Po jednom ze svých typicky rázných zásahů je inspektor sanfranciské policie Harry Callahan přeložen z oddělení vražd do personálního. Na scéně se však objeví pětičlenné komando vyhozeného vojáka Bobbyho, které přepadne armádní sklad a odcizí zbraně, dynamit, a dokonce i rakety. Jsou sice překvapeni inspektorem DiGeorgiem a jeho kolegou, v přestřelce však oba policisty smrtelně postřelí a zmizí. Harry se v nemocnici dozví od umírajícího přítele DiGeorgia důležitou informaci, než ji však stačí využít, vrazi se sami ozvou. Ohrožují město ukradeným arzenálem a požadují milion dolarů výkupného. Je čas, aby Drsný Harry znovu vyrazil do akce. (TV Nova)

ScarPoul

Eastwood vo forme. Mix krimi a thrilleru funguje zase perfektne. Čo na tom, že to je poznačené zubom času. A niektoré "akčné scény" pôsobia dnes ťaždopádne. Má to nezabudnuteľnú San Franciskú atmosféru. Niekoľko byrokratických vsuviek, ale aj posunutie charakterov na inú úroveň. Harry Callahan dozrieva ako postava a stáva sa ikonickou. Pre mňa ďalší zo zárezov klasík, ktoré ma bavia aj teraz. ()

Smok

Harry "Dirty" Callahan nekompromisne ruluje aj v treťom pokračovaní a ja som si s nim užil zase raz dobrú porciu akcie. Slabším článkom je tu však parťáčka Moorová. Vytiahnutá z kancelárie na ulicu sa zrejme mala postarať o nejaké komické momenty, no nestalo sa tak. Našťastie to Klinto utiahol aj sám a zase dal partičke teroristov jasne pocítiť, kto je zákon :) ()

Goldbeater

Tenhle díl Harryho série už zaznamenal větší pokles kvality. Od skvělého druhého dílu se pár věcí změnilo, bohužel k horšímu. Záporákovi je vidět do obličeje už na úplném začátku, což nedává šanci většímu dějovému zvratu, jako tomu bylo v předchozí části. Navíc je ten záporák celkem slabý a vlastně celý děj je tak trochu nezáživný. Tohle je prostě jeden z těch slabších dílů callahanovské serie. ()

classic

Mierne sklamanie sa dostavilo v podobe menej záživného pokračovania príbehov Harryho Callahana,čo bude s pokračovaniami nastávať pocit nudy... Harry sa musí stretnúť zoči voči teroristickej skupine,ktorá ukradla veľké množstvo munície,a tak majú čoraz väčšie požiadavky... Harrymu je pridelená nová kolegyňa,ktorá na vlastnej koži zisťuje,čo obsahuje táto profesia,ktorá nie je pre každého,kto nechce byť vystavený všelijakým hriešnikom... Záruka je v podobe Clinta Eastwooda,kde tu vidím náznaky humoru na odľahčenie komplikovaných medziľudských vzťahov. Nie je to výhra,ale ja osobne mám dilemu,čo si mám myslieť o filme,ktorý nie je úplne dotiahnutý... Výraz tváre a slovník hlavného hrdinu je to,čo nikdy neprestane baviť,ale ani herec nič neurobí,ak má slabší scenár,či réžiu. Keby si sadol na stoličku za kameru Clint,myslím že výsledok mohol byť o triedu lepší.. ()

monolog

Clint je tu stejně drsnej, jako v jedničce a nápad přeřadit ho na osobní byl úžasnej. On je přesně ten týpek, kterej by ty maldý policajty odradil od služby na ulici. A takoví tam jsou třeba. Tyne Daly taky hraje skvěle, jak tuhle ženskou vídám stále častěji poslední dobou, musím uznat, že má něco do sebe. Ten její výraznej obličej a v tomhle filmu i vyzývavej výraz (chápej vyzývavej=jestli si něco zkusíš, tak tě kousnu do prdele) sem sakra sedí. Moc se mi líbilo zobrazení toho porno salónu, kde starý vyžilý štětky podpisovaly a líbaly fotografie mladých hezkých holek, který si různí chlapi kupovali po celých státech. Totéž je aji v těch různejch telefoních službách, kam můžete zavolat a užijete si nejlepší sex života :D. Zajímalo by mě, jestli Clint už tehdy uvažoval o natočení Útěku z Alcatrazu, když si tady tak hezky zastřílel. ()

• Clint Eastwood si pročítal spoustu scénářů, ale nemohl najít "ten pravý". (ClintEastwood)
  • Snímek byl inspirován činy skupiny teroristů ze Symbionese Liberation Army, která vešla ve známost únosem vnučky tiskového magnáta Williama Randolpha Hearsta. (ClintEastwood)