Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Drama
  • Komedie
  • Sci-Fi
  • Horor

Recenze (589)

plakát

Díra (2019) 

Zajímavý nápad, který mě bavil. Jen mi tam chyběla nějaká zapamatovatelna scéna nebo moment. 70 %.

plakát

Zombieland: Rána jistoty (2019) 

Oproti jedničce sešup. Pár okamžiků vám úsměv na tváři vykouzlí, ale to je málo.

plakát

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019) 

Nejslabší Star Wars od infantilní Skryté hrozby. Technická stránka filmu je na vysoké úrovni (i když u TLJ mi přišla ještě o chloupek výš), ale tím bych asi tak ukončil veškeré pozitiva. Nejslabší stránkou celého filmu je scénář (pokud jste si mysleli, že TLJ má díry, tak tohle je už mimo kategorie) a způsob vyprávění, které je hrozně uspěchané bez nějakého "timingu". Scény jsou kupeny v neuvěřitelném tempu jedna za druhou, film vůbec nezpomalí, aby jste si vychutnali nějaký záběr, neprodlouží scénu a nezpomalí tempo ani v momentě, kdy to má mít nějaký emocionální dopad na diváka. Zatímco u TLJ jsem si příběh užíval a dokázal mě krásně překvapit, tak tady je to nechutný fanservis, kdy mám pocit, že Disney, potažmo Abrams podlehl "internetovým křiklounům", mrkl se na fanouškovské teorie a jednu z nich si vybral a kolem ní nechal napsat scénář. Další a výrazný problém filmu vidím v servírování nových schopností a limitů síly. Zatímco původní a prequelová trilogie si drží své hranice a zákonitosti na uzdě, tak devátý díl SW se utrhl ze řetězu a podle mě ten film vytvořil precedens, kdy je otázkou času než uvidíme ve filmech uživatele síly létat a strhávat flotily destroyerů z oběžné dráhy. Už to nebudou lidé, ale bohové a to je věc, kterou jsem ve SW nikdy nechtěl vidět.....50 % PS : Souboje jsou největší devízou nové trilogie a i v IX epizodě jsou skvělé a nápadité...

plakát

To Kapitola 2 (2019) 

Oproti jedničce sešup. Je to sice drahé a jde to na tom vidět, ale jinak je to velká skoro tří hodinová nuda. Film není vůbec konzistentní a skáče z jedné scény na druhou, spousta zbytečného obsahu, který nefunguje. Kdyby byl film kratší třeba o hodinu a půl, tak dám o něco vyšší hodnocení, takto jen 40 % a už to nikdy nechci vidět.

plakát

John Wick 3 (2019) 

Nejhorší díl ze všech, i když ohodnocený stejně jako předešlé. Scénář je fakt děsivý (tady už se hodně cucalo z prstu), plný výrazných logických chyb a sterilní akce je jak přes kopírák bez většího napětí nebo jakékoliv inovace (až na akci ve které jsou zapojení psíci, za tu tleskám). 40 %

plakát

Ticho před bouří (2019) 

Film fakt nudí a po prozrazení pointy (která fakt není moc extra a po filmu si řeknete "to je jako všechno"), kterou už nějaký čas tušíte se zdá být nekonečný. Vztahy nefungují a emoce nepřicházejí. Jen tak mimochodem; Diane Lane je i ve svých 54 letech fakt neskutečně sexy.

plakát

Annihilation (2018) 

Po hodně dlouhé době dobrý "mindfuck" a po dlouhé době film, který mě přiměl zapátrat po internetu o celkovém významu a významu jednotlivých scén a motivů. Nebyl jsem daleko od svého vlastního názoru, ale až vysvětlení jednotlivých aspektů od režiséra a mnohem pozornějších diváků než jsem já, jsem uznal výjimečnost tohoto snímku. Alex Garland nedělá kompromisy, takže pokud nejste cílovka, tak prostě máte smůlu a stejně jako Kubrickova Vesmírná odysea, Tarkovského Stalker nebo Lynchův Mullholland Drive má film úplně jiný význam než ten, který sledujete ve filmu. Je to osobité dílo vyjadřující autorovu myšlenku, ale ponechává diváka, aby si výsledný klíč dotvořil sám na základě indicií.

plakát

Skleněný (2019) 

Zbytečný film z hloupým scénářem, který kazí dobré jméno oběma předchůdcům (Vyvolený patří do mé top 10). Do průměru ho nevytáhne ani skvělí Willis a McAvoy. Film je nekonzistentní, bez hlubších emocí či povedených scén. Ze Shyem je to jak na houpačce. Nahoru, dolů, nahoru a zase dolů.

plakát

Skryté zlo (2018) 

Jednohubka na zimní večery u které se nebudete nudit. Robert Sheehan i slizký David Tennant jsou výborní. 60 %

Reklama

Reklama