Sledování (1998)

Počátek Christophera Nolana ukazuje potenciál, který se dále rozvíjel a dnes ho můžeme naplno obdivovat v jeho blockbusterech. Pro fanoušky rozhodně nutnost.

2 dny v Paříži (2007)

"Ráda bych s tebou kamarádila, až se rozejdeme. Teda... jestli se rozejdeme. Chci říct, kdybychom se rozešli."

Combat (1999)

Mohlo to být ještě kratší, protože po chvíli začíná recyklace sama sebe. Ale zábava to je :-))

Poslední plavky (2008)

Stačí se podívat na teaser a víte o filmu všechno. Když tam totiž Petr Čtvrtníček říká, že loví diváky na xicht, tak je to naprostá pravda. Ve snaze přihřát si další hrnec polívčičky v ještě čerstvé postivánkovské éře tu jsme nuceni koukat na nic nedělající a nic neřešící partičku právě okolo Čtvrtníčka. Ten už asi nedokáže “hrát” jinak, než jakoby předčítal další díl z korupčních odposlechů a jeho projev je hrozně plochý. Další díl Ivánka, který nám mimo jiné Peťánek sliboval, by ale byl daleko zábavnější, protože by se tam alespoň něco dělo a postavám byste věřili jejich motivaci. Tohle je fakt samoúčelnej blivajz a Čtvrtníček už je zřejmě daleko za zenitem České sody a Ivánka, kamaráde, protože už zřejmě hodlá jen donekonečna opakovat sám sebe a myslet si, že je to COOL. Není, je to trapné.

Incident (1967)

Krásná studie lidského chování, která je aktuální i po všech těch letech. Vše by se dalo shrnout profláklou hláškou, že k vítězství zla je zapotřebí jediné. Nečinnost dobrých lidí. I když o dobrých lidech by se v případě osazenstva tohoto vagónu metra dalo spekulovat. Filmu bych vytknul možná až přespříliš dlouhý úvod, kdy nám představuje osazenstvo hezky popořádku a jednotlivě. Zajímavější by podle mě bylo, kdyby se jednotliví pasažéři začali odhalovat až s průběhem cesty – kliidně v nějakých flashbacích, ale ty ještě tenkrát nebyly tolik v módě :-)) ;-)

Neodvolatelná mise (2000) (TV film)

Originál mě dostal o něco víc. Ale to možná jen proto, že remake je takřka doslovný, nicméně pro dnešního diváka určitě stravitelnější. Takže si vyberte :-))

Války a zbraně (2006) (seriál)

5* prozatím jen za díl o ponorkách, ale pokud kvalita a poutavost nepůjde rapidně dolů, tak se jedná o jeden z nejlepších dokumentů o zbraních, co jsem kdy viděl...

Světová invaze (2011)

Jedna velká meziplanetární akce jako náborový materiál pro USMC. Triky OK, i když emzáků jsem si chtěl užít víc a zblízka. Patosu až na půdu a koncentrace hrdinství na jednoho mariňáka jen něco málo pod 98,6 %. Roztřesená kamera mě místama dráždila, ale jako popcorn pro masy je celek OK.

Bedfordský incident (1965)

Studená válka v plném proudu islandských výsostných vod a přilehlých vod mezinárodních. Tak trochu námořní varianta na Fail-Safe, která stejně tak ukazuje, jak v této době svět balancoval na tenké hraně. Člověk si řekne, že je to vlastně zázrak, když se jaderná válka mezi USA a SSSR nestala skutečností.

Mechanik zabiják (2011)

Jason Statham jako nájemný vrah, který odklízí cíle s precizností chirurga. Mohlo to být daleko lepší, ale pro fanoušky Jasona a akčních béček naprosto postačující.