• Krátkometrážní

Vesmírná Scratastrofa (2015)

Jděte s nějakými kritikami zbytečnými do háje. Doba Ledová je o animaci a pobavit se a já se opět u Scrata bavil, jelikož u něho se bavím vždy.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Sice můj komentář se stratí v záplavě ostatních uživatelů a těžko napsat něco co nenapsal už jiný. K pokračování Šíleného Maxe jsem byl krapet skeptický a moc jsem tomu váhu nedával. Starší díly znám a byly vždy svým způsobem originální, ale nezanechali nějaký velký požitek, že bych padal držkou k zemi. Tento díl jsem tím pádem i odkládal. Potom jsem viděl recenze a říkám to mi nesmí ujít. Je to neskutečný film!!! Už po hodině filmu mi přišlo, že se na to dívám 3 hodiny. Pořád to jde neskutečně rychle dopředu nad úrovní času. Pořád něco bouchá, mlátí a neustále jsou hrdinové na pokraji smrti. Takhle kdyby vypadal každý akční film, tak jsem nadšený. Myslím, že tímto filmem se Miller dostává mezi filmovou špičku a dokázal své kvality. Potvrdil všem, že nepatří mezi sterilní důchodce, kteří už nemají co nabídnout. 100%

Interstellar (2014)

Nolan je jinde než zbytek světa a nevím zda je to tím, že je úplně šílený, ale funguje. Film začíná pozvolna a seznamuje nás s postavami a s problémy lidstva, které vedou k zániku. Není jiná možnost tedy, než najít v jiné dimenzi místo, kde by mohli lidé žít. Ledí se k Saturnu a červí dírou proletí do jiné dimenze, kde bohužel na planety nemají moc štěstí. Nolan nestále přitvrzuje jako je u něho zvykem a tlačí dramaticky na pilu až na maximum. Po filmu mi nezapadá pár logičností či nelogičností v ději, které ne že by byli špatně, ale nejsou úplně vysvětleny. Jsem i rád, že to tak je, jinak by jsme si přihodili další hodinku, než by se všechno objasnilo. :) Ve filmu mi chyběl malinko moment překvapení, kterých tam moc nebylo a to největší přijde na úplném konci. Film je jinak téměř bezchybný a naprosto ozbrojující. Hold zase Nolan mi vyvrtal díru do hlavy, jako obvykle. 90%

Asterix: Sídliště bohů (2014)

První 3D Asterix rozhodně poráží hrané Asterixe a co se týká zábavnosti, tak u mě vyhrává i nad původními 2D Asterixama. Už je to jen o díle a o tématu, ale není to tím, že by kvalita filmu byla špatná. Má to spád, má to náboj a baví neuvěřitelně celou dobu až do konce. Pokud bude vypadat takto další, tak jen tak dále! 95%

Insidious 3: Počátek (2015)

Třetí díl infarktového Insidious je tu! Film se dějem dostává před první díl a hlavním tahounem je zde bezesporu Elise. Při pohledu na dva předchozí díly jede ten třetí v zavedeném stylu a dodržuje všechna pravidla úspěšné Wanovi duchařiny. Je velice dobře čitelnýstyl první Whannelovi režie, kdy jede téměř jako Wan. Scénář oproti druhému dílu tedy mnohem jednoduší, ale za to povedené provedení, které dokáže opět vyděsit i ty nejotrlejší diváky. Při porovnání s Annabelle, které se chopil John R. Leonetti, jde o úplně jinou ligu a než o pomalé budování atmosféry a děsivosti nám Whannel připravil opět styl prvního dílu a lekačky nám háže před plátno neustále. Povedl se i démon, který je mnohem působivější, jak v prvním díle a tento díl se tím pádem dostává hravě na úroveň série! Z mého pohledu rozhodně spokojenost a rozhodně se nebudu bránit dalšímu dílu. Samozřejmě pod taktovkou Whannella nebo Wana. Viděl v kině: 90%

Slipknot - Duality (2004) (hudební videoklip)

Jedna z nejoblíbenějších písní od Slipknot.

System Of A Down - B.Y.O.B. (2005) (hudební videoklip)

Neexistuje metalový fan, který by neznal B.Y.O.B. od Systémů. Občas mě fascinuje, že tuhle kapelu poslouchají i lidé, co metal nemají rádi. :))

System Of A Down - Toxicity (2001) (hudební videoklip)

Neskutečné kytarové rify doplněné nezapomenutelnou melodií a parádními bicími! Jedna z nejlepších skladeb od Sytémů.

System Of A Down: Chop Suey! (2001) (hudební videoklip)

Dokonalá pecka od SOAD. K tomu skvělý videoklip. Na tuto kapelu si musíte zvyknout, jelikož jejich styl je osobitý až šílený. Tato skladba přesně vystihuje jejich směr.