One Tree Hill (2003) (seriál)

One Tree Hill se na první pohled tváří jako další prvoplánová záležitost vyrobená pro středoškolsky povinné teenagery. Netrvá ale dlouho ztotožnit se s výrokem, že je vážně jenom jeden Tree Hill. Mě přikoval na dlouhé hodiny k monitoru počítače a v postteenagerovském věku rozšířil moji seriálovou vášeň do nepoznaných rozměrů. I když se ochomítáme okolo dobře provařených témat (nejen) středoškolské lásky, přátelství na život a na smrt, trpkých životních chvil, životních snů a jejich pádů, šmakuje ta tolikrát ochutnaná směsice nějak jinak. Těžko říct, která tajná ingredience to má na triku, ale prostě je to tam!!! One Tree Hill se dotýká „obyčejných“ témat neobyčejným způsobem, a proto ho musím vyzdvihnout do seriálových výšin. Celou parádu podtrhuje skvostný soundtrack nabitý nevšedními a více než příjemnými songy, které potvrzují, že ART MATTERS !!! Libozvučnost ódy na One Tree Hill kalí pátá a šestá serie, které lze s přivřením obou očí považovat za chudé příbuzné špičkových předchozích čtyř řad. To, co dělalo tenhle seriál výjimečným, v Two Tree Hillu nenajdeme a zašlou slávu neopráší ani pár epizod ve starém dobrém duchu a už vůbec ne nechutně vyslazené finále. I přesto pro mě One Tree Hill nikdy nebude jenom seriálem. Byl pro mě záchranným lanem, když mi bylo na nic. Byl pro mě maximálně příjemnou kratochvílí, když mi bylo hej. One Tree Hill pro mě vždycky a napořád bude FRIEND WITH BENEFIT. Always & forever

True Blood: Pravá krev (2008) (seriál)

Když jsem poprvé jazýčkem upírského fandy okusila True Blood, zdaleka jsem neměla chuť na další rundu. První žaludeční křeče vyvolala už nesnesitelná hlavní hrdinka Sookie a při každém dalším zaslechnutí jména Sookie se mi sukoval žaludek. Nemohla jsem si neklást otázku, co na té věčně uječené fuchtli všichni proboha vidí? Ostatní, více či méně bizardní postavy, od erotomana Jasona po tajemně charismatického vampira Billa mě však utvrdily v tom,abych True blood dopila celou. Pokud zkousnete pravidelně přítomné nechutné výjevy z upírského prostředí, bude vašeho odvaha odměněna odhalením, zda byl vrahem zahradník. Já jsem se postupem času naučila s True blood konzumovat večeři a dokonce jsem se začala na další díl těšit. True blood konečně přináší upírský svět takový jaký je – nemilosrdný, násilný, plný sexu a vazké červené tekutiny. A možná, že se vám nakonec bude určitým zvráceným způsobem líbit tak jako mně.