Cesta do Ameriky 2 (2021)

,,VRACÍME SE DO AMERIKY!“... /// Tak nejdřív nás má posadit na prdel, kolik se vrátilo tváří z „jedničky“. A živejch. Musím si zvyknout, že prostě už nejsou, co bejvávali… Pak nás obdaří svojí trapnou vložkou taky Wesley Snipes… prostě černošskej film, no. Když si tak nějak zvyknu… přichází další level v podobě čůzy a nevlastního syna. (A já mám chuť to vypnout…) No a tyhle dva se maj starat – svým buranstvím, o ftip. Prostě černošskej film. Pak jsou tady kulturní vložky… kam se serou Indové! K trapárnám se postupně přidávaj i ostatní, takže se z pohádkovýho království stává vypíčená Amerika! Výhodou je, že tady nemůže nikdo nikoho obvinit z rasismu. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Často vzpomínám, jak jsem hledal dokonalou vagínu. 2.) Nevím, kolik trapnosti se dá vtěsnat do jednoho filmu. /// Thx za titule ,,czmimi“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ne

Phoenix, Oregon (2019)

,,MŮJ ŽIVOT MI PŘIPADÁ JAKO FRAŠKA NAPSANÁ MIMOZEMŠŤANY“... /// Příběh chlápka, kterej začal trpět krizí středního věku. Nijak dramaticky, ale přece jen se rozhodl (prostě v rámci možností), vyměnit svůj nepestrej život za pestrý dobrodružství. Teda takovej byl plán… vždycky je takovej plán… Celkem to má spád. Asi díky sympatickejm postavám a tý pizze, která voní… kurva až ke mně domů. Navíc je to veskrze optimistický. Samo, že víte, že jako musí bejt v něčem problém, a tak je film taky trochu varováním. Prostě ze života, kterej můžeš prožít i ty. I ty. I ty! A čím víc se blížíš k padesátce… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Miluju filmy plný bowlingu. 2.) Procházím krizí. (Cože 18? Ty vole, ty skoč!). /// Thx za titule ,,Tereza Tesařová“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne

Senke nad Balkanom (2017) (seriál)

„NĚKDO V NOCI ZAVRAŽDIL RUSKÉHO KNĚZE, PŘÍMO V KOSTELE…“ /// Můžete nemít rádi seriál, kde každej (skoro) díl končí uřízlou hlavou? Nesourodá dvojice policajtů na stopě něčeho OBROVSKÝHO! Bělehrad rok 1928, Království Srbska, Chorvatska a Slovinska, kterýmu de facto vládne Makedonská mafie a Ruští kozáci. Historická detektivka, která baví čím víc poznáte hlavní postavy. Je jich celkem dost, takže to chce trochu trpělivosti. Díky politickýmu propletenci si uděláte i solidní názor na tehdejší politickou reprezentaci. Pak je tady okultní organizace.. .a postupně se to všechno proplejtá… Četnický humoresky na Srbskej způsob. Bez humoru, zato se spoustou useklejch hlav! Těším se na další sérii! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Tu historku o Longinovu kopí jsem ještě neslyšel. 2.) Pátrám po pokladu Romanovců. 3.) Thx za titule „Selma55“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ **

Evropské kmeny (2021) (seriál)

„VŠICHNI LIDÉ ZEMŘOU, POKUĎ HNED NEODEJDEŠ! KOSTKA TĚ POVEDE…“ /// Lidstvo rozdělený do kmenů – tihle chtějí mír, tihle zase vládnout světu… prostě lidi. Jsem překvapanej, že je to celkem brutální, takže to časem dá zapomenout na Katniss a spol. Proč časem? Protože je to to hodně nevyrovnaný. Místy super, jindy zase pohádková trapárna. Ovšem příběh se rozdělí na tři části (jako sourozenci) a díky tomu, že sledujem tři samostatný osudy, to celkem ujde. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Předčasnej výstřik trestám smrtí. 2.) Zjistím, že je lepší bejt mladej a hezkej než starej a škaredej. 3.) Thx za titule „Lucie Tatransky“ a „Nih“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *

Rytíři spravedlnosti (2020)

„CHCI POMSTÍT SVOU ŽENU!…“ /// Ovšem než Mads vysloví tuhle kouzelnou formulku, trvá to ¾ hodiny. Během týhle doby můžete přemejšlet, jak je to vlastně všechno myšlený. Jako vážně? Nebo to má bejt ftip? Film v rámci Jensenových pravidel, že se nikdy nic neděje bez příčiny. Nejasně uchopitelnej příběh, ve kterým jde o víc, než jen o pomstu. Prostě taková bizarní skupinová terapie. Přidáte se? /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Psychologa mi dělá týpek, kterej je v osobním kontaktu se spoustou diagnóz. 2.) Kauzalita. 3.) Thx za titule „titulkomat“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ *

Drazí soudruzi! (2020)

„…A SLOVO STRANY JE ZÁKON…“ /// Bylo, nebylo. Stalin už neleží vedle Lenina a mezi lidma se povídá, že … Rok 1962, socialistickej Sovětskej svaz, ve kterým maj lidi hlad (COŽE? Sovětskej člověk hlad mít nemůže! – přeberte si to jak chcete…). Jenže – přechodný potíže sovětskýho hospodářství se dělníci v Novočerkassku rozhodli řešit stávkou. Film z historie, která se nás (možná lehce nepřímo) dotýká. (Stejně jako ta …Polská). Černobílej mód, všechno – třeba obchod je parádně ruskej, holky maj bobra… – takže kulisy fajnový. Jde o rekonstrukci událostí, o kterejch jste dřív nemohli slyšet (stejně jako o Černobylu). Stávka v SSSR? Věc NEMOŽNÁ! Takže se jede v duchu ruskejch tradic, čili slitování se nekoná. Drama plný společenský nálady těch dní. Vyslechnete si nářky i propagandistický kecy… prostě aby jste pochopili. Není to akční, ani strhující… prostě dramatický a „jen“ vypovídající, jak to tenkrát bylo nelidský žití. Není to špatný, ale těch posledních cca 20 minut mě nebralo. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Ve fabrice zanedbáváme osvětovou činnost. 2.) Jedu jen kusy podle skutečnosti. 3.) Miluju ty časy, kdy se po demonstraci muselo znovu asfaltovat. 4.) Thx za titule „massa1970“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *

