Zmizelá (2014)

Fincher znovu předvádí řemeslně dokonalou podívanou. Nad solidní detektivní hříčku navíc nastavuje bonus v podobě kritiky masmédií a uštěpačnou satiru na vztahy. Bravo a tleskám, ale přesto se nemohu zbavit dojmu, že pan režisér má vrchol za sebou a tak trochu se z něj stává rutinér. Prostě nadprůměrný snímek v rámci žánru, ale žádná revoluce (ani evoluce) se nekoná. Fincher má i na víc!

Lucy (2014)

Tak pro mě určitě jedno z největších (dosavadních) zklamání roku. Na tohle se hodně rychle zapomene. A zcela poprávu.

Byzantium (2012)

Hodně upocený 3* pro tohle interview s upírkami. Místama je to fajn, ale konec pro mě tu mytologii bratrstva budovanou celý film totálně zabíjí.

Skinwalker Ranch (2013)

Kurňa, chvíli jsem i přemýšlel o 4*, ale zasová jízda to není. Nicméně pořád se tu něco děje, takže jsme ušetření nekonečného čekání na pár roztřesených záběrů a mě až překvapivě sedlo mísení mystérií; tu UFO, tu záhadné zvíře... Pro mě jeden z nejlepších found footage za poslední dobu.

V bolestech (2013)

To zábavnější z žánru found footage. Minimálně námět je z poměrně neprobádané oblasti a vzhledem k rozumné stopáži se ani nebudete mít čas nudit. Škoda slabšího závěru, který mě vůbec neuspokojil.

Cargo (2009)

Triky i atmosféra fajn. Ale je tam až příliš mnoho motivů, než aby to drželo pohromadě. Škoda, čistokrevných sci-fi se netočí zrovna moc.

Ils (2006)

Teda, takhle přímočarej a nervydrásající horor jsem dlouho neviděl. Aneb řechtačky už nikdy nebudou tím, čím byly před tímhle filmem ;-)

Snuff 102 (2007) odpad!

Pod pojmem "shit" si od nynějška budu představovat konkrítně tento film. Ultraamatérská slátanina, která ničím nepřekvapí. A netěšte se ani na exploitation záběry - jsou tak nekvalitní, že vlastně není nic vidět.

Předmět doličný A (2007)

Zklamání. Tady je ten film prostě hrozně nadhodnocenej. Nepotřebuju hektolitry krve a exploitation záběry, ale potřebuju se u filmu bavit. A tady jsem se tedy moc nebavil. Psycho to bylo, ale poměrně nudné.