Válečná generace (2013) (seriál)

,,BYLO NÁS PĚT. PĚT PŘÁTEL. VYROSTLI JSME V JEDNÝ ČTVRTI, ZNALI SE OD MALIČKA A NEMOHLI SE VÍC LIŠIT.“...... /// …a měla jim patřit budoucnost (aspoň některejm…). Červen 1941 – je radost útočit! Dva na frontě, jedna v polním lazaretu a páreček doma. Střih sem, střih tam, všude se něco děje. Židovskej přítel má svoje starosti, kluci na východní frontě taky….. Jako bych četl knihu (jen řečnickej výraz vole…). Děj běží a čovek sedí a vstřebává (nenásilně) informace. Bližší vztah k postavám si buduju vcelku dost z pozvolna. Seriál se vyhejbá scénám, na který nemá prachy. Nečekejte davový scény, bitvu u Kurska, atp. Tvůrci nedělali pokračování ,,Ryana“, ale jde o projekt pro televizi, proto je třeba vocenit, že těch pár válečnejch okamžiků je natočenejch (hlavně díky kameře) zajímavě. Spíš vypráví vo tom, že vojna dělá z kluků chlapy a z holek …. vlastně taky. Za pochodu (a po upuštění od naivních idejí) se učej, co je či není správný a náš pohled na věc se může lišit. Ale kdo z vás musel někdy konat tak, aby přežil? Asi hlavně vo tom je tahle minisérie. Proběhne všeobecný okamžiky těch let a zaměřuje se na 5 osudů, který se (samozřejmě) taky křížej. Mladejm Němcům ukazuje, že fašismus byl totalitní režim a že to, co tenkrát bylo, bylo špatný. Vo to víc člověk lituje, že nebylo víc prachů na kompars, pyrotechniku nebo červenou barvu. Možná, že pak by i ty charaktery lezli líp pod kůži. Rozhodně je zde míň romantiky a víc myšlenek než přinesl Birdsong. Možná, že je to i větší drama, páč vlastně furt čekáte, kdo že to vlastně nepřežije. 3* by byly málo. Dávám 4 a budu přemejšlet, jestli si The Promise nezaslouží hvězd pět! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem pacifista a mám jít do války. 2.) Tenkrát jsme si s chlapama v Rusku řekli: ,,UVIDÍME SE V BERLÍNĚ“ (že nás kurva hnali….). 3.) Thx za titule ,,wolf225“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ **

Le Cochon de Gaza (2011)

,,PROČ BY MI ALLÁH POSÍLAL PRASE Z VIETNAMU?“...... /// Fór postavenej na skutečnosti, že judaismus i islám zakazujou konzumaci (a zřejmě i všechno ostatní) vepřovýho masa je – když už nic jinýho – pro našince (minimálně) zajímavej. Ftipný by taky mohlo bejt, že Jafaar je ,,trubka“, teda člověk, se kterým Palestinu nikdy nevosvoboděj. Pásmo Gazy, tomu odpovídající humor plnej politickejch narážek a absurdní situace, jenž život mezi ideově nesmiřitelnejma národama přináší. Závěrečný ,,mírový“ vyznění nefunguje, a stejně tak by bylo chybou čekat ,,jen“ komedii či snad dokonce drama. Taková blbost pro fandy politickejch snímků. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Až vyrostu, chcu bejt MARTÝREM. 2.) Na rybníku jsem ze sítě vylovil atomovou bombu (proč by ti Bůh posílal takovou píčovinu?....). 3.) Thx za titule ,,majo0007“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne

Konečná (2013)

,,TOHO CHLAPA PŘES NAŠE MĚSTO NEPUSTÍM. NE BEZ BOJE“...... /// A to původně starej Árnie vočekával klidnej víkend.... Akční film pro začátečníky. Ti budou nadšení ze suchejch hlášek, z Corvette ZR1, ze střílení, a nebude je srát, že všechno (teda děj) je tomu tak stupidně podřízenej (třeba ta policejní slaboduchost). Čekal jsem víc. Čekal jsem famózní návrat legendy. Né, že by mě to nebavilo, ale žádný extra nadšení se nekoná. Dost mě mrzí, že jsem nepostřehl žádnej úšklebek ve smyslu – neber mě vážně…. ,,B“éčko, který pro zvýšení zajímavosti šahá do ,,C“éčkovejch vod. Ji-un Kima bych nezatracoval a Arniemu doporučuju, aby líp četl scénáře. Jinak se mu takovej Jack Reacher bude potupně tlemit do ksichtu. (a co teprv bratři Oodieovi!) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Přemejšlím, jestli se Corvette ZR1 hodí do zemědělství. 2.) Chcu se vsadit, kdo je větší zombie - jestli Kája Gott nebo Arnold. 3.) Thx za titule ,,petka“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ **

