Kancl (2001) (seriál)

Rickey Gervais je génius a vzor arogance a trapnosti. S oběma dokáže dojít až za hranice snesitelnosti a i přes to se to dá snést a působí to uvěřitelně. Když mu pak k tomu ještě výborně sekundují přisluhovač Mackenzie Crook a firemní vtipálek Martin Freeman, je z toho jeden z nejlepších seriálů. (pozn. nutné sledovat v originále).

Kancl (2005) (seriál) odpad!

Americké předělávky evropský filmů jsou téměř vždy slabé a The office není výjimkou. Steve "panic" Carell na roli arogantního šéfa prostě nemá (tak arogantní umí být jen Rickey Gervais) a tak jen přehrává a přehrává. Je to jako kdyby ve filmu o zebře hrál zebru pulec v pruhovaném svetru a myslel si, že to dá. A viděli jste předělávku Blbce k večeři? Taky Steve Carell a ještě ve větší "formě". Škoda, že Norbit není evroským filmem, Carell by se na tu roli totiž strašně hodil.

Zaslaná pošta (2010) (TV film)

Hurá, konečně slušné zpracování Pratchetta a za to dávám 5 hvězdiček.

Fontána pro Zuzanu 3 (1999) odpad!

Dušan Rapoš musí být příbuzný Zdeňka Trošky, až doteď jsem si myslel, že takové slátaniny dokáže točit pouze on (no, neměl bych asi zapomínat na Landovic rodinu).

Antikrist (2009)

Zásun po 4 vteřinách filmu ... mastrubace ...krvavý výstřik ... poštěváčku vystrč růžky, dokud držím v ruce nůžky ... zkrátka poučný příběh o tom, proč by děti neměli skákat z okna. Geniální. Jen jsem pak nemohl nějakou dobu poslouchat CD od Charlotte Gainsbourg, 5:55 nějak nešlo zapomenout...

Saltová (2010) odpad!

No to tenhle film Angelině v biografii nezávidím. Být 80.léta, asi by to Rusko x Americké téma bylo "nosné" a film alespoň průměrný. Rambo je v porovnání se Salt oskarová záležitost. Americká agentka SALT, ve které se probudí ruská agentka, zabíjí ruského prezidenta, nezabíjí ruského prezidenta, zabíjí ruské agenty, zase zabíjí ruské agenty, pak americké ... a jestli vám tahle věta příšla blbá, tak film je daleko horší. Kdyby aspoň po výbuchu občas přišla maličká tlaková vlna a pocuchala příšený účes agentky + bylo dotaženo minimálně 500 dalších detailů, směle bych hodnitil jednou ruskou hvězdou.

Alenka v říši divů (2010)

Hezká pohádka pro dobrou náladu, kterou mi nezkazily ani ty podivné 2 a méně hvězdičkové hodnocení. Jim doporučuji nechodit na Tima Burtona, ale jim bližší žánry, např. Doktora od Jezera hrochů. Film obsahoval spoustu vtípků a výtvarných odkazů na předchozí Burtonovy filmy, např. pokroucený pahýl uschlého stromu, velmi podobný tomu z Ospalé díry, zakroucené konce větví (Mrtvá nevěsta...), kloboučník který vypadá jako Střihoruký Edward a Willy Wonka dohromady. U mě tedy jednoznačně za 5 hvězdiček. Škoda jen, že 3D verze je u nás jenom dabovaná.

Cesta do pravěku (1955)

Toníkůů, podííívej Trííílobit... dáááváám 5 hvězdiček

Avatar (2009)

Úžasná podívaná, která mě zcela pohltila, několikrát jsem se přistihl, že mám otevřenou pusu. Při závěrečných titulcích jsem měl chuť vstát a tleskat. Pak se v sále rosvítilo a člověka přepadl smutek, že musí z toho úžasného světa pryč. Bude těžké nyní hodnotit jiné filmy, když jsou tak ploché. Filmu dávám 10 hvězdiček.

Stmívání (2008)

Čekal jsem sladkou, ale prázdnou podívanou pro děvčátka. Ano, v tom filmu skutečně něco chybělo, byl to přebytek hudby a to bylo velmi působivé a příjemně syrové. Tam kde by jinde lkaly přívaly pateticky znějících smyčců, lehce šumí déšť a kamera se jemně chvěje, jako by nám až dokumentárním způsobem chtěla vše přiblížit. Krajina filmu připomíná občas Pána Prstenů, jindy zas Zapovězený les v Bradavicích. On je dle předlohy tak Krásný a Dokonalý, ona "Bella" k nakousnutí a to vše dohromady velmi pěkně funguje. Pro mě osobně velké překvapení, dobře udělaný film.