Až tak moc tě nežere (2009)

Není to nic převratného. Je to něco důvěrně známého. A všechno se mi to trefilo do nálady.

Kočka na rozpálené plechové střeše (1958)

Nedotčena divadelní předlohou jsem zpočátku sváděla vnitřní boj nad otravnou apatyčností Bricka vůči životu a takové kočce jako je Maggie a málem jsem rezignovala (bez flašky). Brickovy modré oči mě na rozpálené plechové střeše udržely, a díky tomu. Pravda o nemoci Velkého taťky vyhrotila situaci, přinesla solidní rodinné drama s odkrytím pokřivených charakterů a skrytých pravd. Jsem ráda, že jsem tenhle boj nevzdala.

Výměna (2008)

Výměna kromě syna předně vyměnila moje neztotožnění se s právnickým řemeslem. Bezmocnost vůči zkorumpované ruce zákona mě pobuřovala natolik, že jsem měla sto chutí přihlásit se na práva (a to mám k právům tak daleko jako sviňský kapitán Jones k pravdě :) Moje neoblíbená, rudortá Angelina byla snesitelná, atmosféra elegantních 30.let mrazivá, výlet na hrůznou farmu překvapivý a spravedlnost vzkříšena. Fakt, že se tohle všechno stalo, mi svírá žaludek třikrát silněji.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

"Všiml sis před mým barákem cedule sklad mrtvých negrů?" :-D "Když má jeden parchant strach, může to druhýho parchanta zastřelit" :-D "Řekni mi jedno, kdy ses takhle rozhod? Jaks tu seděl a JEDL TEN VDOLEK? JO! :-DDD Bůh se do toho vložil !!!

Paříži, miluji Tě (2006)

Z návštěvy Paříže, kterou miluji, jsem se vracela do reality měsíc. Během návštěvy filmové 18x jinak jsem se několikrát podívala na hodinky a pochopila, že je něco špatně. Možná kdyby povídek bylo míň a času na ty pro mě povedené víc, bylo by všechno dobře. Kdo ví?

Ned Kelly (2003)

Zbojnická based-on-true story. A to já ráda něco přiučím, obzvlášť tak bezbolestnou formou. Při rozšiřování obzorů jsem se VŮBEC nenudila a výsledný dojem rozhodně předčil nadhodnocenou Austrálii. Slušná podívaná s hvězdným hereckým obsazením a přesvědčivým výkonem (nejenom) Heatha.

Bezstarostný sex (2007)

Za lehce perverzním titulem se skrývá nabuzovací sonda do postele několika párů, ve které si každý najde vysněnou a jste-li klikař už absolvovanou roli. Kromě obligátního zasunování a dalších směšných pohybů se mi díky bohu dostalo mnohem víc. Láska nevyřčená a vykřiknutá, pryžový dárek k narozeninám v hlavní roli, slečna "neuspokojená" a její herecký partner a tak trošku absurdní trojjízda mě úspěšně uspokojili. Nasnáším když "je to" jenom o sexu, a tohle nebylo. Kvalitní pojetí toho, jak mít kvalitní sex se vší tou omáčkou okolo. Duševní orgasmus jsem z toho sice neměla, ale i tak tohle číslo stálo za to!

Podraz (1973)

Spanilá jízda hollywoodských modrooček podtrhnutá dnes už legendární filmovou melodií.

Odtud až na věčnost (1953)

Exkurze do starých "dobrých" časů nejtěžšího kalibru. Plejáda hereckých es pod kolena podlamujícím dohledem Burta Lancestera pohladí po duši a vy si budete přát, aby to trvalo věčně.