Utopia (2013) (seriál)

,,….A ZABIJÍ NÁS VŠECHNY“...... /// Fandové konspirací a úchylně sadistickejch vyšetřovatelů už už šahali do poklopce, když …. nadšení z první části postupně vyprchávalo, až se zastavilo na třech hvězdách. Vskutku zajímavej námět, kterej nesází na CGI ani hvězdný obsazení a veškerá snaha je podřízená tomu, aby to nakonec do sebe všechno zaklaplo. To se vcelku daří, i když postupně mě ten nejvyšší možnej faktor ,,tří N“ (Nikdy Nikomu Nevěř) začal unavovat a já si spíš než propracovanosti, všímal tý laciný jednoduchosti. Záhada z první časti se postupně vytrácela, zůstalo ,,jen“ u nekonečnejch překvapení, jejichž množství (v mejch očích) ten příběh sráží. A to nemluvím o těch tunách keců, jenž jsou místy dost nuda. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Rád bych nechal něco sterilizovat. Nejlíp nějakou rasu…. 2.) Děsí mě představa, že v budoucnu budou žít miliardy lidí v bídě. 3.) Páč anglickej seriál nadevše. 4.) Thx za titule ,,buráček“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ **

Jack Reacher: Poslední výstřel (2012)

,,KDO JE JACK REACHER?“ … ,,JSEM TEN, JENŽ CHCE BÝT NECHÁN NA POKOJI“...... /// Ironicky vtipná glorifikace osoby a případ, kterej nikdo nechtěl. Jack Reacher, ,,nadčlověk“ namixovanej z nejlepších agentů a detektivů v krimi thrilleru, jenž uspokojí fandy starýho dobrýho filmovýho řemesla. Takový sympatický (skoro) béčko a fajn propracovanej komplot, kterej nadstandardně baví po celou dobu (byť mohla bejt kratší). Škoda, že nedokáže víc strhnout…., ale co není dneska, může bejt příště. Já chybět rozhodně nebudu! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu ,,One Shot“, kterou v roce 2005 napsal Lee Child, jsem nečetl. 2.) Zjistím, že i ženská s příjmení ,,Pík“ může vypadat k světu. 3.) Páč Jason Bourne byl nechutnej suchar. 4.) Thx za titule ,,fčelí medvídek“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE *** NAPĚTÍ *

1942 (2012)

,,POKUD JE MOŽNÉ VYBRAT SI, KDO BUDE HLADOVĚT... SMRT UPRCHLÍKŮ NÁM VÁLKU NEPROHRAJE. VOJÁCI UMÍRAJÍCÍ HLADEM UŽ OVŠEM ANO.“...... /// 1942. Sucho a hlad. A navíc ,,za dveřma“ ty kurvy šikmooký – Japonci. Film mapuje cca 106 dní pochodu na příkladu několika vybranejch jedinců, přibližuje politický pozadí (zákulisní machinace) války a surově říká, jak umně čínská vláda ,,přehrála“ svůj problém na Japonce, kterej oni s radostí ,,řešili“. Není opomenut (pro vládu) potížistickej novinář Theodore Harold White (sympatickej Brody) ani role církve (aby si mohl štěknout i Robbins). Hodnověrnej historickej (velko)film o další události Druhý světový, kterou si z dějepisu nepamatuju. Pravda je, že člověk nemá většinu času pocit, že sleduje něco převelice vyjímečnýho. ,,Jen“ dramatický osudy (vo tom kurva žádná), do kterých se promítlo spojení hladomoru, války a politiků, pro který člověk neznamená nic. 3* se mi zdaj strašně nespravedlivý. Nejen kvůli příběhu, ale i provedení. A když dostanou víc prostoru i Japonci – prase aby se v těch žlutejch povahách vyznalo…. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou napsal Liu Zhenyun číst nebudu. 2.) Zjistím, kolik asi tak statisticky umře Číňanů, když jich je 30 mega hladovejch. 3.) Thx za titule ,,trasprd“ a ,,moi.caterine“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ ***

Zlomené město (2013)

