Alenka v říši divů (2010)

Pre mňa osobne boli hlavnými postavami skôr Depp a Bonham Carter než slečna neznáma. Neviem prečo, ale mne tam tá blondínka s panenským vzhľadom prekáža. Aj napriek tejto skutočnosti si myslím, že Alice má čím zaujať či už po stránke obsadenia filmu, alebo stránke efektov a vizuálu. Burton sa nezaprel a dal do toho kúsok seba. U mňa za 4*

Zelená míle (1999)

Po dlhej dobe som si opäť raz pozrel tento filmový skvost. Pozerali sme ho spolu s priateľkou, ktorej nedalo, že prečo je taký úžasný film aj zároveň taký krutý. Nevedel som čo na to povedať, ale viem, že keby nebol presne taký aký je, tak by nezaujal. Darabont zase raz ukázal aký je majster vo svojom obore, nie nadarmo je to Pán režisér. To ako dokáže v každom svojom filme vtiahnuť diváka do deja je neuveriteľné, ale to už píšem o inom. Zelená míľa má u mňa vždy zelenú :) 5*

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Aj keby Marshall natočil ten najhorší film na svete tak mu s týmto obsadením nedám menej než 3*. Nádherná Penélope Cruz, krásne morské panny a môj obľúbenec Depp robia z tohto filmu jeden z mojich najobľúbenejších. Fantastická hudba od Zimmera dotvára atmosféru. Mne sa to páčilo, veľmi.

Pláž (2000)

Filmov na tému pláž, tráva, partia ľudí a sex sme už videli všetci toľko, že by som to na dvoch rukách nespočítal. Samozrejme že väčšina z nich boli komédie, teda respektíve chceli byť komédiami. The Beach však prináša niečo celkom nové. Zaujímavý nápad s dobrým obsadením zabíja kopa nudných rozhovorov, ktoré beriem iba ako pokus o vyplnenie času. Tento film mohol byť kľudne o 30 minút kratší a nič by sa tým nepokazilol. Keď už som bol rozhodnutý že dám 4* prišla scéna so žralokmi pri ktorej mi zastavovalo mozog. Ten žralok napadol slona? Ak nie, tak potom skutočne nechápem kde sa zobralo toľko krvi. Cestička z krvi mi pripomínala skôr primitívny horor, nie drámu, ktorá chce patriť medzi tých najlepších. Keby sa dalo, tak dám 3 a pol *. Takto bohužiaľ iba 3*

Živí mrtví (2010) (seriál)

Je tu vidieť mnoho kritických komentárov, avšak ja mám názor úplne diferenciálny. Jednoznačne to najlepšie čo som v seriálovej brandži čo sa týka sci-fi/hororov videl. Skvelé efekty, obsadenie sa mi tiež celkom pozdáva. Hovorte si čo chcete, u mňa za 5*

Stopy zla (2006)

Mne sa to celkom páčilo, mám rád filmy na túto tému, či už ide o "Yetiho", "Sasquatcha", alebo niečo podobné. Treba uznať že ako horor sa to moc nechytá, krv takmer žiadna a mŕtvoly po stretnutí s týmto tvorom tiež nevyzerali extra dokaličené. Zato veľmi pozitívne hodnotím hudbu, ktorá vyvolávala často zimomriavky. Pekná hlavná hrdinka + sexi aziatka boli tiež pekným skrášlením filmu. Takou bodkou na záver bol rozhovor chlapíka s dispečerkou pri ktorom mi naskočila husia koža. Malo to svoje chyby a nebolo ich málo, ale celkovo to hodnotím pozitívne. Zaujalo 3*

Továrna oživlých mrtvol (2009) odpad!

Ľutujem, že som strávil 41 minúť a 52 sekúnd svojho života pri tomto. Jeden z najhorších hororov aké som kedy videl, kamera strašná, nápad ešte horší a tí herci...Som zvyknutý, že keď film stojí za nič, tak sú tam aspoň sexi herečky, lenže toto veľdielo nedokázalo ani to. Vypatlaná partia punkerov, ktorí počúvajú techno a zabíja ich nejaký bravčiak s kladivom v ruke, Davidson musí šlapať na nenormálnych halucinogénoch...0 a ešte raz 0!

Tucker & Dale vs. Zlo (2010)

Úprimne, mne sa to páčilo a teším sa z toho. Už dlhšie som nevidel niečo na čom by som sa pobavil, a to navyše tak že autorom filmu šlo o to pobaviť. Väčšinou sa bavím na efektoch , alebo primitivizme celého snímku. Tucker & Dale však posúva kladku hororovej zábavy o niečo vyššie. Mňa to chytilo :) 4*

Husk (2011)

Po zhliadnutí mam z Husk celkom dobrý pocit. Typický primitivizmus na akom stavajú americké horory ( banda mladých ľudí, kukurica, opustený dom ), sa postupne formuje na celkom slušný horor. Atmosféra sa od druhej štvrtiny filmu drží na rovnakej úrovni a odtiaľ sa už nepohne, je to však priemerne atmosferický film a neuberá to na kvalite. Typické ,,flashbacky,, ktoré vás oboznámia s príbehom z minulosti, a teda vlastne príčinou vyčíňania ,,strašiakov,,. Práca s menej známymi hercami je takisto na pomerne dobrej úrovni. Husk hodnotím pozitívne, dobrá práca so slušným nápadom, ale niečo tomu chýba. 3* + zase som sa posunul o niečo bližšie ku cornofóbii ( existuje také niečo vôbec?).

Resident Evil (2002)

Milujem zombie horory, a obzvlášť sériu Resident Evil, prvýkrát som videl tento film, keď som mal asi tak 12 rokov. Mal som z toho dlhšie nočné mory, ale musím poďakovať Andersonovi že ma priviedol k tomuto žánru, ktorý sa stal mojím najobľúbenejším, a to hlavne vďaka Residentu. Masky ma vtiahli do deju, Jovovich ma nejak neupútala (zrejme to bude tým, že každá akčná hrdinka musí mať prsia, Milla ich nemá!). Takže zhrnutie : dej (nápad, sled udalostí) je za 4*, masky 5*, obsadenie 3*, atmosféra 5*, hudba 4* = výsledná 4!