• Pohádka

Násilník (1976)

Slabé pokračování, které se tak nějak podivně táhne... Začátek byl dobrý, pak se ale dostavila nuda...

Jízda sedmi statečných (1972)

A šaráda pokračuje! Nesmyslný třetí díl, kde už nehraje ani Brynner. Jako samostatný western pro mě za dvě hvězdičky, ale jako pokračování Sedmi statečných je to odpad. Průměr je jedna hvězdička.

Návrat sedmi statečných (1966)

Velmi slabé, jedna hvězdička za Brynnera. Veškeré kouzlo původního filmu se vytratilo, Návrat sedmi statečných nemá co nabídnout.

Stahující se smyčka (1984)

Průměrný thriller 80.let, ze kterého víc nevykřesá ani sám Eastwood. V podstatě jde o něco podobného jako jsou filmy s "Dirty Harrym" z 80.let, jen hlavní postava detektiva tu má dvě malé děti. Zdatně zde ale Clintovi sekunduje Dan Hedaya, který je pro mnohé z nás "ten zlý z Komanda". Finále možná trošku přitažené za vlasy a scéna s utrženou rukou působí komicky, ale to bylo zřejmě bylo chtěné. Opdočinek na pondělní večer u televize, nic víc, nic míň.

Sázka na smrt (1988)

Poslední film s Harrym a zdaleka ne tak špatný, jak by se mohlo podle zdejších komentářů zdát, spíše je obyčejný. Příběh není špatně postaven a díky ucházející minutáži má děj spád. Zaujme jistě Liam Neeson, v malé úloze Jim Carrey a "Welcome To The Jungle" od Roses. Finále ale tentokrát bohužel nestojí za moc.

Náhlý úder (1983)

Film je příliš dlouhý a místy unavuje. Několik scén ze začátku filmu nemá nic společného s hlavní zápletkou, paradoxně je to to lepší, co můžeme na filmu najít. Zápletka s bandou buranů a násilníků mě zdaleka nenadchla, jistě by to šlo natočit lépe a zajímavěji. Sondra Locke je tu nemastná, neslaná, v podstatě nemá čím zaujmout. Nebýt Eastwooda, byl by to hodně zapomenutý film z 80.let.

Růžový panter (1963)

První film s inspektorem Clousseauem, který jsem viděl a naprosto mě dostal, byť zde hraje Sellers spíše "druhé housle", v hlavní úloze se nám představí šarmantní elegán David Niven po boku s překrásnou Claudií Cardinálovou. Film se poněkud liší od pozdějších Růžových panterů (chybí Dreyfuss a Katto), nicméně je to příjemná krimi komedie z horského prostředí.

Komisař Clouseau na stopě (1964)

Krásná 60. léta, krásná Elke Sommer, vtipné a napínavé... a pokud k tomu přidáme první dabing, máme tu nádherný film :)

Návrat Růžového pantera (1975)

Výtečná komedie a Sellersovi se zde opět zdatně sekunduje Herbet Lom a Burt Kwouk. Jen škoda, že sira Charlese již nehraje David Niven, Christopher Plummer mě v téhle roli už tolik nezaujal. Ale sir Charles tu má velmi pěknou a mladou manželku s nádhernými zlatými vlasy - je na co se dívat :) Velmi vtipné, v rámci panteří série snad dnes i kultovní, jsou scény s "telefénem" nebo když Clousseau luxuje.

Růžový panter znovu zasahuje (1976)

Tenhle film nemá chybu. Nejlepší Růžový panter. Peter Sellers ve své životní roli. Herbert Lom tu má náramně vtipné scény a každičká minuta je prošpikována nejrůznějšími fóry a gagy. Byl jsem moc spokojen a děkuji za pěkný zážitek.