Zápisník jedné lásky (2004)

Zápisník jedné lásky je průhledný už od své první stránky. I tak mě minimalistická zápletka typu "budu se vdávat, ale pořád tě šíleně miluju" a "naše láska zmůže všechno" přece jen trošku zaskočila. Plusové body si u mě Zápisník získává zasazením do doby nablýskaných bouráků, sympatických gentlemanů, rudých rtěněk a precizně vyčesaných účesů, do které se (mít stroj času) z fleku stěhuju. Navíc bílý dům s modrými okenicemi je tak idylický, projížďka na loďce mezi hejny ptactva tak snová, Noahův úsměv tak odzbrojující, Allie tak sladká a jejich láska tak pohlcující, že hubenou zápletku odpustíte a budete si přát, aby se tohle stalo vám.

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Pomsta padlých vykazuje víceméně všechny syndromy rádoby překonavatelů prvních dílů filmových trháků. Všechna ta upgradovaná a vytuněná transformace kolem je ze začátku lehce matoucí, srdceryvné scény přeslazené tak, že to pěkný není, ale maximální vizuální pastva pro oči pod taktovkou lidských i robotích sympaťáků protkaná hravým humorem dělá divy. Celkově vzato mě Pomsta padlých donutila padnout na kolena. S pohledem přibitým k plátnu a padající bradou se pro mě dvojka transformovala (minimálně) ve filmovou jedničku letošního roku. Miluju Transformers, miluju Sama Witwickyho, miluju Shiu LaBeoufa. A nestydím se za to!!!!!

Juno (2007)

Juno je film milý, svěží a vtipný tak moc, jako moc prořízlou pusenu má jeho hlavní hrdinka. Být v lůně cynické dračice, tak si zřejmě okoušu prenatální nehtíky, z pohledu out-sidera mladičké těhuli dávám významně palec nahoru.

Super drbna (2007) (seriál)

Skandální život manhattanské smetánky mně, maloměšťákovi střední vrstvy, místy lezl na nervy. Rozmazlení milionářští synkové a dcerky vozící si své luxusně oháklé prdelky do výběrové školy zásadně limuzínou, stejně jako davové šílenství okolo "Velké drbny" mě příliš nebraly. Navíc mě provázelo neutichající nutkání vyliskat některé hyperrozmazlené spratky, zejména Blair Waldorf a její stupidní očelenkované nohsledy. Manipulativní barbíny a charakterově ploché hezounky naštěstí vyvažuje několik velmi povedených "lidských" postav - zejména z nemilionářských řad rodu Humphrey, které potěší existencí kultivovaných zájmů, snů a plánů nezahrnujících pro změnu jenom intrikování. Inteligentní, ironický a správňácký Dan Humphrey je ztělesněním přítele se smyslem pro pravdu se srdcem na pravém místě. Úspěšně mu sekunduje neskutečně charismatický taťka Rufus, který je typem otce, o kterém sní každá (nejenom) malá holka. Podobně příjemná je i hlavní ženská hrdinka Serena van der Woodsen. Už kvůli nim stojí za to vzít Gossip Girl na milost!!!

Austrálie (2008)

„Velkolepá“ a mnou očekávaná Austrálie měla představovat jednu z filmových lahůdek roku a byla plánována na filmový večer s důležitou persónou. Nakonec jsem Austrálií prošla sama v rámci svého nemocenského filmového maratonu. Ještě že tak!!!O jedno velkolepé zklamání míň. Australská lahůdka se totiž po několika minutách začala kazit skokem klokaním. Marně jsem se v rozpálené australské krajině snažila najít avizované rozpálení mezi hlavními hrdiny. Několikanásobné odporně přeslazené happyendy mi zvedly hladinu cukru na úroveň diabetika, leč mě zanechaly zcela chladnou vůči „příběhu“ a osudům australských hrdinů. Výsledným dojmem z Austrálie bylo kromě jízlivého úsměvu nad touhle patlaninou zklamání větší než celý australský kontinent.

Oko dravce (2008)

Umělá inteligence šlapající na krk lidstvu? To už jsme tu párkrát měli ne? Vïdno, že se Aria učila od své babičky Viky, která připravila horké chvilky Willu Smithovi. Přesto má Oko dravce na motivy Já, robota a dalších podobných něco do sebe. Především má opět vynikajícího tahouna Shiu a už jenom pro něj nemůžu jít s hodnocením níž.

Magnolia (1999)

Tak nevím jestli mě rodiče v dětství upustili na hlavu, ale Magnolii říkám NE a nikdy více!

Disturbia (2007)

Poutavě bavící, (ne)příjemně mrazící. Jedinou chybou chutně namíchané Disturbie je to, že Shia není můj soused :)

Sex ve městě (2008)

Sex ve měste THE SERIAL STORY je pro mě naprosto kultovní záležitostí a šest vtipem, lehkostí, sexem a botami nabitých sezón mám za sebou minimálně třikrát. Sex ve městě THE MOVIE pro mě byl až na pár povedených situací zklamáním. S přibývajícím věkem hlavních protagonistek ubývá šťávy a humoru, což nikdy není dobrá kombinace. Dodíváno jen z nostalgie a zvědavosti, kam a do čí postele vítr nakonec newyorskou čtverku zavane.