Archanděl (2005) (TV film)

Utopistický thriller o tom, co by bylo, kdyby měl největší vrah lidské historie Stalin syna. I když tady to není až tak úplně o tom, co by bylo, protože k tomu se vlastně ani nedostane, něboť mladého Stalina zabijí, dřív než může něco udělat. Celý film má docela dobrou atmosféru, určitě je ku prospěchu, že se odehrává v dosud tajemném Rusku a také, že tam hraje Daniel Craig. Maličko mu ubližuje, že je zbytečně natahován, ale celkově je to povedený snímek.

Rok ďábla (2002)

Pro mě je tento film velkým zklamáním. Což o to hudba je moc hezká, ale jinak je to šílená nuda a úplně o ničem. Kdybych nebych na koncertu Nohavici na Brumlovce v době natáčení, snad bych dal i o hvězdičku míň. Tohle opravdu ne.

Černý orel (1988)

Potěší aspoň rolička pro Jana Třísku.

Vzkaz v láhvi (1999)

Skvělé herecké obsazení, kde jména nezůstaly výkonům nic dlužné. To je ale jedno z mála pozitiv. Protože i když to nebyl špatný film o podobenstvě lásky, místy to bylo hluché a nudné.

Lovec jelenů (1978)

Geniálně natočené válečné drama o skutečných podobách války ve Vietnamu. Geniální role Christophera Walkena a Roberta DeNiro. Jednoznačně nejlepší dílo Michaela Cimina a jeden z nejlepších filmů o vienamském pekle. Ani poměrné dlouhá délka filmu vůbec nevadí.

Vlasy (1979)

I kdyby celý film stál za houbelec, tak díky posledním 15 minutám film, bych dal za plnou palbu. Sledovat Bergra v poslední fázi filmu byl neutuchající zážitek. Ale film za houbelec nestál, po celou jeho dobu jsem se výborně bavil, skvělé taneční scény se střídaly jak na běžícím pásu a ani se nezapomenulo na největší americký problém tehdejší doby. Skvělá hudba!!!

Bídníci (1998)

Gabinovská verze je sice o něco lepší, ale i tak je to slušné dílko, hlavně svoji temnou atmosférou a do děje dobře zapadající hudbě. Liam Neeson v roli Jeana Valjeana a Geoffrey Rush v roli inspektora Javerta podávají výborné výkony a celému filmu dávají tolik potřebnou dávku napětí a šťávy.

Profesionál 2: Samotář (1987)

Jako kriminálka je to dobrý, nutno však podotknout, že film stojí na Belmondovi, kdyby v tom nehrál, šla by úrověň o řídu níž. Tyhle role tvrdých osamělých chlapů mu šly vždy nejlépe.

Zapomenuté světlo (1996)

Donquichotovský boj faráře Holého s větrnými mlýny, zde ve filmu s komunistickým režimem. Film přesně vystihuje tehdejší poměry a je stavěn na silně emocionálních prvcích. Skvělý dramatický výkon Bolka Polívky..."poznal jsem ve vězení tolik skvělých lidí, že se tam snad zase těším"...

Pojišťovna štěstí (2004) (seriál)

Ze začátku jsem to sledoval, pravdu říkajíc, nevím proč, asi jsem od toho "něco očekával". To něco bohužel nebo bohudík nepřišlo a já nemusím trávit nedělní večery u téhle slátaniny.