Ohnivé vozy (1981)

Výborně natočený film, kterému se prakticky po řemeslné stránce nedá nic vytknout. Kamera, herecké obsazení a výkony, naprosto dokonalá a dnes už legendární hudba. Jenže... Některé pasáže jsou roztahané až nudné, samotného závodění, o kterém to vlastně všechno, se nedočkáme.. Každopádně jde o velmi kvalitní film na který se jen tak nezapomene.

Havran (2012)

Jonh Cusack má dar vybrat si naprostou hovadinu nebo celkem slušný příběh, jak je tomu tentokrát. Bohužel potenciál zůstal nenaplněn a celý film vyzněl tak trochu do ztracena. Luke Evans byl ale dokonalý, tenhle týpek se mi líbí čím dál víc.

Dredd (2012)

Slušnej nářez, možná ještě lepší než od Slye.

Zabít tiše (2012)

Dost velké zklamání, protože mimo jednu slušnou nakládačku a jednu vražednou scénu je to jen snůška vožralejch keců. A nepomůže tomu ani Brad Pitt a famózní závěrečná hláška.

Pouť (2010)

Jako cestovatel jsem byl nadšený. Ani ne tím, že bych taky chtěl dosáhnout sebepoznání, i když by to možná nebyl špatná nápad, ale spíš kvůli tomu, že mě posedla myšlenka sebrat zase batoh a přejít Pyreneje. Zajímalo by mě koho bych na cestě potkal já.. :-)

Správná posádka (1983)

Zbytečné dlouhé, ale jinak celkem zajímavý, pravdivý a stručný popis dějin amerického vesmírného programu.

Cedulky (2008)

Příjemné, jednoduché, nápadité.

Jack Reacher: Poslední výstřel (2012)

Tom Cruise je výborný, Rosamunde Pike nádherná, Robert Duvall výtečný, prostě stylovej, poctivej film. Jen taková vsuvka, Jack Reacher je drsňák, o tom žádných pochyb, vejde do baru a o hlavu převyšuje všechny ostatní, to je také samozřejmostí, ale Tom měří jen 173 cm... :-)

Hrdinové války (2007)

Největším problémem tohoto jinak bezpochyby kvalitního filmu je skutečnost, že vlastně nikdy pořádně nevíte, kdo proti komu bojuje. Jinak jde o kvalitní dílo, s perfektní kamerou a úžasnou atmosférou na frontě. Trochu jsem nepochopil scénu s americkým tankem, ale jinak vše působilo věrohodně. Příjemné překvapení.