Terminátor (1984)

Pravděpodobně jeden s nejlepších sci-fi filmů americké kinematografie. Vyniká předevšim skličující atmosférou a děsivou představou budoucnosti plné vraždících strojů a kolem válejících se kusů železa. Arnold Schwarzenegger, jehož scénář neměl ani jeden papírový dvojlist působí hrozivým a uvěřitelným dojmem, stejně jako krásná a křehká Linda Hamilton a traumatem poznamenaný voják Michael Biehn. Hudba filmu je velmi povedená a půsbobí velmi emotivním dojmem beznaděje přesně tak, jak má. Pokud bych měl vyzdvyhnout jednu scénu, která na mě působila jako magnet na železo, tak je to závěrečná scéna u benzinky - mrazivého pocitu na zádech se nezbavuji ani při psaní tohoto komentáře. 90 % "end"

Dokonalý trik (2006)

Dokonale natočený film bez jedniné chybičky. K tomuto filmu jsem přistupoval bez jakéhokoliv zájmu abych na konci filmu zjistil, že jsem zledl jeden s nejlepších kouzelnických filmů - kam se hrabe iluzinoista. Tento film mě jenom utvrdil v názoru, že Christopher Nolan nedokáže natočit průměrný film. Fantastické výkony na plátné předváděli oba aktéři Jackman a Bale a k tomu jim do toho ještě sekundoval Caine. Závěreční scena je naprosto geniální, musel jsem si ji nekolikrát pustit, abych mohl vidět závěrečný koncert Bala a Jackmana a jejich vzájemné pochopení(nepochopení). 95 %

Million Dollar Baby (2004)

To snad není možné, Clint Eastwood točí na stará kolena nejlepší film své kariéry, který táhne dopředu zajímaný vztah dvou lidí, kteří si chtějí splnit svůj sen. Do toho si přípočtěte dobrý scnénář a perfekní dvojici Swank - Eastwood a k tomu jim sekunduje skvělí Freeman. 85 %

Dobrý Will Hunting (1997)

Vynikající psychologické drama, ve kterém hlavní roli hraje skvěle napsaný scénář a duo Damon - Affleck. 90%

Čistá duše (2001)

Jen bych opakoval ty superlativy ostatních uživatelů, kteří napsali v podstatě vše. Jediné co musím zopakovat je nepochopitelný kolaps Americké filmové akademie, protože nedat Oscara Russellu Crowe je největší omyl jakého se za mého života dopustily. Crowe předvádí neobyčejný herecký výkon, který řadím jako jeden vůbec z nejlepších co jsem kdy v historii filmu viděl. Ten chlap mě svým výkonem donutil k pláči, což se žádnému herci či herečce nikdy nepodařilo a dlouho asi nepodaří. 100 %

12 opic (1995)

Po první zhédnutí jsem jen horko težko hledal souvislosti a hloubku tohoto těžkého tématu, nad kterým jsem dlouho dumal, dukud jsem si neuvědomil tu překrásnou až hrozivou matematickou rovnici jednoho s nejlepsích filmů daného žanru se skvělím a netradičním Willisem, který odhodil naučené grimasy, a zahrál něco co mě absolutně škokovalo. Nesmím zapomenout ani na vynikající hudbu a perfektně zvádnutý charakter Jeffreho Goinese ztvárněného nadprůměrně hrajícím Pittem.

Temný rytíř (2008)

Promyšlenost s jakou napsali scenář bratři Nolanové je u těchto komixových filmů velmi vzácná, ba dokonce ojedinělá. To co vlastně sledujeme není komix jako takový, protože se neřídí klasickou formulkou tohoto žánru, je to spíše realisticky natočené kriminání drama ve které má každý charakter své místo a určený motiv. Psychologie jednotlivých postav jako by vycházela s realného světa, který se řídí pomyslným třetím Newtonovým zákonem, který říká, že každá akce vyvolá reakci a v tomto filmu to plati doslova. Všichni tady opěvují výkon Heath Ledgera, který je určitě vynikající, ale nebýt jeho smrti určitě by nezískal Zlatý Globus popřípadě Oscara ( předpokládám, že i tu ho vyhraje). Jeho postava Jokera ve filmu krasně pusobí jako enzym při chemické reakci a jeho hlas je opravdu jak vyšitý s death metalové kapely (to je kompliment). Aaron Eckhart mě mile překvapil a tímto výkonem si vyložené říká o mnohem lepší nabídky než měl tento herec v minulosti. Nolan zase jasně potvrdil v čem je jeho silá a servíruje nám film, který svým způsobem zamává komixovým světem stejně jako to udělal Matrix ve svém žánru před 10 lety. Krásných a poctivých 95 %. end

Sedm (1995)

Dokonaly Fincher. A ten konec...ten konec....100 %