• Romantický

Těžká váha (2005)

Je mi sympatické, že se rozhodně nejedná jen o film o boxu. Jde spíše o takovou menší historickou sondu, v jejímž centru sledujeme jednoho výjimečného člověka, který se nenechal zlomit hospodářskou krizí a naopak se stal vzorem a nadějí velkého množství lidí. Russell Crowe i Renée Zellweger jsou oba báječní. Moc ráda jsem se v jejich doprovodu seznámila s tímto příběhem a i když box mi osobně nic neříká, i tak jsem v napětí na konci J. J. Braddockovi fandila. ~(4,1)~

Válka světů (2005)

Napínavé, místy mi to přišlo dokonce vtipné, ale to asi jen proto, že někdy mám tendenci brát vážně scény ve filmu s vtipem. Ve filmu zjistíte, že Tom Cruise neumí moc zpívat a že z Dakoty Fanning by mohla být dobrá herečka. Shrnula bych to na zábavnou podívanou, u které uvidíte, jak to může dopadnou až přiletí mimozemšťani. (i když myslím, že takhle to nedopadne). Rozhodně se nebudete nudit. ~(4,1)~

Walk the Line (2005)

Nejsem fanoušek Johnnyho Cashe, ale z nějakého důvodu mě tento film lákal. Bohužel, při sledování jsem vážně získala dojem, že komu Johnny Cash a jeho styl hudby až tak moc neříká, nedokáže tento film úplně docenit. Pro mě se stal obyčejným pohledem na něčí soukromý život, který byl přenesen na plátno, nic víc. Proto za mě průměrné hodnocení. Co se líbilo, byla Reese Witherspoon ve své roli. ~(2,8)~

Zmeškaný hovor II (2005)

Horory nemám ráda, protože se zkrátka bojím. Mrtvolné ruce, chmatající odněkud zpoza rohu, nebo jiné děsivé a lekavé okamžiky, které mě přinutí se schovat pod peřinu, nejsou však důvodem mého nízkého hodnocení. Naopak Zmeškanému hovoru 2 se úkol vyděsit diváka docela povedl. Když se však snažím objektivně podívat na celý film, vidím naprostou pitomost, která je bohužel založena jen na těchto hnusných pohledech typu pokroucené mrtvé tělo kamarádky a děsivá holčička se zašitou pusou. Jen o tomhle by snad horor být neměl. Jenže Zmeškaný hovor 2 je na tom s příběhem snad ještě hůř než díl první - a to i přesto, že se jedná skoro o to samé, jen tam umírají jiní lidé a vrahem je také někdo jiný. Především je naprosto nesmyslný a má slabé herecké výkony. Něco takového si zkrátka vyšší hodnocení nezaslouží. ~(0,6)~

Žít po svém (2005)

Běžně své staré komentáře nepřepisuju (nechť jsou mi připomínkou, jak jsem v některých ohledech bývala zabedněná :)), ale tentokrát udělám u tohoto filmu, opět viděného po 15 letech, výjimku. Jde o film o posouvání se dál v životě a překonávání vnitřních strachů a překážek, což mi celkově přijde jako hodnotné téma, přestože tehdy před 15 lety jsem to v tom nebyla schopná vidět. Morgan Freeman i Robert Redford samozřejmě herecky excelují, ale ani Jennifer Lopez nezůstává pozadu, přestože ji stále máme zafixovanou spíš jako zpěvačku. Tento delikátní, téměř komorní snímek, kde se toho jako by děje víc pod povrchem než navenek, možná nepůsobí oproti jiným filmům až tak výjimečně, ale celkově jde za mě o kvalitní a dobře napsané dílo. Jen je mi záhadou, kde Češi přišli na název Žít po svém – to je opravdu hodně „random“ a vůbec to k filmu nepasuje. ~(3,9)~ (aktualizováno 3.5.2024)

Afrika aneb Češi mezi lidožravci (2004) (divadelní záznam)

"Copak jmelí...!" bylo jednoznačně nejvtipnější částí téhle hry. Jinak se mi ale zdálo, že se hercům nedostávalo příliš mnoha humorných nápadů. Mohlo to být vtipnější. ~(2,7)~

Dárek z lásky (2004)

