Spy Game (2001)

Hmm. Po hodně dlouhé době jsem si mohl vychutnat výborné špionážní drama, které staví na inteligentním příběhu a vcelku originální zápletce. Robert Redfor tu má všechno pod kontrolou a ani nachvíli nepustí opratě z ruky. Pokud se vám líbilo třeba Bez východiska nebo Tři dny Kondora, tak tohle nesmíte minout.

Ruka zabiják (1999)

Jo, to by šlo. Hororová komedie, u které ale musíte mít smysl pro naprosto přestřelené a ulítlé zápletky i náměty :-D

Za hranicí strachu (2007)

No co to sakra mělo bejt? Myslel jsem, že mě čeká další teenagerská vyvražďovačka bez nějakých komplikací, ale toto?! WTH? Rádoby filozofické poselství nebo co se to vlastně tvůrci snažili sdělit, které se má skrývat v tomhle pitomoučkým scénáři? Logických děr ještě víc než v ten samý den viděném Maximum Overdrive (ale to jsou 80's, tam se to odpouští ;-) Jako třešnička na dortu jsou tu pak hrdinové, kteří se chovají jako totální paka a pohnutky jejich jednání mi absolutně unikly. Už si ani nepamatuju, kdy mi byli hlavní hrdinové takhle nesympatičtí. Ta jedna hvězdička za občas celkem slušnou kameru.

Vzpoura strojů (1986)

Osmdesátkové béčko jak má být. Logiku v tom nehledejte a hlubší smysl už vůbec ne. Ale jestli se na tuhle absurdní notu dokážete naladit, tak si to budete užívat s úsměvem na rtu po celou stopáž. Navíc hudbu obstarali AC/DC ;-)

Soudný den (2008)

Sakra. Je to bezduchý, je to přepálený, ale zatraceně dobře to baví a skvěle se na to kouká. Odkazů na známé filmy je tu víc než v kdejaké parodii. Zkrátka jakoby se duch osmdesátých let přenesl do 21. století ;-)

Miami Vice (2006)

Je to stylovka. Je to fakt cool a je to zábava. Ale nečekejte žádnou smršť akčních scén. Tady jde spíše o realističtější podání obchodu s narkotiky.

Cizinci ve vlaku (1951)

Pardon, ale kdysi možná. Dnes už ne. Příběh jako takový je celkem fajn, ale některé scény působí až směšně. Např. ta s vytahováním zapalovače z kanálu. Vzpomněl jsem si na Toomse z Akt X (ten natahovací, co jedl lidská játra, aby mohl 25 let hybernovat ;-)

Americká noc (1973)

Tento film je filmem o filmu. Poklonou všem, kteří se podílejí na přenesení našich snů na filmový materiál. Celému štábu. Vypráví nám složitý proces natáčení a ukazuje tvorbu dokonalých iluzí určených chtivému oku diváka. Je to vlastně dokument. Dokument bez komentáře. Každého, kdo miluje film a chce se o procesu filmování dozvědět víc z pohledu samotných tvůrců, tento snímek pohltí svou jedinečnou atmosférou a kouzlem. Sledovat Truffauta, který si osobně zahrál postavu režiséra, při práci a řešení nejrůznějších prekérních situací i mezilidských vztahů nelze půvabnější cestou. Odkazy k dílům ze zlatého fondu kinematografie jsou pouze tou nejokatější poklonou klasickým mistrům. Tohle je zkrátka oslava filmu se vším všudy. Za poslední dobu jsem neviděl poetičtejší snímek, který by tak zahřál mou duši filmového fanouška.

Příběh gangstera: Nástup k moci (2007)

V první řadě musím upozornit, že se nejedná o film, který se zabývá problematikou rowdies. Toto téma je vyčerpáno hned v úvodu a dále se pak snímek věnuje vyprávění osudů hlavního hrdiny a jeho kumpánů pohybujících se v londýnském podsvětí. Bohužel není držena žádná stěžejní linka příběhu a jedná se spíše o řadu historek. To sice ruší celistvost filmu, ale scény násilí a vandalismu jsou podány výborně.

Sexy bestie (2000)

Doufal jsem v zábavnou anglickou gangsterku. Namísto toho jsem v první polovině dostal psychopatizujícího Bena Kingsleyho, který se coby Don s přehledem zařadil mezi mé nejneoblíbenější filmové postavy. Pokud ho uvidíte, jak raplovsky se tu dožaduje jisté službičky, dáte mi jistě za pravdu. Druhá polovina má dobrý nápad s vyloupením banky, ale je vlastně příliš krátká na to, aby zachránila to, co Ben Kingsley v první polovině zazdil :-))