Death Race 2000 (1975)

Špatný film, skvělá zábava. Politicky nekorektní předloha ke hře Carmagedon, která vypadá hrozně, ale já se snad ani chvíli nenudil a z tváře mi nemizel ten přiblblý úsměv. A myslím, že tady má prapůvod klobouk, který nosí Rocky Balboa ;-)

Temný rytíř (2008)

Ano, ano, ano. Vše je na svém místě. Je tu akce, je tu příběh, jsou tu dobří herci a je tu i styl. Rozhodně výjimečná podívaná, ale nejlepší film všech dob? Ale jděte, to ani omylem. Já osobně si za nějaké tři čtyři roky na druhého Batmana nejspíš ani nevzpomenu. Od Nolana je jednoznačně lepší The Prestige.

Zahulíme, uvidíme (2004)

Možná, že jsem očekával příliš, protože podle některých ohlasů to je ještě lepší než Hele, vole, kde mam káru. Bohužel není, ale i přesto je tu několik opravdu vtipných momentů. Solidní oddychová komedie.

Zlověstné ticho (2007)

Díky motivu loutky si možná myslíte, že jde o další variaci na SAW. Ale naštěstí tomu tak není. Na pár místech mě skutečně naskočila husí kůže a to se mi u hororu poměrně dlouho nestalo. Takže poctivé 3*

Perfektní skóre (2004)

Dost velká nuda. Tohle se snad nemůže dneska líbit ani patnáctiletým výrostkům. Spíš tak třináctiletým dětem. Jedna hvězdička za řemeslné zpracování a druhá za Scarlett :-)

Vanilkové nebe (2001)

Nic moc jsem o tomhle filmu dopředu nevěděl a nejspíš proto mě celou dobu vodil za nos. Příjemně. Závěrečné vypointování se mě pak skutečně dotklo. Ve své podstatě je film dost podobný Lynchovu Mulholland Drive.

Chlípnost nade vše (2004)

Zábavné to nebylo, vtipné to nebylo, šokující to nebylo. Trapné a nudné to bylo. Po dlouhé době vyloženě ztráta času :-(

Tři králové (1999)

Trochu jiný akční film z prostředí první války v zálivu. Originální přístupy a pojetí akčních scén, cool ústřední partička a dobrá porce zábavy.

96 hodin (2008)

What The Hell? Myslíte si, že jason Bourne není takovej klaďas jako třeba James Bond? Tak to se podívejte na Liama Neesona coby nasranýho tátu. Nevěřil jsem, že by dneska někdo natočil takhle nekompromisní akční film. A stalo se. Díky!

Noc patří nám (2007)

Zprvu to vypadalo na oldschoolovou kriminálku. Postupně však tahle představa upadala pod stále větším nánosem žánrových klišé a nesmyslných scénáristických berliček a kliček. Jasně, má to připomínat osmdesátky. Scénář takovej i je, jenže celej film se bere tak zatraceně vážně, že to místy působí až směšně.