými pasážemi nutí hloubat a neustále si je v hlavě přehrávat. Spousta scén je tam přitom divných nebo hnusných, případně mě jinak neseděly, ale ty ostatní jsou zase úžasně podmanivé. Horn of Abraxas - okarína na jejíž zvuk se zjeví black skulls, (jen pro film vytvořená) kniha seeker of serpents eye a na ní navazující kreslené sny, líznutí si "medu" od motorkářů atd atd. Ten odkaz na osmdesátkovou fantasy mě přijde hrozně silný...Jak je vidět ze zdejších odpadů! a 5* dělí to diváky. No za mě spíše kladné body.

Zoolander (2001)

Jako parodie na tenhle svět mě mnohem víc sedí Cohenův Bruno. Tady je to z počátku místy vtipné, bohužel závěr to je trapnost sama.

Nezlomný (2014)

Jsem si sám připadal NEZLOMNÝ že jsem to přes tu předlouhou stopáž dokoukal. Angelina má režijní rukopis jako Clint Eastwood po roce 2004.

Projekt Power (2020)

Pilule má v každým vyvolat nějakou unikátní "zvířecí" superschopnost. Nezmám žádný zvíře který by na svoji obranu používalo sebezapálení...Nemám rád film Leon a tohle je skladební dvojicí tak nějak podobný jen asi ještě trošku blbější.

Chappie (2015)

čapíčapíčapíčapí vybrala by Yo-landi robotovi stejný jméno kdyby věděla tohle?

Bridgertonovi (2020) (seriál)

To co nabízí tento seriál už tu bylo tisíckrát předtím...tohle je nové pouze ohýbáním (to je dosti slabé slovo vzhledem k tomu co je v seriálu k vidění...) historického kontextu k dnešnímu vidění světa. To ale nijak nesouvisí s kvalitou příběhu, zábavností nebo čímkoliv jiným co by seriál mělo povyšovat k lepšímu hodnocení...

Blade Runner 2049 (2017)

Rozvleklé a předvídatelné. Snaha těžit z tohoto (pro mě) kultu by pro lepší hodnocení musela být nejen vizuálně vymazlená...Neskutečně mě také nasralo, jak si tam nechali otevřená vrátka pro možné pokračování. Samotná knižní předloha je přitom velmi útlá a myšlenkově vypointovaná a uzavřená. Hnus toto ždímání.

Někdo se dívá (1993)

Tenhle film je natočenej tak typicky, že se dá skoro přesně trefit rok v němž vzniknul. Jinak je tam dost nelogičností a jestli je to dle předlohy, tak tu se na plátno úplně přenést nepodařilo. Zejména jaksi chybí vysvětlení motivace vražď.

Valerian a město tisíce planet (2017)

Koukám na to a říkám si to je jak Avatar, pak si říkám to je jak hvězdné války, pak si říkám to je jak Pátý element a nakonec si říkám to je zas jak Avatar. Před shlédnutím jsem o filmu nic nevděl a teď už vím, že ten Pátý element byl asi teda jako nejblíž no. Změť barev a bláznivých přestřelek, honiček. Je v nich velmi těžké sledovat proč zrovna ten který krok a rozhodnutí postavy udělali a neztratit se v tom...Lucu Bessone přestaň si už cintat pentli.