2 hvězdičky? jak se tak dívám, tak nechápu hodnocení ostatních... Možná že vidět tento film na štědrý den večer dokáže trochu ovlivnit hodnocení svou atmosférou, ale myslím, že tak špatně na tom tento film rozhodně není. zkrátka příjemné vánoční melodrama. ~(3,3)~

Gantz (2004) (seriál)

Důvodem, proč jsem se na tohle anime začala vůbec dívat, bylo jen to, abych byla později připravena na hranou verzi s mým oblíbencem Kenichim Matsuyamou. Pokud se Japonci rozhodnou natočit nějaký film podle anime či mangy, ráda se nejdřív seznámím s původním dílem. Zhruba třetinu celého seriálu jsem si říkala, že nemít tenhle důvod, nejspíš se na to nedodívám, protože přecejen, na můj vkus to bylo až moc kruté a krvavé a rozhodně se nejedná o můj oblíbený žánr. Nějaký 20., 21. díl byl na mě vážně trochu moc a přiznám se, že s takovou krutostí a hromadným odpadáváním důležitých postav z děje jsem se zatím v anime nesetkala. Přesto, v druhé polovině anime jsem začala na celé Gantz měnit názor. Zůstává sice pravdou, že chování některých postav v určitých scénách je hloupé a nepřirozené, jak už napsal Subjektiv, ale i tak jsem v průběhu celého anime neměla pocit, že to nějak moc vadí. Myslím, že i ve skutečném světě je spoustu idiotů a cvoků, kteří místo toho, aby ječeli a projevili nějaký strach z podivné situace, tak se smějí nad tím, že jim padne do ruky nějaká obrovská zbraň, kterou můžou střílet všude kolem. Je to možná přehnané, ale Gantz zobrazil dnešní pokroucenou společnost takovou, jaká je. Rozhodně mě dostalo, s jakou hloubkou dokázal vyjádřit pojmy jako smrt, přežití či zabíjení, což všechno bylo určitě na anime daleko propracovanější než třeba v Battle Royale, které sice taky mělo něco do sebe, ale pořádnou myšlenku nebo smysl jsem tam neviděla. Zkrátka, ve výsledku jsem měla pocit, že to sice nebyl můj šálek kávy, ale že Gantz je výjimečné a netuctové anime, které stojí za to vidět. A ještě malé plus - skvělá úvodní i koncová písnička. Stráveného času u sledování Gantz tedy určitě nelituju. ~(4,3)~

Genšiken (2004) (seriál)

Když jsem se tak dívala na zdejší hodnocení, získala jsem dojem, že Genshiken musí být úžasné anime, které by si nikdo neměl nechat ujít. Ovšem nakonec jsem popravdě trochu zklamaná. Genshiken je "geniální" v tom, že na skupině vysokoškoláků ukazuje svět otaku tak, jak skutečně je, a nabízí vhled do jednotlivých zákoutí i problematik tohoto světa... Což je rozhodně dobrý nápad. Jenže jednotlivé epizody stojí samy o sobě a člověk má pocit, jako by sledoval jen epizody nějakého dokumentu o otaku. Není zde žádný skutečný příběh, který by to spojoval (snad až trochu v druhé sérii, kterou jsem později taky zkoukla). To byl pro mě ten hlavní problém, protože myslím, že anime příběh vyžaduje. Takhle jsem se ani netěšila na následnou epizodu jako pokračování, protože zkrátka nebylo na co se přesně těšit. Společně s OVA a druhou sérií jsem to dokoukala spíš z nutnosti, protože nerada něco vzdávám uprostřed. Bez příběhu se bohužel v průběhu dívání často objevovala nuda. ~(3,0)~

Geunyeoreul midji maseyo (2004)

Nechci tomuto filmu nijak křivdit, jsou to lepší 3 hvězdičky. Co mi v něm však nesedělo - jak se mohla postava Hee-chula tak jednoduše zamilovat do prohnané lhářky, která mu téměř celý film jen dělá ze života peklo? Zábavy mohlo být také o něco více - několik vtipných scén, kterým jsem se zasmála, a pak akorát občasné srandovní obličeje hlavního protagonisty. Nebylo to rozhodně špatné, ale prostě mě to nechytlo a asi jsem od toho taky čekala o něco víc. ~(3,1)~