Vlk (2008)

Nejen pro Středoevropana velice zajímavé téma dilematu mezi ochranou ohrořených druhů a nutností bránit stádo jako zdroj obživy, ale také poněkud náročnější pomalé zpracování bez stálého tempa. Nicméně jsem se opět přesvědčila, jak Skandinávci umějí vyprávět a předávat emoce bez zbytečných řečí a popisu prožívání postav. A s nádhernou hudbou.

Polski film (2012)

Jeden z nejlepších a nejmodernějších českých filmů poslední doby. Odvážný, kombinující žánry, techniky i nápady...možná trochu náročný pro české publikum. Je potěšující, kolik českých herců se účastnilo. Prostě výborné! 90 %.

Kinsey (2004)

70 let posléze a jsem jen o kousek dál. Slušně natočené, extrémně obsažné, reálné a vypovídající...navíc herecky skvostné. Laura Linney je úžasná!

Rock ze střední (2009)

Na americkou teenagerskou (nefekální) komedii o muzice to není úplně zlý. Sice objevovat v roce 2009 ska je poněkud opožděné, ale pár dobrjech fórů a muzika jakž takž. A líbí se mi představa, že nějakej šestnáctiletej amík ví, jak znějí thin Lizzy :-) 50 %

Temný rytíř povstal (2012)

Film má spoustu malých much a mušek, několik zbytečných vět a několik nereálných momentů, které trochu narušují Nolanovo pojetí Batmana. Nicméně, je to o Batmanovi , nikoli o jeho protivnících (jako Temný rytíř), je to současné, apokalyptické, sexy, epické a dojemné. A nikoli na jedno shlédnutí.

Sunset Boulevard (1950)

Neuvěřitelný zážitek, naprosto nadčasový, hluboký, emocinální, umělecký...poslední věta vám leží v hlavě hodně dlouho!

Templář (2011)

Paul Giamatti luxusní...neusnula jsem jen proto, že jako dějepisný barbar jsem si nemohla vzpomenout, jestli ti Frantíci přijdou :-)

Stud (2011)

Zajímavé...chodit do práce, souložit, koukat na porno a občas pohonit. Zdá se to jako pohoda a pak najednou zjistíte, že už si neumíte povídat s lidma a když to po vás někdo chce, jste z toho nervózní a radši si jdete zase zasouložit. Závislost na sexu nejspíš existuje, závislý může člověk být v podstatě na čemkoli. Líbilo se mi, že režisér nedělal kompromisy, chlapi jsou prasata, ale ženský taky nejsou andělé...doma chodíme nazí...a sex nemusí být vždycky pěkná věc nebo zábava. Film není vyloženěn šokující, ale obzvláště po tom, jak odporně zobrazené jsou poslední sexuální scény, se člověku mo skočení moc mluvit nechce...

Den zrady (2011)

Bohužel...s tímhle obsazením a nisným tématem by to chtělo trochu šťávy. Je to čisté, přesné, ale až příliš chladné a uhlazené. Chtělo by to víc scén jako mezi Goslingem a Giamatim, kde se na povrch proderou emoce, které úplně chybí v milostné linii...čekala jsem o ždibíček víc. Nicméně herecky skvostné. Politika je svinstvo, to víme.

Moneyball (2011)

Ačkoli nám Evropanům je baseball v podstatě cizí a láska k němu nám nic neříká, tenhle film je tak dobře napsaný (bez amerického pathosu) a velice slušně natočený (sportovním záběrům, kombinaci s televizními a archivními se možná mohlo věnovat trochu víc pozornosti), perfektně zahraný. A téma zodpovědnosti za svá rozhodnutí (pracovní i osobní) a potřeba si za nimi stát, i když se vkrádají pochybnosti, to by dneska potřebovalo vidět mnoho lidí ve vedoucích funkcích. A taky o tom, že i když márte nápad, nejste nikdo a nestojí za vámi někdo s možností rozhodovat, jste v háji. A Jonah Hill umí hrát!!!