Záměna (1983)

Snobské prostředí, které se střetávalo s prostředím ulice byl dobrý nápad. Námět filmu se velice podobal Higinsově a Pickeringově sázce v muzikálu My Fair Lady (1964). Eddie Murphy se nám ukázal v druhé polovině filmu takřka jako normální chlap, ještě jsem neviděl film ve kterém by nehrál komedianta nebo zarmouceného chlápka až v tomto filmu, a docela se to k němu hodilo. Aykroyda sem vlastně také pořádně neviděl jen v Krotitelých duchů, a tak se mi nemůžete divit, že dávám 4*, když sem na to nebyl připravenej, a tak sem překvapenej.

Doktor z hor (1992) (seriál) odpad!

Nemožné, na to se snad může dívat jen polomrtvá blondýnka a i to už je docela hardcore. Doktor z hor, jediné co je dobré na tomto patoku je krásná příroda.

Příběh rytíře (2001)

Hezoun Ladger, veliký simpaťák (aniž byck byl homosexuál), dokázal dát filmu veliký impulz a naprosto skvělou atmosféru. Celý film byl podán jako jedna velká parodie, ale velice povedená. Kdo by taky nebláznil jako Ladger pro tak krásnou Shannyn Sossamon. Scénář byl dobrý a nedobová hudba velice vkusná. Já se skvěle bavil nemám co vytknout, ale 5* by bylo přezpříliž.

Když rozvod, tak rozvod (1982)

Čenský-(Arnošte)....Menšík-(Neříkej mi Arnošte)...Čenský-(Tatínku)...Menšík-(Ani tatínku..Na tvým místě bych se styděl)...........TO JE ROZHOVOR NA KTERÝ NIKDY NEZAPOMENU, JINAK MI TO BYLO V CELKU VOLNÝ.

Zuřící býk (1980)

Nejhezčí záběr filmu se skrývá v posledním zápase, kde byl skvěle postaven do kontrastu světla a stínu La Mottův protihráč. I když film se motal okolo boxerského ringu, docela dost jsme nahlédli do osudů našich filmových hrdinů. Za veliké plus můžeme považovat krátké sestřihy zápasů, žádné zbytečné natahování filmu nesmyslným bušením do soupeřovy hlavy. Skvělé záběry, skvělé kontrasty, v celku zajímavý scénář. De Niro neměl vůbec natáčení lehké, zhubnout, potom zase přibrat 20 kilo. Místo krve čokoláda. Pro spestření Scorsese vložil část bazevného filmu což bylo jistě ku prospěchu věci. Příběh měl zajímavý spád ..první vyhrál pás, potom si ho nechal vzít, potom seknul s boxem, koupil si klub a nakonec skončil jako podřadný bavič. Zjímavé bylo také, že film velice rychle utíkal, než sem se nadál byl konec, tomu říkám paráda. Zjímavé že dvojku De Niro a Joe Pesci si Scorsese obsadil i do Casina kde si vzájmné bouchčské role vyměnili.

Stupeň 6: Dny totální zkázy (2004) (TV film)

Prví půlka připomínala sem tam scény z Twistru a do této hrůzy se prolínaly nudné pasáže, které nestáli ani za zapnutí televize. Druhá půlka dosahuje kvalitou zpracování film Larva, člověka zasáhve el. výboj, zaklepe se a spadne..smál sem se......... A vůbec ve filmu jakoby náhodou zemřou negativní postavy a ty dobré jako zázrakem přežijí. Prostě debilní pohádka.

Cimrman v říši hudby (2006) (divadelní záznam)

Divadlo je neuvěřitelná věc. Skvěle zorganizováno, ikdyž se mi více líbila 2/2 z představení, kde jsme se ponořili do inženýrské opery (plukovník Coolonel v bílých šoortkách, řekne...... ) no prostě paráda. v tomto díle Cimrmana byl nejlepší Pavel Vondruška, když představoval tlumící kabinu, to sem se zasmál zvlášť u čísla 13.. Můj obdiv všem učinkujícím.

Polda a bandita 2 (1980)

Nevím co bych k tomu dál dodával mrkněte na můj komentář u jedničky zde.

Polda a bandita (1977)

Když mi bylo kolem 10, táta mi film pustil od těch dob skoro každý den si video od filmu neodpočinulo. Skvělké scény dobré honičky, skoky kde se tají dech, kráská žabka (nevěsta na útěku) , nepříjemný tlustý polda, jeho debilní syn, který vše zmrvil a nakonec neodolatelný Bandita. K tomu není co říct je to nezapomenutelný a skvělý film.

Jeden a půl policajta (1993)

Malý černošský chlapec neměl chybu. Ve filmu se oběvil i protivný pan Bandita, který byl obyčejný a nic mimořádného nám nepřednevl. Co se mi na filmu velice líbilo byly akční scény, na kterých se surovostí nešetřilo a mám tento typ točení rád, má šmrnc a nepodobá se Policejní Akademii kde jsou soudoje a akční scény jen naznačené, to je o ničem.