Lemra líná (2006)

Lehká komedie jak jeden "mamánek" k samostatnosti došel.. Snímek sice trošku pobaví, ale na druhou stranu nepřekvapí ani nenadchne..

Alibi (2006)

Čekáte od tohoto snímku něco výjimečného? Čekáte nějaké nečekané překvapení? Čekáte nějakou dechberoucí podívanou? Tak to tedy rozhodně nečekejte, protože budete asi zklamaní.. Pokud jste však vyznavači nenáročných šachových partiček, pokud máte rádi pohodové snímky, které si rozhodně na nic nehrají, tak to jste kápli na ten správný titul. Prima námět, prima obsazení, prima oddechovka na sobotní večer

Stalker (1979)

Musím se přiznat, že film, který se odvíjel v mé hlavě při četbě Strugackých "Piknik u cesty" měl k Tarkovskeho snímku hodně společného.. Při sledování jeho zpracování jsem se často ztrácel, abych se zase našel na jiném místě cizí Zóny ve svém dobře známém obýváku.. Nechci z ničeho obviňovat Sovětskou kinematografii, ale po skončení produkce jsem měl pocit, že byl snímek prošpikován podprahovou zprávou, která mi přímo do mozku vypalovala: "nepřemýšlej, nepřemýšlej, koukej.."

Vinnetou (1980) (seriál) odpad!

Když se vrátila Lassie, tak jsem byl rád a dokonce jsem i slzu zatlačil. Ale když se vrátil Vinnetou..

Na vlásku (2010)

Pohodová Disneyovic pohádka z Pixarovské dílny, která jistě potěší nejenom malé diváky. Osobně mě nejvíc pobavily něketré postavičky ve vedlejších rolích. Např. malý bělovousý připopilý mužík s andělskými křidélky určitě aspiruje na Oskara za vedlejší roli

Sociální síť (2010)

David Fincher opětovně dokázal, že je rozený vypravěč. S bravurou sobě vlastní před divákem rozvýjí příběh o zrození jednoho z největších fenomenů své doby - Facebooku, přičemž mu nenápadně do hlavy roubuje myšlenku - "kdo je vlastník nápadu? Ten, koho to napadne? Ten, který jej zrealizuje? Ten, který na něm vydělává? Ten, který..?" Tleskám Davide, jen tak dál

Králova řeč (2010)

Žít s nějakou vadou či poruchou řeči není pro žádného člověka jednoduché. A je jedno zda je to král nebo plebejec. Pravda, takový plebejec to má asi jednodušší..

Tisíc a jedna noc (2006) (seriál) odpad!

Je to skvělý filmařský počin, který jistě připoutá spoustu tupoučkých lidiček naší zemičky k televizním obrazovkám. No a díky tomu si my ostatní budeme moci užívat něčeho pořádného