Captain America: První Avenger (2011)

Filmů podle komiksu je poslední dobou jak šafránu a to je pravě ten problém. Dříve, alespoň u mě platilo, film podle komiksu = minimálně průměrná kvalita filmu. Jenže jak těch komiksů přibývá, člověk si začíná pomalu zpětně uvědomovat a rozlišovat jejich kvalitu. A na to u mě doplatil Captain America. Filmu chybí osobitost, určitá cesta. Předlohu neznám, proto nemohu srovnávat, ale film mě nudil a nezaujal. Mám pocit, že od prvního Iron Mana se Marvel hledá. Hulkovi chyběla hloubka, Iron Man 2 byl čistý průměr, Thor u mě zabodoval tak na půl a Captain America je z nich nejslabší, protože tu nefunguje vůbec nic. Film na mě působí jako takový Wild Wild West. 30 %

9. rota (2005)

Těchhle filmů s válečnou tématikou je mraky, některé jsou realistické, jiné idealistické a některé obojí :-D. Některé zaujmou, některé nudí. Tenhle mě nudil. 50 %

Plechová kavalerie (1979) (seriál)

Klasický český seriál a je jedno jestli je komunistický nebo kapitalistický - vždy stejná formulka. Herci - hrůza, scénář - ono to nějaký mělo ?, ale nejvic ze všecho mi lezla na nervy ta děsná hudba. 30 %

Jezdci Apokalypsy (2009)

Hrozná podívaná....co to melo znamenat ? To měla být parodie na Sedm ? Škoda že se do toho zapletla Ziyi Zhang. 35 %

Faunův labyrint (2006)

Od del Tora jsem neviděl nikdy nic tak dobrého, abych pochopil jeho vynášení do nebes. Až do teď. Faunův labyrint v sobě kloubí dva protiklady, svět pohádky a reálný svět doby fašistického diktátora Franka tak skvěle, že vás to úplně dostane a pohltí a v některých scénách si del Toro dovolil jít až do nebývalé hloubky tehdejšího režimu. Krom toho doporučuji vidět film ve španělském originálu, protože český dabing totálně kazí dojem z filmu a hlavně některé důležité myšlenkové scény jsou přeloženy tak blbě a jejich intonace je tak špatná, že ta věta v nichž se skrývá oná myšlenka vyzní do ztracena. 80 %

Arthur a Maltazardova pomsta (2009)

Luc Besson si poslední roky vybírá zvláštní projekty a tohle je toho jasným důkazem. Animace je vskutku nádherná, co ale z toho, když zbytek je strašná kravina. 20 %

Agenti nula nula (2004)

Tohle že je od tvůrců Taxi, Taxi ? Zasmál jsem se možná tak jednou. 20 %

Dva a půl chlapa (2003) (seriál)

Seriál na dobrý odpolední oddych, tahle trojka nikdy nezklame. 70 %

Legenda o sovích strážcích (2010)

Jeden z nejslabších animáků který jsem za poslední roky viděl a nezachráníl to ani Snyder ani velmi povedené 3D. 50 %