Parfém: Příběh vraha (2006)

Docela mě zajímalo, jak Tykwer dostane tu dokonalou vůni na filmové plátno. Nedostal, ale vizuální stránka byla dokonalá. Při docela dlouhé stopáži se stávalo, že mě někteé scény nudily, ale vždy když jsem na to pomyslel, přišlo něco, co mě vrhlo zpět do dění filmu a někdy takovým způsobem, že jsem neměl slov a jen zíral. Filmu také velkým dílem přispívají svými skvělými výkony dva velikáni světové kinematografie, Dustin Hoffman jako světoznámý parfumér a Alan Rickman jako milující otec poslední vrahovi oběti. Dost dobře si nedokážu představit co by se mnou mohl udělat "ten dokonalý parfém", jestli bych viděl v několikanásobném vrahovi spasitele a anděla a jestli bych se jako veškeré publikum popravy nechal strhnout nezměrnou láskou a chtíčem, každopádně mě potešil v tom, že se Tykwer nenechal strhnout "rutinními" a okoukanými závěry většiny holywoodských filmů a nechal na chvíli zapomenout na pravou identitu vraha. Další Tykwerův nezapomenutelný film.

Corky Romano - Noční můra mafie (2001) odpad!

Co k tomu říct, že i takováhle ptákovina si na sebe dokáže vydělat? Kam se poděla snaha, aby z toho divák něco měl?

Mstitel (1989)

Klasický Lundgren, klasický příběh, klasická béčkovitost. Navíc ta hudba mi lezla dost na nervy.

Hrbáč (1997)

Jako u každého remaku se bojíte, aby z toho nebyl paskvil. U Hrbáče jsem byl mile překvapen a musím přiznat, že se mi to snad i líbilo víc než původní verze s Jeanem Maraisem. K příběhu není co dodávat, tady se nedá nic moc změnit, Daniel Auteuil je jako Lagardere sympatický a Marie Gillaain je vskutku půvabná a má co ukázat..

Hrbáč (1959)

Klasický historický dobroudružný příběh s rytířem Lagarderem v podání Jeana Maraise. Mě zůstal v paměti především díky famózní Neversově fintě.

Kouzelný měšec (1996)

Bohužel se ta česká pohádková tvořivost vytrácí do ztracena. Měšec je toho příkladen, i když pár světlých momentů by se tam našlo. A příště bych prosil bez Němců.

Rabín Jákob (1973)

Jedna bláznivá situace střídá druhou a k tomu dokonalý rabín Louis de Funes :-)

Fantomas kontra Scotland Yard (1967)

Nejslabší, ale stejně stále výborný 3.díl, tentokrát s trochou starého dobrého anglického humoru. Některé rozhovory mezi komisařem Juvem a Bertrandem jsou chloubou komediálního žánru.

Fantomas se zlobí (1965)

Můj nejoblíbenější Fantomas. Fandor s Juvem vygradovali už tak grandiózní první díl. Variace masek, převleků a bláznivých situací hraje prim. A stále ta nádherná Helena... PS. Úžasně provedené Fantomasovo doupě.