Chaotická Ana (2007)

Takýto druh filmu som chcela už dávno vidieť. Chaotickú Anu som našla náhodne ako ukrytý klenot. Očarujúce!

Lore (2012)

Absolútne úžasná kamera...atmosférický skvost!

Los ojos de Julia (2010)

Vážne veľmi dobré. Budované napätie, ktoré je zárukou kvality. Sústredené, herecky profesionálne a hlavne prvotriedne. Milujem španielsku tvorbu, najmä, keď je tak skvelá. Odporúčam.

Lovci hlav (2011)

Nie je to žiaden ,,american style", ale nórska špecialita. Nečakala som, že sa budem pri tomto druhu žánru smiať dobrých pár minút. Ale scéna s traktorom proste nemá chybu. :D Čo dodať,skvelé renomé pre režiséra!

Warrior (2011)

Zo začiatku zmiešané pocity. Záver je jasný, od okamihu ako spoznávame druhého brata. Charaktery postáv sú zatriedené a hlavne dobre zahrané, čo je ináč podstatou kvality filmu. Trauma z detstva vedie diváka počas celého filmu až k dramatickému koncu. Pre mňa osobne nie je ani najdojímavejší záver filmu, ale scéna, keď Tommy vezme svojho opitého otca do náručia a snaží sa ho upokojiť. Tiež vzťah bratov, keď sa po dlhej dobe stretnú v hale, je zaujímavým pohľadom. Mám pocit, že film sám o sebe nenesie až tak veľkú myšlienku, ako fakt, že sa tvorcovia pohrali s emóciami diváka. Každý si v jednom, či v druhom bratovi nájde toho svojho. Niektoré momenty však beriem s rezervou. Postava Tommyho mi zostane v mysli ešte veľmi dlho. Good job!

Mariňák (2005)

Ako to robí ten Gyllenhaal, že je tak neskutočne sexi, aj keď má bradu plnú slín? ;-P