Dorian Gray (2009)

tak buď gotický horor nebo Wildea, obojí nejde! A Ben Barnes neumí hrát!

Lovci upírů (2003)

jako komedie velice zábavné! s přispětím stupidního překladu a dabingu extra zábava. proto **. "Bude pršet" "Mistře, prší!" "Já to říkal"

Hannibal - Zrození (2007)

Tenhle film postavu Lectera neshodí, to by musel za něco stát, aby ho fanoušci brali vážně. Ullilel sice vypadá trochu jako Bernal či Christensen, ale když otevře pusu, má herecky do prvního jmenovaného hodně daleko. Je trochu divné vidět stejný zámeček jako v Obsluhoval jsem anglického krále...a jako vždy Vašuta. Navíc všichni herci mají přízvuk a z toho je člověk po pár scénách unavenej. Gong Li vůbec nevypadá jako Japonka... a hlavně to nemá atmosféru a napětí! 40% je možná ještě moc.

Iluzionista (2006)

Obavam se, ze s dvema herci extrakvalit a asi celkem zajimavou predlouhou se dalo udelat vic. to, co si pan Burger (udajne) pripsal do scenare je krome detektive Uhla uplne k nicemu. Cely film by se mohl tocit kolem osobnosti Eisenheima a jeho triků, ale to by ty triky musely byt na nejake urovni. Rozhodne bych se nevytahovala tim, jak dlouho na nich ceske studio pracovalo, protoze za nic nestoji. Zlaty prvni Harry Potter a tesim se na The Prestige. To snad bude o kouzelnicich, protoze Iluzionoista je cert vi o cem. Prijemna hudba, ktera podkresluje scény jinak postradajici naboj a napeti. Herci nevyuziti az beda.

Sejdeme se v Eurocampu (2005)

Ono to není špatné a je to docela zábavné (každému musí být jasné, že Troška ve Slunce, seno...zase tak moc nepřestřelil:-), ale obávám se, že tohle opravdu málokoho zajímá. Navíc postup dokumentování situace na vsi není nijak invenční (vyslechnu názor každého zvlášť a nakonec je konfrontuji) a je to celé (až na konec) hrozně statické. Původně plánovaný rozbor vlivu uniformy na lidské jednání by byl možná zajímavější. Předfilm "čtyři kroky dvojpůlka" je nakonec zajímavější, i když to bylo původně jen zadání za studií a člověk někdy nevěří svým uším a očím. Úspěch Ženy pro měny se, obávám se, opakovat nebude.

Sexy Pistols (2006)

jedna hvězda za vtipný moment sem tam a druhá za to, že tohle se asi chlapům bude líbit. Nechat Hayek a Cruz dělat kliky ve vodě je od Bessona zatraceně vypočítavý nápad:-)

Nebezpečné hry (1998)

Možná dám víc, kdybych byla chlap:-) Ať žije Bill Murray!

Šifra mistra Leonarda (2006)

kniha není nic moc (námět super, ale Dan Brown není žádný génius) a film, jakkoli jsem doufala v opak, je ještě horší. Adaptovat bestseller nejspíš je těžké, ale takovýhlé scénář je neomluvitelný! Když došlo ke změně oproti knize, pak naprosto špatným směrem. Když už i sir McKellen přehrává (věřím, že záměrně) a Tom Hanks občas neví, jak zahrát úplně nanicovatou postavu, měli by se Goldsman a Howard zamyslet. Není to napínavé, není to zábavné. Jediná věc, která k mému překvapení celkem funguje, jo chemie páru Hanks - Tautou, jenmože jejich vztah scénář moc neakcentuje...To je škody, to je škody.

Odvaha milovat (2005)

Nemyslím si, že je tohle pro náročného diváka. Je to přetláskaný, asi ve snaze ukázat několik podob lásky nebo co...trochu mi to připomnělo Italštinu pro začátečníky, kde se taky trochu umírá a hodně miluje. Jenže tam si nikdo z vraždy nedělá šoufky (i když to je nejzábavnější část filmu) a nesnaží se filosofovat o divadle. Já těm Francouzům prostě nerozumím...

Království ohně (2002)

Hozná nuda...ale Christian Bale mě prostě fascinuje! Takže jedna hvězda je za něj.