Fantomas se zlobí (1965)

Můj nejoblíbenější Fantomas. Fandor s Juvem vygradovali už tak grandiózní první díl. Variace masek, převleků a bláznivých situací hraje prim. A stále ta nádherná Helena... PS. Úžasně provedené Fantomasovo doupě.

Fantomas (1964)

I když před 15-ti lety jsem to žral podstatně víc než dnes a dnes některé scény působí úsměvně, stále je to vynikající komedie se vším co má kéomedie mít, tedy humorných scének. Tady je navíc největší zločinec všech zočinců Fantomas, hrdinný novinář Fandor-skvělý Jean Marais, nejúžasnější komik komiků komisař Juve a nádherná Helena. Úžasný nástup skvělé série.

Hlava rodiny (1991)

Ne, že by se mi to nelíbilo, ale víckrát už to vidět nemusim. Steve Martin a Diane Keaton jsou sice prvotřídní, ale některé scénky a situace upadaly do průměrnosti a nedokázal to na výšinu vytáhnout ani geniální Martin Short.

Hříšný tanec (1987)

Klasika všech klasik, jestli jde o romantické filmy, kde se z ošklivého nešikovného kačátka stane nádherná tanečnice. Patrick Swayze v nejlepších tanečních i pěveckých letech. Mám tenhle film rád spíš kvůli nádherným písničkám než pro nějaký oduševnělý příběh. Ale holky to milujou :-)

Záblesk (1992)

Tenhle snímek mi přijde trochu nedoceněný. Jako špionážní film okořeněný trochou romance je to věrohodné a jiskření mezi Douglasem a Griffith tomu dává patřičný šmrnc. Je to sice trochu delší, ale po celou dobu si udržuje atmosféru a napětí, takže až tak nemusí vadit, že vše směřuje k happyendu.

Válka Roseových (1989)

Perfektní komedie, která obsahuje i varování pro všechny ženaté. Je to dokonalý případ lásky až za hrob. Kathleen Turner dokáže být pěkná mrcha, ale na Douglasovu scénku s rybou nemá nic :-)

Lovci lvů (1996)

Duch a temnota, dva lvi zabijáci a proti nim Michael Douglas a Val Kilmer, lovec a podplukovník , který má postavit železnici. Skvělý film plný napětí, krásných záběrů africké přírody a nečekaných dějových zvratů. Jedna z nejlepších rolí pro Vala Kilmera a Douglas? Netřeba mluvit, jeho Remington je dokonalý.

Divoká krása (2007)

Sledovat jak si to matka rozdává se synem si mě teda moc nezískalo, mimo tyto sekuální praktiky je to docela nuda, kterou mírní Julianne Moore svým výkonem, kde naprosto dokonale ztvárnila ujetou matku.

Býčí oko (1990)

Celkem slušně ujetá komedie o dvou falešných bankovních lupičích. Plán je dokonale vymyšlen, ale vždy se pokazí to, co se nejméně očekává. Co všechno jste ochotni udělat pro peníze? Roger Moore a Michael Caine se v komediích rozhodně neztratí.

Dokonalá manželka (2001) (TV film)

10 piv, k tomu 10 walkrů s kolou a dá se to. Ne, tohle je slušná vymývárna mozku, jen co je pravda.