Agent Orange (2004)

Tyhle Tonyho vizuální masturbace můžu velice. 100%

Akira (1988)

WOW! Edit: Po čtyřech hodinách přemýšlení mě nenapadá podobný filmový zážitek. Tedy napadl mě jen jeden a to sice 2001: Vesmírna Odysea. Jasných 100%.

Anonym (2011)

Dvě hvězdy nejsou daleko od pravdy. 55%

Ant-Man (2015)

Čtvrtá přištála hlavně za velice vynalézavou a zábavnou finální akcí. Mašinka Tomáš nikdy nebyla více zábavná. 75%

Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

Necháme zrát. Zatím nejisté pokukování po potenciálních čtyřech. 65%

...a spravedlnost pro všechny (1979)

Al Pacino je pan herec a závěrečnou scénu jsem si musel pustit hned několikrát po sobě. Víc netřeba říkat. 100%

A-Team: Poslední mise (2010)

A já nevěřil! A-Team se rozjede s počáteční poznávací sekvencí, aby pak až do konce závěrečných titulků nezastavil. Typově jsou představitelé vybráni skvěle a chemie mezi nimi funguje jedna radost. Jediné výhrady bych měl k nepříliš výraznému záporákovi Patricka Wilsona (jinak na něj nedám dopustit! ) a místy do očí bijícím digitalním trikům. Ale to skutečně jsou jediné výhrady jinak jsem se neskutečně bavil a kacířsky přiznávám, že se mi A-Team líbil dokonce více než Slyova parta. Pure Fun! PS: Sekvence s tankem je nezapomuntelná záležitost! 85%

Avatar (2009)

Pocahontas v (bledě) modrém. Rádoby filozofické, otravně didaktické, naproti tomu však vizuálně dokonalé dílko. Bohužel se tato dokonalost během prvních cca. čtyřiceti minut okouká, což (alespoň u mě) vede k tomu, že se odhalí to jak jednoduchý, téměř až primitivní příběh Avatar má. Nemůžu si pomoct, ale asi v půlce filmu jsem si začal vzpomínat na hodnocení trilogie Pána Prstenů v podání Randala Graves (pro neznalé se jedná o Clerks II), které bych aplikoval na Avatara s tou vyjímkou, že tady se nechodí ale běhá. ;) I přes tohle všechno se Avataru nedá upřít, že po technické stránce je to obddivuhodný zážitek (za závěrečnou půlhodinku palec nahoru) a na poměrně dost dlouhou stopáž vlastně ani příliš nenudí. A to předem říkám, že jsme k filmu přistupoval bez jakýchokoliv vyšších očekávání a snažil se nepodlehnout hypu. Teď už se jen divím kolik lidí se nechá utáhnout na vařenou nudli krásného vizuálu. 60% Edit: Postupem času Avatar neuvěřitelně vyšuměl a v paměti zůstala jen ta tupá ústřední linka o zlém bílém muži. 40%

Až na krev (2007)

Zrovna dnes ráno jsem si říkal, že už jsem proklatě dlouho neviděl film, u kterého1 bych se nebál používat slova jako dokonalé, či geniální. There Will Be Blood IMHO nemá jedinou slabinu. I přes svojí 160 minutovou délku mi nedovolil ani jednou se podívat na hodinky a na konci jsem byl zklamán, že tenhle úžasný zážitek už končí. Oscarovou porážku s No Country for Old Man asi nepochopím nikdy.

Baader Meinhof Komplex (2008)

Silné, ale ne tak skvělé, jak by se dalo vzhledem k tématu očekávat. 85%