Vánoční koleda (2009)

Nový Zemeckis, další motion pictures a bohužel to vypadá stejně ne-li hůře než Beowulf, animace Scroogeho s gumovou tváří Jima Carreyho je výborná stejně tak animace špinavého Londýna, ale vedlejší postavy a hlavně děti vypadají strašně a to nemluvím o mrtvolných očích, které bohužel stále přetrvávají. Hororové prvky malé diváky vyděsí a dospělé publikum příjemně zabaví. Utrhlá čelist jednoho z duchů ale bude pro děti asi moc! Skvěle zpracovaná povídka bohužel trpí 3 D vatou, které je bohužel někdy moc. Kéž- by Zemeckis natočil nějaký hraný film, protože talent na to určitě má a nebo ať si půjčí technologii od Camerona ať to příště vypadá jinak. Po výborném Beowulfovi trochu zklamání, které ovšem nepatří A. Silvestrimu , který svou hudbou znovu potvrdil, že je absolutní špička!

Percy Jackson: Zloděj blesku (2010)

Tahle fantasy podívaná se tváří velmi dospěle, ale ve skutečnosti je dětinčtější a plošší než první Harry Potter či Zlatý Kompas. Plejáda známých herců se topí v jednoduchém a nelogickém scénáři (hlavní hrdina celou dobu blesk nehledá, ale snaží se zachránit svou mámu a neřeší, co se může stát světu, ale na konci jen tak náhodou najde ten blesk) a v záplavě nevyrovnaných triků! Na jedno shlédnutí ovšem slušně zabaví, ale bohužel zapadne v propadlišti neúspěšných fantasy! Dnešní doba moc fantasy nepřeje. Největší WTF moment je převrácení auta o krávu!!!! :-)) 50%

Agora (2009)

Film, který mě utvrdil v mým odporu k náboženství! Jinak skvělá výprava, kostýmy a herecké výkony!

Oči války (2009)

Tuctové válečné drama, které se zaměřuje hlavně na traumata člověka, jenž se vrátí z krizových situací povyšuje na nadprůměr výkon Colina Farrella a Christophera Lee. Film má několik silných scén, ale jinak zapadne do průměru a ničím nevymyká. Radši doporučuju film Brothers, který probírá stejné téma! 70%

Donnie Darko (2001)

Poprávu jeden z nejkultovnějších filmů, co kdy vznikly! Dokonalá atmosféra a tolik možných interpretací vyznění filmu jsem nikdy neviděl!

V moci ďábla (2005)

Tohle je čistě atmosférická záležitost s výbornými hereckými výkony! Jennifer Carpenter podala neuvěřitelnej výkon! Jako soudní drama to obstojí a flashbacky z vymítání mi budou v hlavě doznívat ještě hodně dlouho. Film, který ve mě něco zanechal a jako nevěřícího donutil popřemýšlet a lehce zapochybovat!

Dům ďábla (2009)

Velice atmosférický retro horor, který nejenom, že se odehrává v 80 letech, ale taky vypadá jakoby v té době byl natočen. Bohužel se všemi pro a proti! První hodinu se tam vůbec nic neděje a ta poslední půlhodina už to nezachrání. 55%

Nine (2009)

Nudný a nezáživný....po Chicagu další Marshallův film, který mě absolutně minul! Ty dvě hvězdy jsou jen za krásné herečky a průměrného Lewise.

Prokletý ostrov (2010)

Film, který v hlavě dozrává! Čím déle jsem z kina pryč, tím více o něm přemýšlím. Je to výborná žánrová podívaná, které po technické a filmařské stránce nejde nic vytknout. Propracovanost scénáře,depresivní hudba a atmosféra zadírající se pod nehty, herecké výkony a skvělá režie! Jedinný (můj) problém je v tom, že jsem měl přílišná očekávání o konci. Čekal jsem pointu po pointě, ale bohužel tam žádná druhá už nebyla! Před nějakým časem by to na mě fungovalo lépe, bohužel už jsem viděl filmy jako Šestý smysl a Klub rváčů a už od začátku sem ten konec čekal. Jinak nemám, co tomuhle snímku vytknout! Po skryté identitě další výborná žánrovka!! PS: Při druhém shlédnutí jsem tu moji druhou pointu našel a to v poslední větě filmu. Brilantní a zvedám na 5 hvězd!!!

Bez soucitu (2010)

Bezduchá akční podívaná, kterou od průměru zachraňuje John Travolta! Nejblbější námět a scénář, kterej sem kdy viděl! Luc Besson, ať se na to už vys....! Takhle zmrvit neuvěřitelnej potenciál režiséra a herců! Jinak slušné akční scény, povedené hlášky a fenomenální Travolta, který si svou roli neuvěřitelně užívá. Nemůžu ovšem v sobě potlačit velké zklamání a rostoucí nenávist k Bessonovi, který vymejšlí dementní příběhy o pauzu na oběd.