• Pohádka

Bastardi (2010)

"Na každou svini už se voda vaří"

Povolení vraždit (1984) (TV film)

Byť DVD, které vyšlo v ČR, inzeruje jako hlavní hvězdu D.Washingtona (na obálce dokonce použili jeho fotku z filmu Philadelphia!), hraje zde vedlejší roli, která se prvních 45 minut neobjeví na plátně. Povolení vraždit je vcelku průměrný film z 80.let, sledujeme zde hlavně pocity pozůstalých a pachatele, kterak zápasí či nezápasí se svým svědomím. Velmi důležitá část ze soudní síně, kde má být vrah usvědčen, se semele ve druhé části filmu velmi rychle, což je škoda, zde se mohlo vytěžit patrně nějvíce. Bohužel snadno zapomenutelný film.

Bojové nasazení (1986)

Nemusím moc filmy s válečnou tematikou, ale tenhle byl skvělý!

Ach, ty vraždy! (2010) (seriál)

Hodnotím zatím pouze po shlédnutí 1.epizody. Jde o velmi příjemnou záležitost, více humornou než detektivní, ale to mi nevadí. Složité zápletky typu Agathy Christie jsem ani nečekal. Jiřinka je nesmírně vtipná, jen Václav Jílek mi přišel takový nemastný, neslaný. Už teď se těším na další díl a mít tu možnost, pustil bych si ho hned teď, co jsem dokoukal 1.epizodu. A tak to má být.

Krvavá stopa (2002)

Všechno šlapalo jako dobře namazanej stroječek... Nenudil jsem se ani minutu. Doporučuji!

Obnažená tvář (1984)

Mám rád Rogera Moora, ale tenhle film se nepovedl. Přitom to mohl být velmi slušný thriller o jednom psychiatrovi, kterého se snaží někdo zabít. Jenže tvůrci to trochu přehnali a scénář je strašně přeplácaný. Vtipná figurka starého soukromého detektiva a mafie, která chce Moora z absurdního důvodu zabít, film zabily. Mrzí mě to.

Pravda zabíjí (1999)

Vynikající a napínavý thriller s Clintem Eastwoodem. I když víte, jak to dopadne, stejně v posledních minutách ani nedýcháte...

Absolutní moc (1997)

Velmi napínavý thriller o zvrhlém americkém prezidentovi a v hlavní roli opět exceluje nepřekonatelný Eastwood.

Drsný Harry (1971)

Velmi dobrý krimi film, ale ne tak akční a napínavý jako pokračování s názvem Magnum Force. Nicméně je to luxusní podívaná, Clint Eastwood jako osamělý poručík nemá chybu...

Magnum Force (1973)

Velmi dobré a důstojné pokračování Drsného Harryho. Napínavé akční krimi od začátku až do konce, doporučuji.