Lidice (2011)

Lehce dojemné drama, které bohužel postrádá dramatičnost okamžiku.

Terapie láskou (2012)

Romantika každým coulem. Scény s Robertem de Nirem a Bradleym Cooperem jsou úžasný :-) A ta Jennifer je docela baba.

Zelená míle (1999)

Dobře, je to skvělý film, Darabont ve vězení umí, dobré herecké výkony, ale že by patřil mezi TOP 5?

Sharpův orel (1993) (TV film)

O trochu lepší, ale ne o moc. Aspoň je to věrnější knižní předloze než první film. Uvidíme co další díly. Poznal někdo Daniela Craiga?

Sharpovi střelci (1993) (TV film)

Kniha je výrazně výrazně lepší. ALe uvidíme, prý je úvodní díl nejslabší. Hlavně kvůli výpravě.

Nebeská brána (1980)

Okolo tohoto "eposu" se chodí jako kolem horké kaše. Všichni říkají, že to byl propadák, který uzavřel několikero kariér, ale nikdo neřekne, že ten film je špatný. Nejspíš proto, že film sám o sobě tak špatný není. On je vlastně "krásný". A to doslova. Proč propadl? Byl nepochopen? Byl zbytečně dlouhý? No, vidět původní 4 hodinovou verzi dá zabrat a na jeden pokus jsem to nedal. Byl nudný? Nezajímavý? Slyšet slovenské a polské písně v Americkém filmu mi nezajímavé nepřijde. Ale je to zajímavé pro "americké" publikum? Každopádně můžeme vidět film, který změnil Hollywood.

Bídníci (2012)

Velmi přijemně překvapen, zejména pěveckým výkonec hlavního dua Crowe - Jackman, kteří celý film táhnou. Zaujaly mě i dvě silné ústřední melodie, ale celkově se hudba povedla na jedničku. Hathaway je na mě moc ukvíkaná, ale asi to tak mělo být, když dostala Oscara...

Vedlejší účinky (2013)

Velmi příjemné překvapení s vynikajícími herci a zajímavou i když ne tak úplně nečekanou zápletkou. Každopádně ten pořádný zvrat nastane vždy když někdo zařve.

Gándhí (1982)

Jak bylo řečeno už v úvodu filmu, život jednoho člověka nejde shrnout do jednoho příběhu. Opravdu je těžké uvěřit, že takový člověk na zemi byl.. Film sám o sobě je poutavý, ukazuje hodně z života Indů, ať už jsou to muslimové, židé, hinduisti nebo křesťané, ukazuje nám Ghándího jak žil. Nebál se za své názory bojovat až na tenkou hranici života. Možná by slušela trochu kratší stopáž, ale dalo se to vůbec?