Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

Velice plynulý pohádkový příběh, který rozjíždí nejslavnější ságu všech dob. Radcliffeovi začátky nejsou zrovna chvalitelné, ale zaráží mě hlavně Rupert Grint. Vím, že od dětských herců nemůžeme chtít zázraky ihned, ale opravdu se tehdy nenašlo sympatičtější dítě než Rupert Grint? Štěstí je, že se našla Emma Watson, která je ve všech seriích nadprůměrná a hlavní trojici táhne. Další kdo stojí za zmínku je třeba Tom Felton. Samozřejmě Alan Rickman předvádí ve všech dílech ohromný kus práce a je úžasný od začátku až do konce.

Harry Potter a Tajemná komnata (2002)

Když jsem po dlouhé době viděl tento díl, tak se mi opravdu líbil. S odstupem času, hlavně po dalších dílech je tento díl najednou srozumitelnější a mnohem více zajímavý. Návrat do minulosti s deníkem Toma Ridllea je velice napínavé a je to vůbec začátek těchto návratů (v dalších dílech je myslámka). Skřítek Dobby je úžasnej a dodává tomuto filmu vtip a smích.

Jsem číslo čtyři (2011)

Průměrný akční sci-fi film, kterému nemůžu vytknout nic, až na méně zajímavý a trochu ohraný scénář, který má ale perfektně naznačuje a žádá si pokračování. V tomto filmu musím zdůraznit jedno jméno. DIANNA AGRON! Konečně jsem ji viděl v něčem jiném než v Glee a je stejně tak půvabná a úžasná, právě jako v tomto seriálu. Je to něco mezi 3-4 * a spíše bych se přikláněl ke třem, ale kvůli ní zvyšuji hodnocení na čtyři hvězdičky.

Deník zasloužilé matky (2001) (seriál)

Tento seriál nikdy nebude jako Jak jsem poznal vaši matku nebo Jmenuji se Earl apod. jde o naprosto jinou myšlenku. Nenáročné a přitom poučné a hlavně zábavné. Reba má výborné hlášky a ještě lépe ji doplňuje Scarlett Pomers, která bohužel nedostává dosti místa, ale já si zamiloval Joannu Garciu. Mužská část je zastoupená výborně. Druhý Joey z Přátel skřížený s Coudym z Kroku za Krokem. Christopher Rich mi malinko připomíná zase Rosse z přátel.. Co víc si může člověk přát? :-)

Push (2009)

Nechápu, jak tento film tu může mít pouze 57%. Herecké výkony byly bez chyby. Konečně film, který nechal přemýšlet a vládnout 13-ti letou holku a není to pohádka. Dakota Fanning je v roli 13-ti leté vůdkyně naprosto úžasná. Tento film na ní staví a to udělal to nejlepší, co mohl. Od jejího vtrhnutí na scénu se zeleným zubním kartáčkem, až po elegantní příchod s deštníkem jsem se skvěle bavil, díky ní. Chris Evans jí skvěle doplňuje a kdyby byl o 10 let mladší a Dakota o 10 let starší určitě by jim to spolu slušelo. Další výtečný výkon vytáhl Djimon Hounsou, ale ten až tak na práci nic moc neměl. Zajímavé je jakým chaosem film začal a po té ještě zrychloval, ale o to víc jsem si to užíval. Jinak plánování s papírkama bylo famózní... :-)

The Runaways (2010)

Sešli se zde výborné výkony, ovšem bohužel v tak odpudivých rolí. Ikdyž na obranu musím říct, že chápu tyto rebelky, když postavám Joan Jett a Cherie Currie se rozpadá rodina, ale nijak je neuznávám. Myslím, že dost snadná role pro Kristen Stewart, která si opravdu musí slávu užívat, když jí role šijou, aby z toho vyšla jako nejslušnější. Za to Dakota Fannning se ještě dál bude muset probojovávat do Átřídy, ikdyž má mnohem větší talent. Její vzhled je naprosto dokonalí. Dětský a rebelský zároveň a ty OČI! Ty si koupí ihned každého diváka. Myslím, že Dakota má nastartováno do velice slibné kariéry a já jí miluji už teď!

Joey (2004) (seriál)

Obdivuji Matt LeBlanca, že se do Joeyho pustil, chce to obrovskou odvahu, neboť navázat na tak úspěšný seriál je nemožné. To Joey dobře ví, proto se snaží od seriálu Přátelé co nejvíce oprostit, ale každá zmínka o Chandlerovi či ostatních přátelích každého fanatického fanouška potěší. Matt naprosto lehce navazuje na předešlou roli a společně s kolegy můžou příjemně potěšit každého, kdo nechce jen tak dát Přátelům sbohem. Skvělá je pak zvláště Bobby - Jinnfer Coolidge.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

U posledních tří dílů je atmosféra prostě úžasná. Tady za ní dává 4 hvězdičky. Jinak mě tento film moc neohromil, až na pár okamžiků. Ty nejstrašidelnější zážitky jsou vybarveny opravdu úžasně. Příběh o třech bratřích a jejich relikviech je nezapomenutelný. Bohužel vzdálil se mi zde Ron. Zde dělá pouze nafoukanou vedlejší postavu. Hermiona zde dělá nejchytřejšího génia na Světě. A Harry? Ten k tomu pouze přihlíží. Ovšem nejlepší z temné strany - HELENA BONHAM CARTER! Opravdu šílená. :-) Jako jediný jí z temna může konkurovat jen Tom Felton, ale zde nedostává moc prostoru.

Hvězdná brána: Archa pravdy (2008)

Opravdu zajímavé zakončení 8-9. řady Hvězdné brány. Ale bohužel, já myslím, že Ori si zaslouží mnohem lepší a větší konec. Jejich stoupenci je rychle přestali poslouchat (hned na začátku, když neposlouchali nejlepšího převora). Obecně ani v seriálu ani ve filmu se převorové (priorové) neukazují. Jedna z nejmocnějších "zbraní" Ori. Nechápu. Hallowed are the Ori! :-)

Voda pro slony (2011)

Docela pomalý film, který ovšem nabídne spoustu akce. Herci jsou bezvadný. Robert Pattison vše s přehledem "zmákl."Zahrál to s mrazivým klidem a to se musí ocenit. Christopher Waltz je prostě génius! Naprosto úžasně (s ledovým smíchem :-) ) si pohrál se zápornou rolí. A jako vždy EXCELUJE REESE WITHERSPOON! Nejdříve z pohledu zamlčené paní, která se s nikým jen tak nebaví, ale to brzy přejde, když nechá své city vyplout na povrch. Tyto výborné výkony doprovází skvělá hudba.