Červený trpaslík (1988) (seriál)

Nejlepší situační komedie plná originálních nápadů a hlášek, které nezevšední ani po padesátém zhlédnutí. Perfektně napsaný scénář, který podtrhuje neméně perfektní herecké výkony hlavních protagonistů. O tomhle seriálu se jednou bude psát v literatuře o filmovém umění. Jediná moje výtka je směrem k neúčasti v některých dílech Chrise Barrieho, to seriálu ubralo na jeho rozmanitosti v hlavnich charakterech - prostě řečeno, chyběl mi tam strašpitel a patolízal Rimmer. 100% "end"

Červený drak (2002)

Precizní kriminální thriller, ktrerý se neubrání srovním s Mlčením Jehňátek a Hannibalem, ze kterého podle mého názorů odcházi poražen. Film totiž i když má ve svém druhovém zařazení napsané "horor", na mě hororově vůbec nepůsobil. Atmosféra filmu je velmi sterilní, vyzdvyhnout můžu pouze vynikajícího Fiennese a jeho postavy, která poupravuje můj celkový dojem s průměrného filmu na nadprůměrný. Jinak postava Hannibala v tomto filmu posobí spíše jako reklamní tahák tvůrců, jelikož ve filmu ma spíše kosmetickou úlohu nežli praktickou. 70 %

Van Helsing (2004)

Stephen Sommers to už s těmi dobrodružno - akčními snímky fakt přehání. Mám pocit jako by se snažil udělat film co film, stále lepší a kvalitnější akční zábavu plnou pokladů, monster a nejrůznějších bizarností a přitom ůplně zapoměl, že film musí také obsahovat smysluplný scénář a hlavně to podstatné, proč se na film vůbeb díváme a to je zábavnost. Ano vizuální stránka filmu je povedená, bodejť by nebyla, když do toho vrazily 200 milionů dolarů, které měl Sommers k dispozici. Hugh Jackman i Kate Beckinsale vypadají cool ale v podstatě nemají co hrát, protože film to prostě neumožnuje. Hodně mě mrzí, že zrovna první Hughův film, který je takhle dobře financovaný dopadl takto špatně, hold realita je krůtá. 40 % "end" PS: tu jednu hvězdičku navíc dávám za mého oblíbence Hugha.

Království prstenu (2004) (TV film)

Není co dodat, vše podstatné přesně vystihl Monolog. Přece jen něco o čem se monolog nezmínil, a to je soundtrack, který ve filmu patří k tomu nejlepšímu co jsem kdy slyšel. 80 % "end"

Pan Rosnička (2005)

Po hororu a dobrodružných pirátech z Karibiku si Gore Verbinski odskočil do dramatických vod a myslím, že se mu tenhle výlet povedl na vybornou i díky vynikajícímu Cagovi a Cainovi, kteří působí velmi přirozeným a uvěřitelným dojmem. Co se mě ale na filmu nejvíce líbí, tak to je charakteristické vykreslení jednotlých postav filmu, který si na nic nehraje a ukazuje jednotlivé postavy jako reálné lidi se svými problémy, sexuálnímy choutky a agresivnímy výbuchy. Je až s podivem jak film působí prostě a přitom i tak Verbinski dokáže zaujmout diváka svým ojedinělím způsobem. Smích přichází samovolně, nenuceně, chytrým dialogem, což je v amerických filmech velmi ojedinělé, stejně jako konec filmu bez velkých řečí a klasického chorobného Happy endu. 80 %

Lara Croft - Tomb Raider: Kolébka života (2003) odpad!

Tak nevim, jestli Simon West a Jan de Bont jsou příbuzní nebo Simon West zjistil, že je schizofrenik, tak si vymyslel druhé jméno ať na to nikdo v branži nedojde a může podruhé natočit špatný film ( už nepoužiju výraz jako v prvním připadě, kdy jsem uvedl třetí způsob natočení herní adaptace, tzv. "po Uwebollovsku").Bohužel tentokrát tu hvězdičku nevypotím a nevypotím ani kvůli tobe Angelino. 10 % "end" Jinak pro ty sebevrahy, kteří mají rádi sebepoškozování, tak ať vypnou mozek a začnou se nudit dřív než ten film začne. Alespoň si navodí správnou atmosféru a třeba je i ten film bude bavit.

Lara Croft - Tomb Raider (2001)

Vyždímaná a promrhaná legendární značka, která na počitačovích hrách se chytá jen díky skalním fanouškům celé serie a maniakům. To samé už neplatí v případě filmu, o kterém platí pouze ta první část předešlé věty. Lituji, že jsem se na ten film vůbec podíval, protože tohle silně zavání Uwe Bollovinou akorát s větším rozpočtem a překrásnou Angelinou za kterou davám jednu hvězdičku. 10 % "end"

Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007)

Tak v tomhle bordelu a dějových zvratů se vyzná jen málokdo. Tam kde Johnny Depp bavil, teď nudí. Ted Elliott a Terry Rossiony když psaly scnénář muselý být silně opilý, jinak si nedovedu představit jak tohle někdo může napsat. Některé scnény a dějové zvraty připomýnaly jeden s těch amerických tzv. dramatických seriálů, kdy to dělá každý a každým a každý kuje pikle proti každému. Tohle se fakt nepovedlo a diky tomuto dílu (který je s přehledem nejslabší s celé trilogie) se mi silně zakaluje dojem s vynikajícího prvního dílu. 45 %

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006)

Překombinované, už né tak vtipné jako první díl. Nebýt Johnnyho Deppa a originální ztvárnění posádky Bludného Holanďana (tedy přesněji Billyho Nighyho) nebylo by se na co koukat. Motivy postav jsou v některých pasážích filmu silně nelogické. 65 % "end"

Čtyři pírka: Zkouška cti (2002)

Hm, tak nevim. Když se dívám na nějaký film, tak od něho očekávám, že mě bude bavit buď jako člověka, který si chce odpočinout a odreagovat se od dnešního světa nebo, že mě pobaví po stránce intelektuální a emocionální. Tenhle film u mě nesplnil ani jedno. Nemůžu říct, že je to špatný film, prvních 25 minut jsem se docela slušně bavil, bohužel pak přišlo období které neumím popsat. Nenudil jsem se, ale taky jsem se nebavil. Film je natočený slušně, ale nedokáže zaujmout diváka natolik, aby se ponořil do děje, nebo ho nějakým způsobem film obohatil. Bojové sceny jsou natočeny velmi dobře, ale to je tak asi spolu s Djimonem Hounsounem všechno co vás ve filmu pobaví. 40 % "end