Nováci (1995) (seriál)

Tady TV Nova opět nezklamala a dala do oběhu další dávku nefalšované české zábavy..

Otčina (1994) (TV film)

Škoda, že se film více nedržel knižní předlohy. Ale je velice příjemné sledovat, co by bylo, kdyby Hitler válku vyhrál a vědět, že tomu tak není..Rutger Hauer je přesvědčivý a sympatické je vidět pražské panorama.

Karanténa (2008)

Původní předlohu REC jsem neviděl, tudíž nemohu srovnávat. Když to beru samostatně, je to docela slušná jízda s parádním závěrem. Ale tenhle typ filmů s kamerou v rukách jednoho z hlavních hrdinů, kterého skoro vůbec nevidíme, nemusím.

Šejdrem (2008) (TV film)

Lehká sympatická poeticko romanticko komediálně laděná lehce naivní uvolňovačka se skvělým Ivanem Trojanem. Ale žádný zázrak to není.

Trosečník (1986)

Takový lehce erotický snímek tak trochu o ničem. Stojí za to se podívat na excelentního Olivera Reeda ( občas nahého ) a krásnou mladou Amandu Donohoe ( pořád nahou ). Film je založen na dvou hercích a jejich konverzacích, což po určité době začne trochu nudit.

Salvador (1986)

Jeden z prvních filmů Olivera Stonea, nikoliv však špatný. Je bohužel velká škoda, že se dostal jaksi do zapomnění, protože svým postojem a hloubkou se řadí k takovým filmům jako je Četa. Stone se nebojí a jasně dává najevo, co si myslí o americké paranoidní protikomunistické politice ve válce, která "nikoho nezajímá". Je to vlastně další kapitola studené války, kterou nám servíruje očima novináře ( James Woods ), který se chce opět dostat na výsluní. Reaganova vláda podporuje salvadorskoun vládu, sověti a Kuba zase povstalce, mezi tím stojí novinář Richard Boyle. Fantastický výkon Jamese Woodse a úplně úžasná hudba, když se Boyle ( Woods ) prodírá pralesem do povstaleckých táborů. A závěr mě teda dostal...." Tady můžeš být kým chceš, když máš peníze".....

Četa v akci (1987) (seriál)

Podle mě jeden z nejlepších válečných seriálů všech dob s geniální písničkou "Paint it black" od Rolling Stones.

Gumídci (1985) (seriál)

Stoupa a kníže Ignor? Může být lepší dvojka? :-)

Den Šakala (1973)

Kdo četl knihu Frederyka Forsytha musí potvrdit, že se jedná o skoro na vlas shodný přepis a zároveň stejně prvotřídní. Sledovat Šakala, jeho vůli, úpornost a snahu dovést vše do úspěšného cíle je lahůdkou. Určitě k tomu přispěl skvělý Edward Fox a jeho úhlavní pronásledovatel Michael Lonsdale. Ani delší stopáž filmu nevadí díky skvělé atmosféře.

Muž z Acapulca (1973)

Slabší než Muž z Ria, ale jako parodie sebe sama je to geniální. Za krásnou Jacqueline Bisset by si to možná zasloužilo hvězdičku navíc :-)