Poslední skaut (1991)

Nie je to zlé, ale tie hlášky nestačia na to, aby si človek na druhý deň pamätal, o čom to vlastne bolo. Keď dám kultovému Pulp fiction 95%, tak tomuto nemôžem dať viac ako 65%, no a tých aktuálnych 87% si to už vôbec nezaslúži.

Smrtonosná past 4.0 (2007)

Mám rád sériu Smrtonosných pascí 1-4, a aj ako fanúšik Willisa tu musím dať aspoň 80%. Každopádne po tomto filme mal ísť Willis do dôchodku, ako hviezda na výslní, by urobil určite lepšie. Lebo všetko, čo natočil po tomto filme, sú už iba bezduché sračky, čo je fakt škoda.

To je vražda, napsala - Pověz mi zrcadlo - 1. část (1989) (epizoda)

Že vraj jedna z najlepších častí.....akože na odpad to úplne nie je, ale veľmi sa to k tomu blíži. 15%.  Problém je, že nábor pre komparzistov a hercov určite robili pod náhodným mostom medzi bezdomovcami, a tie herecké "výkony" sú presne také náhodné. Účinkujú tu veľmi nesympatickí herci, z ktorých mnohých našli v domovoch dôchodcov, a tiež väčšina je tu bohužiaľ  naprieč viacerými sériami. Jessica v tejto časti(resp. v týchto dvoch súvisiacich častiach) nie je taká otravná, ako obyčajne, ustúpila trochu do úzadia, a preto sa to dá aj trochu pozerať. Každopádne namiesto hlavnej hrdinky tu prevzala hlavnú rolu iná otravná nesympatická dôchodkyňa a ešte aj tá hlúpa Líza s tým výbuchom na hlave.

To je vražda, napsala (1984) (seriál) odpad!

To je hrozne nesympatický seriál, obsadený béčkovými hercami, ktorí vôbec nevedia hrať, a na čele s hlavnou hrdinkou, ktorej teda sebavedomie nechýba, ale herecký výkon teda najviac zo všetkých... Tento seriál vznikol ako reakcia na veľmi úspešného Columba, ešte aj hlavnú hrdinku vybrali tak, aby sa trochu aj výzorovo podobala na Columba, ale veľmi to teda nepomohlo. Hlavná herečka je slabá, ako 5x vylúhovaný čaj, a ešte aj dramaturgia sa rozhodla ísť cestou kvantity, a nie kvality, čím vlastne už len dali korunu tomuto hlúpemu seriálu.  Pozrel som si asi 10 jej najlepšie hodnotených častí, no a chce sa mi z nich grcať, to je fakt čistokrvný odpad....a to si neviem predstaviť, aké sú tie zvyšné slabé časti...a že ich je neúrekom. Pár pozretých častí s Jessicou Fletcher, a už som na ňu maximálne alergický, a na ten odfláknutý dabing ešte viac. By ma zaujímalo, kedy vlastne píše tie knihy, keď všade, kde príde, sa stane vražda, a jediné, čo rieši, sú vraždy. Nečudoval by som sa, keby sa v poslednej časti priznala, že všetkých zamordovala vlastne ona sama.

#Žiju (2020)

Toto je taký zombie priemer, a keď sa pozriem na to, čo ponúka konkurencia, tak aj podpriemer.   50%

Jigeum Uri Hakgyoneun - Season 1 (2022) (série)

Ak máte radi Vlak do Pusanu 1 (2016), a zdala sa Vám tá akcia krátka, tak tento seriál budete milovať.  Určite to Kórejci použili ako vzor, síce namiesto vlaku je tu škola, namiesto 2 hodín tu máme minimálne 12 hodín, ale akcia prebieha obdobne, a tiež "umiera" sa často a veľmi nepredvídateľne. Hlavní hrdinovia sú síce ako by ich jedna mater mala, ale veci to neprekáža. Ja osobne som veľmi nadšený z tohto seriálu, je to ako splnený sen. Z tých 12 hodín prvej série sa minimálne polovica času niečo deje, a nie sú to len dlhé rozhovory, tak ako ste zvyknutý, čo sa týka Netflix tvorby, ale fakt poctivá, nefalšovaná ZOMBIE akcia a boj o holý život.

Titanic II (2010) odpad!

Len dva krát škoda.  Škoda, že tých komparzistov(aj s režisérom), nenaložili na skutočnú loď a neposlali ku dnu, ideálne aj bez slov, len na jeden záber, a nemuseli by to ani strihať....určite by to bolo omnoho záživnejšie, a tí komparzisti si to za ten "výkon" aj zaslúžili.  A škoda, že to nemalo 3 hodiny, možno by tento film mal ešte horšie hodnotenie, a určite by potom dostal Oscara za najhorší film v histórii....ale v prvej desiatke najhorších filmov aspoň podľa csfd je, takže aspoň aký-taký úspech.

Ponorka U-571 (2000)

Keď ste dávali pozor na fyzike(tie výbuchy náloží pod vodou), a na matematike (pravdepodobnosť), tak si musíte narobiť pukance a vypnúť mozog, inak si ho neužijete.

Moje nejlepší kamarádka Anna Franková (2021)

Príbeh Anny Frankovej je dostatočne zdokumentovaný a známy, načo do toho treba zase vsúkať niečo, čo možno ani nie je pravda,  nejaké ďalšie postavy, približné príbehy a postupnosti, čo sa možno ani nestali.  Netlfix...aha, chápem...treba z tej komercie vyžmýkať čo najviac peňazí, pokiaľ to ešte ide.  Nabudúce si čo vymyslíte?  Anna Franková a jej najlepší kamarát koala?

Greyhound (2020)

Vo filme bola veľmi živo a drsným spôsobom stvárnená atmosféra na korvetách, pri ochrane konvojov v Atlantiku počas druhej svetovej vojny, konečne som to videl aj z tej druhej strany....nie iba zo strany ponoriek. Bolo to vynikajúce, a veľmi záživné od začiatku až do konca,  a ako bonus - vynikajúci kapitán, od filmu som vôbec nemohol odtrhnúť zrak. Oproti prašivému psycho Dunkirku je tento film o niekoľko levelov vyššie, a aj tak má horšie hodnotenie ako Dunkirk, to je úplne nepochopiteľné, ako sa uprednostňuje psycho dráma pred kvalitou a akciou. Ľuďom to už z tej samoty musí úplne hrabkať.