Stvořitel (2023)

Síce sa to podobalo na viacero známejších a kvalitnejších prvooriginálov, ale treba uznať snahu o vymanenie sa z plytkosti a nenápaditosti kópií, niektorým, tak ako mne, zabrnkali na citlivú hudobnú strunu a možno aj tým si ma získali, ale len hudbou si ma chlapi určite nenalomili, obstojný námet a slušný vizuál, ako aj obstojne ponurá atmosféra tento kúsok zaraďuje do výraznejšieho nadpriemeru, takže 75%.

Kuang e hai xiao (2021) odpad!

Zasa jedna orientálna kravina, kde potomok prehistorických pritrúblych zvieratiek znenazdajky nadobudne IQ 120 a rafinovane kynoží ryžojedov vyznačujúcich sa citeľným stvrdnutím mozgovej hmoty, takmer nič tu nedáva zmysel, takmer nič tu nefunguje, takmer nič nedokázal direktor vytrieskať z úbohých aktérov, ktorých  znemožnil najprv stupídny scenár a potom už všetko, tomuto sa vyhnite.

Texaský kat (2011)

Pomaly plynúci príbeh z prostredia špinavého a beznádejného podpalubia, kde ľudský život nemá príliš veľkú hodnotu, samozrejme, pre tých horších, spoľahlivé výkony hlavných aktérov si nezaslúžili upadnúť do bezvýznamnosti, ale scenár nechcel ísť do thrillerovej polohy, takže 40%.

Kdo zabil Maggie Moore? (2023)

Taká obyčajná krimoška s trošku nezvyčajnou zápletkou, ktorá sa však rýchlo stane všednou, chlapi vyskúšali zmixovať niekoľko žánrov, ale dosť neobratne a nenápadito, takže 35%.

Londýnská pole (2018)

Tak najprv pošahaná Amber, nech si už o nej myslíme čokoľvek, toto sú jej party a takto sa pozerá na ňu fajn, a teraz ostatné - a to je dosť nepodstatné, lebo čo sa dalo, to sa doprtilo, ďalší kúsok, kde je úplne nepochopiteľné, kvôli čomu sa na to dalo nahovoriť toľko hereckých kalibrov, takže 35%.

Sběratel andělů (2023)

Severská krimoška, ktorá nerobí dobré meno severskej krimoške, lebo je značne prekombinovaná, skúsení poliši v nej robia fatálne prešľapy, sériové vraždy sú málo sériové, fantázia ťuknutého kilerka je žalostná a celkovo je tam hrozne málo krvi, takže 35%.

Seminář (2023)

Severský štýl mordovačiek je úplne odlišný od vnútrozemských alebo saských, nehovoriac o zámorských, ale majú svoje neopísateľné čaro, možno sa niekomu budú zdať preafektované, niekomu nemiestne komické, niekomu príliš krvavé, ale mne táto muštra vyhovuje, popri obstojne zakrvavených kulisách si viem vychutnať aj nejaký ten dúšok abstraktného humoru a nadmieru uletených severanov s ich zvláštnymi tvárami a myšlienkovými pochodmi, takže 65%.

Sestra II (2023)

Podľa očakávania sa nič prevratné s chlapmi neudialo, a tak môžeme len sucho konštatovať, že v záplave podobných akožehororíkov ide o ďalšiu bezvýznamnú kvapku v bazéne, ničím to neprekvapilo, ničím nevyľakalo, ničím neuchvátilo, takže 35%.

Mission: Impossible Odplata - První část (2023)

Pomaly ale isto nám MI speje k osudu avendžerov, a síce k nesmiernej nude, remeselne je to veľmi dobre zvládnuté, ale vôbec to neohuruje, čo je pri akčných kúskoch dosť podstatný nedostatok, predsa len kukať sa dveapol hodiny na mihotajúce sa divoké obrázky bez pridanej hodnoty je naozaj málo, k tomu akože nestarnúci Tomáš a jeho o to viac starnúci spolupracovníci začína pôsobiť bizarne, je viem, že ešte nás udlávia druhou časťou, akurát už bezo mňa, lebo úprimne seriem na bombové rozuzlenie, takže 55%.

Saw X (2023)

Návrat ku koreňom sa ukázal ako celkom podarený, akademici nastopro frflú a porovnávajú, ale to už je ich údel, ordinérnym konzumentom už liezla na nervy nekončiaca séria s čím ďalej hlúpejšími zdôvodneniami, prečo neprestať, takto sme sa ocitli skoro na počiatku a aj keď sme sa trochu dlhšie museli prehrýzať cez zdôvodnenie hlavnej myšlienky príbehu, dospeli sme k toľko očakávaným tortúram, ktoré vôbec nenudili, takže 75%