Roky a roky (2019) (seriál)

„SVĚT JE STÁLE TEPLEJŠÍ, RYCHLEJŠÍ A ŠÍLENĚJŠÍ, A MY NEZASTAVÍME, NEMYSLÍME, NEUČÍME SE, JEN UHÁNÍME VSTŘÍC DALŠÍ POHROMĚ. A JÁ SE BOJÍM, CO BUDE PŘÍŠTĚ? KAM SMĚŘUJEME? KDY SE TOHLE ZASTAVÍ?…“ /// Není o tom, jaká bude budoucnost. To všechno, včetně sci-fi technologií jen slouží jako kulisa k rodinné sáze, mapující 15(?) let. A začínáme v roce 2019, takže to není (prostě to není!) nějaký extra sci-fi, ale primárně jde o osudy lidí. Postupně mě to baví víc a víc. To, že se lidstvo řítí někam do píči nemusej zobrazovat, to víme. Tady se snažej říct, že si za to můžem sami (kurva, to snad taky víme, ne?). Takže sledujeme jednu velkou rodinu, ve který najdeme starce, černocha, gaye, invalidu…. prostě obsahuje široký spektrum lidí… a během těch svejch rodinnejch problémů – na který se samo podepisujou ty vnější vlivy … Asi takhle – nebejt tý hlavní dramatický události… nebo jinak: díky tomu dramatu by to fungovalo i bez těch vychytávek! A že jde nakonec o víc, než se zdálo? Aspoň máte důvod se podívat! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chci žít navždy! 2.) Miluju filmařinu, ve který jde především o rodinu 3.) Thx za titule „Václav Patera“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ **

Vykopávky (2021)

„OD PRVNÍHO OTISKU LIDSKÉ RUKY NA STĚNĚ JESKYNĚ JSME SOUČÁSTÍ NĚČEHO, CO STÁLE TRVÁ…“ /// Malý a lehce dojemný dobrodružství z jednoho pole… Nikam to nechvátá a furt to má vo čem vyprávět. Brzy jste postavám tak blízko, jak jen to jde a protože tady jde právě o tohle (a taky trochu o kopání do hlíny) je ten film pro moji citlivou duši strašně fajn. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 2007 napsal John Preston, neznám. 2.) Jedu jen kusy podle skutečnosti(Navíc se zajímám o archeologii) 3.) Thx za titule „Miroslav Pošta“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *

Ťin ťi ťiou jüan (2020)

„ŽIVOT JE PLNÝ NÁHLÝCH KATASTROF, FRUSTRACÍ A VÝZEV. JEDNA NÁSLEDUJE DRUHOU. POKUD TO NECHCETE VZDÁT, JEDINOU MOŽNOSTÍ JE VZDOROVAT. KDYŽ BOJUJEME O ŽIVOT DO POSLEDNÍHO DECHU, JE DECH ODVAHOU SÁM O SOBĚ…“ /// Úvod mě vylekal. Ne proto, že se nikdo s ničím nesere a hned nás vrhnou (spolu se záchranným týmem) na hořící ropnou plošinu. Spíš proto, že triky se mi zdály poněkud divný a skutečnost poněkud neskutečná. Pak se chvíli nezachraňuje a prostor dostává příběh, kterýmu vévodí romantická vložka a trocha humoru. Ovšem záchran (tedy katastrof) je dost a jsou dost různorodý. Co všechno je reálný, nedokážu posoudit (páč takovýhle situace prostě ve šroubárně nezažiješ…), každopádně je to dramatický. Zajímavý jsou i ukázky z výcviku. Nakonec jsou všechny ty chybičky jen malicherný píčoviny, páč ten příběh je fajn. Lidskej, akční a dramatickej. S nutnou dávkou heroismu. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Vždycky všechny zachráním (mám přezdívku Bruce Willis). 2.) Malej má v těle příšeru. 3.) Thx za titule „langi“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ **

WandaVision (2021) (seriál)

„TOHLE JE NÁŠ DOMOV…“ /// Tak takovejhle seriál asi čekal málokdo. Myslím provedením. Přitom soužití muže stroje s čarodějnicí, tvořících dokonalej pár, by mohl bejt zajímavej sitcom… To černobílý retro je – když na tu hru na naivitu přistoupíte – fajn, stejně jako ty debilní (naivní) ftípky. Nemíním v tom hledat víc než snahu o originalitu a trochu toho Marvelovskýho předvádění. Baví mě, jak z tý jednoduchosti postupně přejdeme k tomu, co tyhle bytosti představují. Pravda, ta linie s „Babou“ je trochu nečekaná, ale ve světě, kterej chce každou chvíli zničit nějaký monstrum… asi to nemá cenu hrotit. Já to bral jako zábavu a tak jsem se bavil! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Vždycky jsem chtěl, aby Avengers byli sitcom. 2.) Nenapadlo by mě, že rozšíření hranic světa, kterej jsme si doma vysnili, může znamenat katastrofu. 3.) Thx za titule „Titulkomat“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ *