Metallica: Some kind of monster (2004)

jako dokument nejspíše velice slušné...ale nějak nejsem schopna překonat odpor, který ve mně někteří členové kapely vzbudili (a to jsem jejich muziku mívala kdysi opravdu ráda!). Navíc si myslím, že Lars Ulrych si s tvůrci dělal trochu co chtěl a hodně hrál (ještě větší egoista, než jsme čekali). Dost mi chybělo i zvýraznění časové rozmezí mezi skoky (kdo má ty dny odečítat?) - jsou v sobě a najednou vesele nahrávají a chválí se navzájem? kde se stal ten zlom a proč ve filmu není? není to špatné, ale mohlo to být lepší. ale i horší.

Já, legenda (2007)

3,5 hvězdy. Scénář je pohříchu špatný, kulisa prázdného NY ostudně nevzužitá a triky špatné (opravdu záměrně?). Uměle nastavovaný přesah a odporně pánbíčkovský konec. Ale přesto se člověk neubrání pocitu, že je to krásné a že Will Smith je fantastický. a to na nějakých těch 6/10 kupodivu stačí.

Lovci upírů (2003)

jako komedie velice zábavné! s přispětím stupidního překladu a dabingu extra zábava. proto **. "Bude pršet" "Mistře, prší!" "Já to říkal"

Králové ro(c)ku (2006)

Možná jsem blázen, ale JB mi prostě sedí. Tohle je naprostej úlet, ale já jsem se královsky bavila. Taky se ukazuje, že rockova subkultura je bez vztahu k této hudbě jen kýčovitá a směšná, ale láska, to je prostě láska. A Satan to rozjíždí! JB rulezzzz!!!

Škola rocku (2003)

Film si nehraje na hlubokomyslné přetváření školáků jako například Sestra v akci 2 a nikoho se zdravým rozumem snad nenapadne, že jde o něco jiného, než o sólo pro Jacka Blacka. Sólo pro jeho hlas (vynikající btw.!), kytaru a komediální talent. Dostal mě nákres dějin rocku a metalu na tabuli...bomba. Bavila jsem se!

Kletba zlatého květu (2006)

číňani a shakespeare? no nevim, moc mi to nesedlo a obcas jsem nevedela, ci armada zrovna utoci a na koho vlastne:-) ale bavilo me, jak si Yimou dela naprosto co chce:-)

Zodiac (2007)

90% fincher jinak a prece skvele!

Smrtonosná past 4.0 (2007)

Zábava na plný koule! To mi stačí. Že se tam skáče ze stíhačky? A kdo jinej by tohle měl dělat než Bruce Willis!

Pokoj č. 10 (2006) (seriál)

Výbroný námět, ale tvůrci se na něj bohužel moc spoléhali. Některé momenty, scény (zastavování času, pokoj č.9) či záběry slibují mnohé, ale za chvíli se naděje zase ztrácí. Dialogy radši nekomentuju. Peter Krause taky možná nebyl nejlepší volba, stejně jako Marguliesová. kdyby se lost room roztáhl na vícedílný seriál, kde by každému předmětu byl věnován dostatečný čas, nebylo by to tak chaotické a nebyl by třeba uspěchaný závěr. takhle jen průměr, ačkoli hlavně druhá polovina druhého dílu je napínavá a dobrá.

Horší už to nebude (2006)

Marca Forstera zjevně zajímají zákoutí lidské fantazie různého druhu...milé, optimistické a nápadité. Jak scénáristicky, tak co se castingu týče. Dustin Hoffman je (dle mé zkušenosti) jako literární vědec ještě hodně umírněný:-)