Pomsta (1990)

Ničím nezajímavý film, který nezachrání ani skvělé herecké obsazení a půvabná Madeleine Stowe.

Pevnost (1988)

Průměrná krimi s docela průhlednou zápletkou. Kladem je pouze výkon Seana Conneryho a pěkná mladá Meg Ryan.

Anděl na horách (1955)

Opět je z filmu cítit podtón tehdejší doby a to propaganda a agitátorství jako, rekreace za titul pracovníka roku, pracujeme pro celek a jim podobné hlášky, ale není to v takovém měřítku, aby to až tak vadilo. Pěkné obrázky z Vysokých Tater, příjemné herecké obsazení a občas i trocha té zábavy a vtipných situací z toho dělá vcelku příjemný film.

Nebezpečné pády (1994)

Charlie Sheen v nejlepších letecha krásná Nastassja Kinski v jinak celkem průměrném akčňáku. Škoda, potenciál to mělo větší, hlavně díky sportu, kolem kterého je příběh stavěn.

Hamlet (1996)

I když je tato verze na Hamleta od Branagha ( on tohle vážně umí ) velmi povedená, více se mi líbila ta od Zeffirelliho, hlavně díky Gibsonovi.

Hamlet (1990)

Velice povedená adaptace na téma "něčeho shnilého v království Dánském". Nutno ale podotknout, že je to díky skvělé režii Franco Zeffirelliho a vynikajícímu výkonu Mela Gibsona.

Bounty (1984)

Naprosto nedoceněný film! Vynikající herecké obsazení ( Gibson, Hopkins, Olivier .... ), skvělí herci, sledovat Hopkinse je naprostá lahůdka, dokonalá atmosféra a napětí, které se dá krájet. To vše za doprovodu strhující hudby Vangelise.

Jurský park (1993)

Už jen kvůli těm zvířátkům a tomu pocitu, jaké by to bylo, kdyby se doopravdy vrátili..

Bouřlivé dny (1990)

Průměrný film, který by víc ocenil milovník série Nascar. Pro mě jako milovníka F1 mi to až tak atraktivní nepřišlo, ale závody a hlavně Roberta Duvalla jsem si užíval, Je možné aby se z tuctovky Nicole stal později takový kusanec? Asi jo :-)

Top Gun (1986)

Z velké míry se na mém hodnocení podepisuje hudba, která je fakt skvělá a taky výkony Michaela Ironsida, který si mě získal od první sekundy svého působení na plátně. Je to sice film oslavující americkou dokonalou armádu, ale o to tady vůbec nejde. Mě se to líbilo.