Kurs sebeovládání (2003)

Zdálo by se až ukázková komedie a velmi vyskolé úrovni. Překavapivý příběh popisující šíleneho cvokaře a jeho pacienta v jádru normálního člověka. Vše se nakonec ukázalo jako totální fraška, která měla za účel spojit dva lidi. No tohle všechno si uvědomte do toho naházejte překvapivé scény, neuvěřitelné zvraty, skvělý dialog a typický Nicholsnův ksicht , všechno zamíchejte a vyjde vám parádní podívaná.

Někdo to rád blond (2004)

Komediálně pojatý blbý film, zní to zajímavě, ale výsledek se minul účinkem. Oba hlavní aktéři byli zajímavý než se pustili do nesmyslné akce výměny za ženy. Úplně debilně namaskováni se vydali do světa ženské krásy. Jako náhodou je nikdo nepoznal, no tak to už je moc. Výsledek : někdo se sem tam zasměje, ale jinak je to spíše k pláči.

Jimmy Neutron (2001)

Moc blbý scénář. V celku slušně zpracováno. Zábava občas byla na místě. Malý vědátor se líbil spíše mému mladšímu bráchovi, já jen seděl a nezajímavě odpočítával konec filmu. reřie velice slabá, typoval bych film pro dědi od 1-10 let a pro dospělé od 80-100.

Hrdina (2002)

Oslnivé, obyčejné a přesto tak krásné. Skvělá režie a neobyčejné akce. Skvělé psychologické zamyšlení. Úžasné, masivní vojenské souboje. Zajímavé dějové linie, které vždy vypovídali o jiném příběhu. Dostalo se nám náhledu člověka z několika stran. Závěrečná scéna musela uchvátit snad každého, na momentu překvapení se zde nešetřilo.

Spy Kids 2: Ostrov ztracených snů (2002)

Mám Rodrigueze velice rád, ale tento díl se naprosto minul účinkem. Nezajímavé a místy bych řekl doopravdy nudné, a to i přes to, že akce byla na každém kroku. Počítačově dodělávané scény velice ubohé. Jediné co mne bavilo byl Steve Buscemi a jeho zmutovaný ostrov. 3tí díl je o mnoho zajímavější a dokonalejší, takže bohužel.

Velká ryba (2003)

Tento film patří k nejkrásnějším snímkům týkajícíse mezilidských vztahů. S nádechem Věčného svitu neposkvrněné mysli, Foresta Gumpa a Hledání země nezemě se atmosféra dostávala až do samotného nitra lidského svědomí. Každý z nás je trochu blázen a když je někdo větší tak šťastný to člověk. Užít si život a v klidu s pocitem naplnění odejít, sen každého člověka, a to si myslím chtěl režisér filmem říci.

Vanilkové nebe (2001)

Toma moc nemusim, hodí se k němu role typu: moc se neukazuj a nevyčnívej z řady. V tomto filmu byl nemastný, neslaný. Dávám 4* kvůli dvou hlavním aktérkám Cruz a Diaz, které mě s romantickou hudbou učarovali. Bláznivka Diaz dala filmu grády a Cruz byla paní utěšovatelka a mezi tím vším pojítko Cruise. Zajímavý námět a realizacce také slušná. Fimu sem uvěřil takže za 4*.

Král komedie (1982)

Povedený v celku jednoduchý film. Robert de Niro v roly vtipálka, tak to jsem ještě neviděl, drsňácké role mu sedí více. Velice se mi líbil scénář, ale film byl na něj moc dlouhý. Mě tento typ show moc nezaujal, Scorsese točí mnohem lepší filmy s de Nirem. Ukázal nám, že když něco opravdu chcemem tak to jde.

Vesničko má středisková (1985)

Film velice skvěle pojatý. Herecké rozložení bylo podle mě velice uvážené a vyrovnané. Do kontextu absolutně nezapadl Oldřich Vlach, ten mě neseděl již od samotného začátku a v průběhu filmu mě o opaku nepřesvědčil. Menzel točí ale i lepší filmy.