Sinister (2012)

Ze začátku jsem nebyl přesvědčenej o tom, že to bude nějaký terno, ale jakmile se objevil první kotouč s filmem, vše se změnilo a vtáhlo mě to do děje. Ethan Hawk je pro tyhle role jako dělaný, atmosféra byla skvěle hutná a vraždící děti?...

Voda pro slony (2011)

Přes odpor k vybledlýmu upírskýmu panákovi jsem nakonec mile překvapen. A to jak celým filmem, který má napětí, atmosféru, dobré herce, tak právě tou bledulí, která nakonec přece jen umí hrát, když se mu dá pořádná role.

Armáda temnot (1992)

Horor to rozhodně není, ale legrace ano. A Bruce Campbell je prostě jedinečný.

Neobyčejný život Timothyho Greena (2012)

Jeden z mála případů, kdy cizí děti ( hlavně těch nejbližších známých ) nepůsobí jako antikoncepce. Škoda, že je to jen film.

Trans (2013)

Velice zajímavý film. Plno zvratů, výborná režie, skvělý herci, skvělá hudba. Danny Boyle prostě umí. James McAvoy je výborný jako vždy, stejně tak Vincent Cassel. Rosario je kost, navíc tady v celé své vyholené kráse.

Chceš pěstí? (2013)

Příběh, který nad vodou drží skvělí McAvoy a Strong. Jinak ohraný příběh ze zkorumpovanou policií.

Mocný vládce Oz (2013)

Kdyby tam nehrálo trio Kunis, Weisz, Williams asi by to za moc nestálo..

Pád Bílého domu (2013)

Kupí se tam hovadina na hovadinu a i při nejlepší vůli a obou zavřených očích se nedá mluvit ani o trochu reálné možnosti, ale má to spád, akce je dobrá a úvodní "kropička" nemá chybu. Příjemná oddychovka nakonec se z toho stala.

Muž z oceli (2013)

Přijemně překvapen. V roli Supermana jsem byl zvyklej na dřevěné panáky. Nejdříve prkenný styl Christophera Reeva, potom přišlo prkno Brandon Routh a teď další strom herec v podání Henryho Cavilla. Po jeho filmech The Cold light of day a Immortals, kde nepředvedl vůbec nic, jsem od něj nic nečekal. Naštěstí tam hraje spousta výborných herců, takže jsem si říkal, že Supermana prostě budu ignorovat. Ale co se stalo, Henry Cavill nejenže působil velice sympaticky, ale dokonce hrál! K tomu Costner, Crowe, Fishburne, neuvěřitelně sexy Amy Adams a nakonec výtečný Michael Shannon, jehož generál Zod byl nepřekonatelný. V závěru filmu se to bohužel zvrtne do digitálních orgií a bordelu, ale celkový dobrý dojem z filmu už to zkazit nemůže.