Hříšné noci (1997)

Skvelý námet a vynikajúce spracovanie, niečo ako striptíz zákulisia pornopriemyslu, chvíľu na pobavenie, chvíľu na zamyslenie a hlavne ukážka toho, že aj keď každý chlap po takom niečom túži, nie je to nič závideniahodné, trdá makačka a po šichte rozvrátené súkromie, dostala ma aj úžasná kamera, striedanie retrozáberov s reálom alebo neprerušované dynamické snímky, takže 90%.

Magnolia (1999)

Nechápem, ako mi tento kúsok mohol uniknúť, je to bravúrny koncert všetkých, ktorí sa na ňom podieľali, ale aj tak osobitne vyzdvihnem úplne geniálnu hudbu, perfektný strih, ktorý úplne nenápadne, ale pritom podporujúc gradáciu a ukľudňovanie deja zaujímavo menil dĺžku jednotlivých scén, a úžasné výkony hercov, takže 90%.

Opilí láskou (2002)

Viacmenej streštený príbeh málo ale presne trafeného a frustrovaného obchodníčka, ktorý si konečne nájde seberovnú partnerku, zažijú spolu kopec bizarných príhod, aby nakoniec spolu zakotvili v jednom prístave, no čo už, herecké výkony sú excelentné, lenže čo z toho, keď ako celok mi to pripadalo také nútene strelené, náročky nepochopiteľné a citovo a myšlienkovo pomerne plytké, takže 60%.

Fuck Me (2000) odpad!

Keby som mal chuť rozprávať sa s vyšinutými uletencami, dal by som si vysvetliť autorom tohoto výplodu, o čo im vlastne išlo, lebo neurobili ani porno, ani sociálnu drámu, ani kriminálku, vlastne len dostrihali a pozliepali nejaké bezmyšlienkovité zábery a začapili na to smiešnu nálepku FILM.

Přijít a zazářit (2007)

Život vie byť niekedy poriadne domotaný a keď sa pozeráme na podobné filmy, možno si to ani nechceme pripustiť, že aj naše skutočné príbehy sú také bláznivé, toto dielko s citom namixovalo dávku streštenosti s rovnakým množstvom citu a romantiky, až by sa jeden zľakol, že výsledok nemôže byť nič iné ako nestráviteľný gýč, ale opak je pravdou, je to taká milá pohodovečka šľahnutá osobitým humorom, takže 75%.

Orphan (2009)

No dobre, natočiť dnes dobré psycho je hrozne ťažké a aj tak sa potom nájde kopa mudrlantov, ktorí to okomentujú ako kópiu niečoho, čo je aj tak nedosiahnuteľné, preto odignorujem pár donebavolajúcicich banalít, ktoré v dobrej snahe o vytvorenie napätia vkĺzli do tohoto príbehu, ako napríklad špacírovanie vyšinutej Litovčanky s extrémne vzácnou diagnózou po Štátoch, alebo trpezlivosť hlavnej hrdinky s nadmieru prikrepkastým manželom, ktorý vôbec nemusí byť z C.S.I. Las Vegas, aby na druhý šup pochopil, čo to u nich tá malá štramanda vystrája, prípadne akosi opozdené osvietenie mysle ctihodnej sestry, ktorá len tesne pred svojou hrdinskou smrťou stihne poodhaliť temné tajomstvo svojej bývalej pastorkyne už napoly zrútenej náhradnej matke, všetko to beriem ako daň za nastolenie a gradovanie hororskej atmošky, akurát mi vadilo dosť tvrdošijné ponechávanie náhradného otca v roli totálne nevšímavého trubiroha, ktorý bez hlbšieho vysvetlenia hodí hák na celú svoju rodinu, to mi pripadalo ako povestná a jediná slamka, ktorej sa autori urputne držali ako jedinej možnosti, ktorou sa nás dá prikovať ku kreslám, pritom výkon mladej Isabelle bol na zimomriavky a nezaostali ani vynikajúca Vera a jej filmová pokrvná dcéra a aj napriek značnej predvídavosti som v tom kresle poctivo bez prestávky vydržal, takže 75%.

Hostel (2005)

Nie, takéto zlátaniny sem chodiť nemusia, aj keď našinec sa aspoň značne pobaví na spotvorených a domotaných reáliách strednej Európy očami (pod)priemerného Amíka, zaujímavé - na točenie takýchto primitivizmov doláče sú, ale pár zelených na objasnenie geografie nikomu nestojí za to, naspäť k "filmu", vôbec mi nevadí množstvo odfaklených údov a cisterny krvi v takýchto výplodoch, vadí mi prvoplánovosť a absencia dôvodov a súvislostí konania jednotlivých nešťastníkov, ergo násilie je tam len pre násilie, no a v tom prípade to už nie je umenie, ale úchylka a malo by to byť ostrejšie a tým pádom aj mimo zákon, takto je to len úbohý nepodarok exhibicionistického tupca, takže 20%.

My dva a křen (2006)

Vyhýbal som sa tomuto kúsku v domnienke, že je to totálna americká kravina, nemôžem si pomôcť, O.W. ma už dlhšie nevie presvedčiť o tom, že si vie vybrať kvalitnejšie kúsky, ale až taký sklamaný som zas nebol, rozhodne však doporučujem konzumovať toto dielko v nedeľu po výdatnom obede, aj keď sa vám bude chcieť odbehnúť od telky, nebudete vládať a radšej sa oddáte jemnému natriasaniu podkožného tuku, tých scén na prirodzenú masáž je tam viac, takže 65%.

Dračí války (2007)

Taká milá a neškodná kravinka, ktorá by sa dala nazvať aj novodobou rozprávkou, scenár a réžia sú dosť žalostné, ale efekty, aj keď nie sú žiadny origoš, vcelku pobavia, škoda, chcelo sa to len pohrať s príbehom, takže 50%.

Memento (2000)

Vynikajúco vyskladaný príbeh, treba povedať, že myšlienka nie je úplne originálna, ale je osobite spracovaná, a to dokonca tak, že aj tak neviem, ako to vlastne skončilo, teda začalo, zároveň vôbec nevadí, že je to natočené akoby nízkorozpočtovo a bezhviezdne, od začiatku sa musíte tak sústredene zamerať na dej, že tieto záležitosti sa stanú takmer nepodstatnými detailami, takže 85%.