Knihy smrti (2020)

Pre mňa značne nezaujímavé, aj keď musím uznať snahu o použitie viacerých osviežujúcich prvkov, hororové príbehy z tejto škatule sú buď nudné alebo smiešne, časy unikátnych Hellraiserov sú už dávno preč a pokusy o ich oživenie sú márne, takže 20%.

Přísaha (2001)

Niečo tomu chýba a možno chlapi ani nechceli tlačiť na pílu, aby z drámy neurobili blokbaster, v takejto rovine je to však viacmenej festivalovo-klubový kúsok pre fajnšmekrov, tým ho vôbec nedehonestujem, akurát ja viac ľúbim tie akčnejšie, takže 40%.

Humr (2015)

Akademici krochkajú, zvyšok robí všetko ostatné, keďže som si najprv prečítal, čo asi chcel básnik povedať, nevypol so to po pár desiatkach minút, jednoducho takéto žánre nedokážem stráviť a môžu mať sebalepšiu hlavnú myšlienku, ale cesta k nej je totálne zarastená a zabahnená, takže 20%.

Insidious: Červené dveře (2023)

Oblúkom som sa vyhol pokračovaniam prvotiny, lebo som predpokladal nezvrátiteľný degres série, a tak som sa len chcel presvedčiť, či motyky strieľajú, zobralo mi to sto minút života so zistením, že nestrieľajú, takže 20%.

Tichý zahradník (2022)

Joela obdivujem nielen pre jeho herectvo, ale aj pre jeho výber rolí, v tejto neakčnej dráme strihol profesionálneho záhradníka aj profesionálneho zabijaka v úchvatnom ale nudnom prostredí pestrofarebnej zelene, zaujímavá kombinácia nevinnosti s temným pozadím, takže 65%.

Bod obnovy (2023)

Dve hviezdy za veľmi slušné spracovanie scifi krimošky, jedna hviezda za odvahu pustiť sa do žánru, na ktorý je treba dosť toliarov, aby ste nevyšli na posmech, vizuál a nápady sú vskutku pozoruhodné, menej už uchváti originalita a tempo, takže 65%.

Noční koupání (2024)

Veľmi otrepaná téma, ohromne slabí bubáci, absentujúca dramaturgia a nesympatickí aktéri, k tomu už viac netreba podrobnejšie komentáre, takže 20%.

Přišla v noci (2023)

Na záver to už znelo príliš absurdne a to je ohromná škoda, lebo som po čase videl zase jeden nadpriemerný český film zo súčasnosti, pani Peková je výborná, aj keď niekedy mohli s direktorom ubrať a neštylizovať ju až tak násilne do jej roly, ešte raz - škoda záveru, takže 65%.

The Beekeeper (2024)

Mykalo ma medzi dvomi a tromi, nakoniec dávam dve, predsa len Jasoň je síce istá zábava, ale okukaná, k vymláteniu pokazenej časti bársakého okresného mesta by už patrilo prihodiť aj dáku pridanú hodnotu, no a včely to rozhodne nie sú, lebo ich úžasný život patrí na National Geograpfhic, takže 40%.

Pokrevní pouto (2013)

Pekne natočená retrokrimoška s hviezdnym obsadením, ono sa netreba furt pachtiť po vzore Wicka a mlátiť okolo seba ako zmyslov zbavený, len aby som ukojil nízke chúťky poďobaných pukancožrútov, k dobovým strieľačkám by sa to vôbec nehodili a našťastie si to chlapi vopred uvedomili, aj keď to neohúri, je to spoľahlivá zábava na sobotný večer, takže 65%.