• Krátkometrážní

Zlatý kompas (2007)

Ze stejného ranku raději 10x Lemony Snicketa než toto. Ačkoli je Nicole fantasticky krásná, filmu jsem neuvěřila ani na minutu.

Invaze (2007)

Nicole Kidman a Daniel Craig zcela jistě nejsou ideální traumpaar, ačkoli dva pokusy učiněny byly. Ostatně, Kidmanku je věčná škoda obsazovat do akčních filmů. Ale jako průměr lze Invazi tolerovat. Nejde o nic, co bychom neviděli už mnohokrát, nač ale pohrdat odpočinkovým žánrem. Stejně každou chvíli vznikne další verze.

Moje krásná čarodějka (2005)

Hloupoučké až to bolí. V kině to bolet rozhodně muselo. A přitom námět je slušný. Aha. Zkrátka daň idiotské romantické komedii, kterou zaplatila Nicole, aby si udržela popularitu skutečně na všech frontách...

Návrat do Cold Mountain (2003)

Je stále dobré připomínat krutosti jedné americké epochy, která není tak vzdálená.

Moulin Rouge (2001)

Muzikálová pohádka o tom, jak vzdát poctu filmovému století. Samozřejmě zážitek je hlubší, pokud člověk vědomě vnímá všechny inspirační zdroje. Divák, který jen cosi tuší, jen tápe po povrchu. Tady je všechno od de Toulouse-Lautreca, Mélièse, Violettu, přes Monroe, Madonnu až po Queeny. Děkuji, absintová vílo.

Rozum a cit (1995)

Svého času jsem to milovala, ale pak jsem to vyměnila za Malé ženy. Bylo velkou chybou, že nejmladší Dashwoodovou nehrála Kirsten Dunst, to by bylo hned o něčem jiném.

Hodiny (2002)

Dějiny 20. století trochu jinýma očima. Ale doporučuju jenom tam, kde jsou všichni zúčastnění duševně v pohodě, jinak by to nemuselo dobře dopadnout. Nejenom Nicole je uvěřitelná až příliš.