Správci osudu (2011)

Máme svobodnou vůli nebo jsme řízeni něčím či někým vyšším? A nemáme-li svobodnou vůli, má smysl za ni bojovat? A pro co? Pro lásku! Možná je to lehce upravené romantické klišé, ale výborně natočené s perfektními hereckými výkony (Anthony Mackie je kouzelný) a skvělou chemií mezi ústřední dvojicí. Emily Blunt je sympatická a nádehrná a Matt Damon prostě je jeden z nejlepších herců současnosti i při dialozích, skládajících se prakticky jen z milostných vyznání. Pro ženy za 4*, pro muže za 3*.

Neopouštěj mě (2010)

tak křehké a nádherné, jako Carey Mulligan sama. Žádné moralizování nebo filosofické úvahy nad jinak zatraceně nosným tématem. Tohle je romatické drama, které jen stojí na dosti neobvyklých základech. Miluju Andrew Garfielda!!!

Ať vejde ten pravý (2010)

Skvělý film se skvělou kamerou, skvělou hudbou a fantastickými herci. Nevidět nejdříve švédský originál a nevědět, že scénář se až na malé detaily prakticky neliší, a že zpracování je o ždibíček méně dokonalé, dám 5*. Ve švédském filmu se holt k emocím musíte propracovávat s postavami, Američané musí mít všechno přístupnější. Chloe Moretz je ohromná!

Ať vejde ten pravý (2008)

Ledové, kruté, nádherné, láskyplné...přes extrémně pomalé tempo nechybí napětí, podporované občasnou atmosferickou hudbou a jinak dosti hrůzostrašným tichem. Skvělé souznění žánrů a skvělí dětští herci.

Fighter (2010)

Není to ničím originální, takových příběhů už bylo, témata byla probrána už stokrát...ale pokud to bude vždycky takhle dobře, není si nač stěžovat. Baleovi hodně prospělo stáhnutí se z hlavních rolí, na jejichž extrémech stál jeho film a stát se součástí kvalitního celku, do kterého se dokázal začlenit i při fyzičnosti svojí role. Wahlbergovi role sedla a ženské obsazení je bezchybné.

Černá labuť (2010)

Absolutně strhující a nejspíš téměř dokonalé. Naprosté soustředění na jedno jedniné, v tom film kopíruje příběh a koneckonců i balet jako takový...geniální zvuková stránka, geniální herci, geniální Darren Aronofsky. Ale po shlédnutí je divák zralý aspoň na jednoho panáka.

Labyrint lží (2008)

Zklamalo mě, že i přes dějovou gradaci nijak negraduje napětí...a celkově je ho tam vzhledem k prostředí méně než bych si představovala. Navíc mi přišlo, že chemie "po drátě" mezi DiCapriem a Crowem přiliš nefunguje. Půměr, bohužel.

Sherlock (2010) (seriál)

To lehké zpomalení v první půlce druhého a lehké zkopnutí v závěru třetího dílu tvůrcům odpouštím, protože tohle je moderní britská televizní tvorba v nejlepší formě se vším všudy. Ad Cival: Spíš "Ritchie my arse", ne? :-D

Hype! (1996)

jako dokument o grunge a seattlu celkem slušné...pro člověka, který o grunge moc neví (ukazuje kapely před průlomem grunge a taky to, že vesměs za moc nestály). jako dokument obecně typicky "mooreovský". Autor chtěl ukázat grunge jako hnutí nekomerční, hodně prostoru dal Eddiemu Vedderovi a žádný lidem, kteří brali hudbu jako profesi (tohle slovo použije jen Kim Thail ze Soundgarden), tj. Jerry Cantrell, Dave Grohl, případně Chris Cornell. Sláva všechno zničí, lidi se střílejí do hlavy a nechají si cpát do kapes balíčky heroinu...ale svým způsobem to odpovídá roku výroby, dnes už by podobný pohled možný nebyl. Grunge miluju, tenhle dokuement mu prokazuje službu - dobrou jen částečně.

Hooligans (2005)

Krásně opravdové a přes svou "britskost" (bez titulků těžké sledovat) přístupné. Líbila se mi kamera při bitkách a britský hudební doprovod. Kdo by to řekl, že takový film může dobře natočit ženská.