• Krátkometrážní

Úkryt (2002)

Vyloženě jen na jedno zkouknutí, víckrát to nemá smysl. Protože to jediné, s tím se tu pracuje, totiž atmosféra, je neopakovatelná.

Joey (2004) (seriál)

Sice je Joey ten poslední, s kým bych chtěla spin-off, ale když už, tak nepohrdnu :) Horší by byl už jenom Ross.

Ally McBealová (1997) (seriál)

112/112 Seriál Ally McBealová jsem kdysi objevila vlastně jen díky odchodu Courtney Thorne - Smith z Melrose Place. Postupem času si našel stálé místo v mém srdci a patří mezi ty pravidelně oprašované. Na poličce pak člověk může mít sérii CD skvělé Vondy Shepardové, DVD s prvními sériemi (komplet asi už nikdy nebude) a knižního průvodce.

Mladý Indiana Jones (1992) (seriál)

Škoda, že to selektivní vydání dílů 6, 8, 10, 11, 12, 13, 15, 16, 17, 18, 20, a 22 na VHS způsobilo takové zmatky v číslování... Naštěstí dnes je ale rok 1999 překonám a spolu s třemi DVD sety z roku 2008 je tu Indy v té nejlepší kvalitě. Nikdy už se zřejmě nevrátí vyprávění starého Indyho, ale co já vím ;)

Letec (2004)

Velký film, který jsem plně akceptovala. První třetina je navíc poctou 2 pásovému Technicoloru. Třešničkou na dortu je pikantní obsazení Gwen Stefani jako Jean Harlow :)

Equilibrium (2002)

Výborné. Od té doby si cením velké části filmografie Christiana Balea. A jako perličku bych uvedla, že k Equilibriu jako jedinému filmu jsem byla dovedena skrze snad ještě o řád lepší music video ;)

Bílý oleandr (2002)

Film, kterým se Michelle na dlouho se svými diváky rozloučila, nebyl zrovna nejšťastnější volbou.

Pod povrchem (2000)

Skutečně kvalitní překvapení, Michelle a Harrison k sobě úžasně pasují a komorní horor je žánr, který jim svědčí. Proměna obou je báječným požitkem. Pamatuji si ještě jako kino novinku.

Hříšný tanec (1987)

Místy je skutečně náročné uvěřit, že se příběh Baby a její první letní lásky odehrává v roce 1963. Tohle je film řešený optikou roku 1987 a dobová nostalgie je jen příjemným bonusem. Navzdory tomu, jaký je to kultovní kýč, je to zároveň čistá žánrovka, ukázkový coming-of-age story, kde všechno klape, nic tu nechybí a všechno do sebe zapadá s precizní přesností.

Nebezpečné myšlenky (1995)

Kdo si pamatuje na fotoromány z Brava, pamatuje si i velice dobře na Nebezpečné myšlenky ;) Je to výborný film i tak, ale tahle reklama tehdy byla k nezaplacení. Někdy se snad dopracuju k originálu, zatím se bavím dabingem s takovými hláškami jako "Do vole prdele."