Psycho 3 (1986)

Hm, myslím že jeko samostatný hororový příběh se nejevil film tak bledě. Ovšem docela mi vadila krev a přehané úchylné scénky. Zajímalo by mě co by na to řekl mistr..

Proměna Placida Lakea (2003)

Nemůžu si pomoci, ale tento snímek je snad největším uvolněním ve světě filmu pro mě za poslední měsíc. Narazil jsem na tenhle úžas, když jsem přepínal knály a najednou mne zaujala jedna z úvodních scének, která byla objasněna až k samotnému závěru filmu. Naprosto dokonalý scénář, který se vznášel a místy hluboko padal do kontextu prostředí. Na jedné straně nepokořená vzájemná láska, na straně druhé mladý snílek s všestranými nápady a na straně třetí realita života...od které se snaží všichni utéci jako Prokletí bástníci. Oddechovka se vším co se mi líbí. Doufám že řežisér nezůstane pouze u tohoto Rebela.

Šťastní sebevrazi (2006) (TV film)

Jednoznačně zajímavý set. Žádné zbytečné filozofické otázky, velice upřímný scénář, průměrné herecké výkony a pěkná Veronika Freimanová. Příznivý byl i záhadný muž Michal Pavlata. Bavil sem se i když děj byl slabý. 4* jsou za nápad a scénář.

Cesta na Měsíc (1902)

Díval jsem se na tento pro mě nefilm ze zvědavosti. Líbily se mi především primitivní scény a kulisy u kterých sem se i zasmál. Když jsme se ocitli na měsíci , myslel sem že snad budu brečet. Komu čest tomu čest.

16 bloků (2006)

Docela až moc protikladný snímek, kterému se stavil čelem Bruce. V poslední době si hraje na správného a spravedlivého policajního staříka, což se mu vyplácí. Své scény nepřehrává a působí přirozeně. Parádní námět, horší scénář a skvělé momenty překvapení.

Valmont (1989)

Chtěl jsem dát 4* ale to prostě nešlo. Celý příběh založen na sexu a sázce. Velice uzavřená komunita a moc náhod najednou. Dobrý námět na Casanovu, Colin Firth se mi absolutně nazamlouval, ale po hodince mi to už bylo jedno, Annette Bening jednoznačně nejlepší herečka, Fairuza Balk lepší byla v Čarodějkách i když tady hrála překvapivě. Film utekl docela rychle a dalo se na něj i přes snobský nádech dívat.

Teď už jsi velký chlapec (1966)

Velice pěkný začátek, dokonce sem se až divil s jakým elánem Coppola začal, ale postupem času se nepatrně vytrácel. Velice pěkný příběh ovšem velice krátký a tomu odpvídal velice strmý scénář, ale to byl asi záměr. Skvělá hudba, námět a vtipné scénky.

Rocky Balboa (2006)

Je překvapivé jak mi film utekl před očima. Rockyho ve skutečnosti moc nemusim, ale docela mne to překvapilo, ovšem něco podobného se dalo čekat. Filmu dává veliký impuls skvělý scénář, ale ten závěrečný zápas mě moc nezaujal, bez něj by to ale asi nešlo. Alespoň že Balboa nevyhrál to by byl moc veliký Happyend.

Muž na Měsíci (1999)

Další ze skvělých originálních filmů od Formana. DeVito ví kam uložit své peníze. Jim Carrey škoda slov, naprosto brilantní výstup. Námět filmu byl velice originální, zábavný, nenudný, zapamatovatelný, i nyní mám ve filmu jakýsi nevyřešený zmatek, ale časem se to snad spraví.