,,…. PROTOŽE POKUD SI MYSLÍTE, ŽE VYŠETŘUJETE NEVĚRU, PANE TAGGARTE, TAK DOST DOBŘE NEZNÁTE NICHOLASE HOSTETLERA.“...... /// Vyvoněnej hollywoodskej (chtěl jsem napsat biják, ale tohle slovo se sem nehodí….) film. Všechno se leskne (auta, foťák, Crowe…), a dokonce se zdá, že i příběh by mohl zaujmout, páč Billy dostal za úkol najít toho zkurvence, co starostovi píchá ženu. Páč paroháč před volbama…. Celkem to je v pohodě a pak – KURVA CO DĚLÁŠ NA MÍSTĚ ČINU, BILLY? (prostě jsem přiběhl, páč vo čem by asi pak byl ten film, ne?) Chápete? No tak to jsme dva. Scénárista a režisér (jestlipak si ty kluku už předtím nedokurvil Knihu přežití?…. – to byla jen taková řečnická otázka….) dostali nápad, že je třeba zvolnit už tak tak snesitelný tempo a že je třeba se podrobněji mrknout na komunální politiku tam v USA. Usínám a spal bych až do konce, kdybych si nechtěl nechat ujít skandální odhalení. Trapáci. Jestli chcete vidět parádního starostu, jděte do Chicaga. (A režisér do prdele!) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Furt nechápu, proč je politika takovým uměním možností. 2.) Zjistím, že politici jsou svině. 3.) Thx za titule ,,-OverLord-“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ne

G.I. Joe 2: Odveta (2013)

3D ,,VE SVĚTĚ ZAVLÁDL ZNOVU POŘÁDEK. TY, KTEŘÍ ZDE PŘED NÁMI STOJÍ, SVĚT ZNÁ JAKO G.I. JOE. MY JE ZNÁME JAKO HRDINY.“...... /// No, asi bych se kurva (nejen já) divil, kdyby tomu bylo jinak. A vo tom to celý je: sračky na všechno, vypnout (totálně!) šedou kůru a jen se bavit (?). Scénárista by měl dostat Oscara za kurevsky zvládnutou jednoduchost. Nikdo nic nepitvá, všechno se řekne jednou a někdy jen tak mimochodem a všichni (teda i já) všechno chápou (a vlastně je mi to i u prdele). Zničení světa se (překvapivě) nekoná (možná i proto, že tu ,,štěkne“ božskej Bruce) a takovej Fantomas by čuměl, co se dá dneska s náhradním ksichtem udělat za parádu. A to bez masky (takže je to jistě pohodlnější a hygieničtější….). 3D? Su nenáročnej, ale třeba ty píčovinky na těch lanech v horách jsem si užil. Pravda, třeba ftip není vždycky ftipem, taky frajeři hledající festivalovej zážitek asi propláčou zbytek života, ale komu stačí ke štěstí dobře voteklej ,,The Rock“ (vobčas i dobře zahlásí!), (skoro) neustálá akce a nehodlá řešit bezduchost – myslím, že může bejt spokojenej. A já? No a co, že je to hloupej film. Až budu chtít slyšet Vergilia v originále, půjdu jinam! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nevím, jestli nahradit Igráčky panďulákama z Hasbro. 2.) Uspokojí mě jedině ninja. 3.) Moje IQ (kolem 70tky) vyžaduje nenáročný snímky (a porno jsi zkoušel?....). /// PŘÍBĚH ** HUMOR ** AKCE **** NAPĚTÍ ne

Prokletí žlutozeleného škorpióna (2001)

,,A NYNÍ VÁM PŘEDVEDU KOUZLO - MOC NEFRITOVÉHO ŠKORPIÓNA“...... /// Sympatický obsazení (+ sexy Ch. Theron), brilantní slovní eskapády, zajímavej nápad, ale … málo, málo, málo! Koketování s hypnózou a pojišťovna plná vášně, ehm – no dobrý, ale já jsem spíš na ty mladší. Filmy. Allenovi samozřejmě. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem odpůrce (příznivec) hypnózy. 2.) Páč vidět film, kterej Woody Allen považuje za svůj nejhorší, prostě musím!. 3.) Thx za titule ,,DJLonely“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ ne

Válečníci (1999) (TV film)

,,NEMĚLI BYSTE CÍTIT VINU. NEMŮŽEME BÝT VŠUDE“...... /// Mise pro otrlé a důkaz, že Peter Kosminsky se pro točení dramat s britskými vojáky narodil. Další parádní lidský drama a hrůznej příklad nesmyslnosti OSN, a hluboce zakořeněný lidský zrůdnosti. V kontextu všeho zní opravdu název ,,WARRIORS“ náramně absurdně. Jako celá mise. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem hrdej na svou činnost v UNPROFOR. 2.) Libuju si v masových hrobech. 3.) Thx za titule ,,Charlie“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ***