Batman začíná (2005)

Akce, vtip, moje oblíbené téma strachu...výborné. Po druhém shlédnutí přidávám poslední * (přes hloupě obsazenou i napsanou hlavní ženskou roli). Výborně obsazený Gary Oldman. K Baleovi snad ani není třeba nic dodávat - super!

Bůh masakru (2011)

U druhé poloviny jsem se dobře bavila, u první jsem měla chuť odejít, protože jsem opravdu nechápala, proč se na to divám...divadlo se nedá jen tak bez úprav převést na plátno a takový mistr jako Polanski by si s tím měla poradit lépe. Nicméně vzhledem k zábavné druhé polovině to rozhodně není ztráta času. A navíc pak budete rádi, že váš manžel není korporátní právník nebo etnolog.

Cadillac Records (2008)

přínosný historický exkurz, skvělý pro doplnění hudebního vzdělání. filmově a emocinálně bez invence a hloubky, ale what the hell.

Candy (2006)

dobrý film, nenudí a jointa bych si těsně po shlédnutí asi nezapálila, ale...je to trochu schematické a typizované. Prostě jako by to tu všechnu už bylo, to už jsem někde viděl - to je ten pocit. herci přirození, heath ledger se myslím hodí v tom, že z něj ten chlapeckej pocit "ono už to nějak dopadne" pořád kouká. ale depka na mě padla slušná, to musím přiznat.

Casanova (2005)

Čekala jsem větší švih a tempo. Bylo to až moc ucelené, logické a uhlazené. Heath Ledger umí být přitažlivý a zábavný, ale třeba Jeremy Irons zůstal na půl cesty mezi karikaturou a skutečně zahranou postavou...jako celý film. Možná to chtělo akčnější režii, Hallstrom je prostě víc na duši než na legraci.

Černá labuť (2010)

Absolutně strhující a nejspíš téměř dokonalé. Naprosté soustředění na jedno jedniné, v tom film kopíruje příběh a koneckonců i balet jako takový...geniální zvuková stránka, geniální herci, geniální Darren Aronofsky. Ale po shlédnutí je divák zralý aspoň na jednoho panáka.

Darjeeling s ručením omezeným (2007)

Wes Anderson se pozná na 100 honů a ani tady se nezapře. Není to tak skvělé jako Život pod vodou, ale je to milé, vtipné, krásné a šílené. A je obdivuhodné, jak dobře může fungovat tak nesourodá trojice herců. 60%

Děkujeme, že kouříte (2005)

Takhle výborně jsem se už dlouho nebavila. Vkusné, zábavné, svižné...nikdo si ve filmu nezapálí a vůbec to není o kouření. Katie Holmes jsem to opět nevěřila, ale aspoň dostala palmou:-)90%

Denní hlídka (2006)

Po filmařské stránce o ždibínek lepší než Noční hlídka, ale obsahově to na moje vnímání byl trochu moc velkej chaos.

Den před krizí (2011)

Velice aktuální a překvapivě velice hluboké. A velice pravdivé.