Muž v ohni (2004)

Denzel je fakticky skvělý skoro v každé své roli. Ani zde nic neslevil a odvedl maximum v příběhu, který není zcela originální, ale kdo dneska dokáže najít originální náměty. Všechno už bylo natočeno. Tak nebrblejte, vždyť se na to dívalo opravdu moc dobře.

Nezastavitelný (2010)

Průměrný akčňák s nadprůměrným Denzelem, proto za 4.

Sběratel kostí (1999)

Standardně výborný thriller s řešením různých hlavolamů, více či méně předvídatelné zvraty a bohužel herecky velmi omezený Denzel Washington. Kdyby tam nebylo to dřevo Angelina, která krom vyšpulených rtů a velkých koz opravdu nemá co převést, bylo by to za pět.

Potomci lidí (2006)

Podprůměr a ta třetí hvězdička je za Owena. Jinak nuda nuda, šeď šeď. Nic, co bychom již neviděli mnohokrát a jinde.

Král Artuš (2004)

Události, které jsme až doposud znali z Excalibru, Mists of Avalon či Merlina jsou zde zcela pominuty a na plátně se odehrává příběh, který nic nepřipomíná a na nic nenavazuje. Při prvním shlédnutí jsem byl trošku zklamán, ale napodruhé a potom již pokaždé jsem si tento mimořádný snímek vždy vychutnal. A v neposlední řadě vyzdvihnu nádhernou hudbu Hanse Zimmera. Titulní píseň k filmu nazpívala Moya (Máire) Brennan - pro nezasvěcené méně slavná ale rozhodně ne horší sestra Enyi. Jen snad tu anorektickou Keiru mohli nahradit nějakou jinou herečkou. Skutečně nechápu, co na ní kdo vidí, mně zatím kromě Domina vadila všude.

Robin Hood (2010)

Legenda o Robinu Hoodovi ze zcela jiného pohledu, jak jsme ji doposud neviděli. A je to jen dobře, protože jinak by to už byla otrava.

Dívka, která kopla do vosího hnízda (2009)

Do třetice všeho dobrého, nakonec i doslova a do písmene. Hned úvodem navazujeme na dramatické události z dvojky a pokračujeme ve strhujícím příběhu Lisbeth. Mnohá tajemství z předchozích částí se pozvolna vyjasňují. Myslím, že jsme byli svědky mimořádného fimového díla, které nebude v evropských rozměrech rozhodně zapomenuto.

Dívka, která si hrála s ohněm (2009)

Nemám důvod snižovat hodnocení oproti jedničce. Dvojka je logickým pokračováním předchozích událostí, dozvídáme se víc o Lisbetině minulosti, která je v jedničce zcela obestřena tajemstvím. Závěr filmu je pak nesmírně dramatický, ale nikterak přehnaný, jak by tomu patrně bylo v americkém filmu.

Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

Románovou předlohu neznám a neznám ani mnoho švédských filmů. Tento mě ale přimrazil do křesla a prakticky po celou dobu nedal vydechnout. Vynikající a zcela uvěřitelné herecké výkony hlavních protagonistů. No a v neposledné řadě jsem si vychutnal švédštinu, tento "exotický" jazyk se v našich končinách tak často neslyší. Chystaný americký remake mě mrzí - o to víc, že se do něj pustil takový režisér, jakým Finscher je. Vím, že to natočí dobře, ale pořád to bude jen a jen vykrádačka.

Vrah ve mně (2010)

Škoda času a škoda slov. Nějak mi ale uniklo, proč vlastně ten sexuální maniak vraždil.