• Krátkometrážní

Ek Aur Ek Gyarah: By Hook or by Crook (2003)

Sanjay Dutt a Govinda v extrémně ztřeštěné komedii ve stylu Šimona a Matouše. Nedílnou součástí je velmi chytlavá ústřední píseň, takže není o čem. Paňdžábské kino, krok druhý.

Můj strýček gangster (1963)

Francouzi milovaná akční komedie s věčně hladovým Linčem Venturou a takovou mladou čůzičkou Sabine Sinjen, která by z fleku mohla jít k nám hrát do SeMaForu. Je to tu jeden klasický herec vedle druhého, člověk si vždycky rád pošmákne nad pleší Bernarda Bliera, Jean Lefebvre musí být všudypřítomný, takže mi venkoncem není jasné, proč právě o tento francouzský kasaštyk měla dobová čs. distribuce přijít. Nicméně sledovat Venturu, kterak tvoří toho svého strýčka zejména za pomoci nekonečných gastronomických orgií je sice milé, ale celý film to bohužel neutáhne. Krmí se hezky, kafíčko, případně něco ostřejšího si taky dopřeje s elegancí sobě vlastní, ale pakliže jsme v rovině komedie až parodie, prosím i ty akční scény více humorné.

Prolomit vlny (1996)

Dlouhá léta jsem Prolomit vlny vnímala jako film, na který je nutno dozrát, jako nadfilm, který není pro každého. Dokonce jsem si dovolila dříve vidět pouhou divadelní inscenaci Městských divadel pražských, která si s tématem poradila po svém. Ale ve výsledku je to jen film pro náročného diváka, ale zdaleka ne pro diváka snoba či diváka pokrytce. Takže všechny proto-dojmy stranou, je to jen film, neukousne vás - a samozřejmě von Trier je jen jeho autorem. #freshfilmfest

Pod kůží (2013)

Chápu vnější aspekty nutnosti realizace takového projektu. A samozřejmě ocením nahotu Scarlett Johansson, ale víc ani ťuk. #freshfilmfest

Gottland (2014)

Amatérismus kam se podíváš. Jedna nesmyslnější povídka za druhou. Pokud ty výrobky FAMU vypadají stále takhle, tak by neměly opouštět tu slavnou budovu. Jedna perla za všechny - pokud se pokouším realizovat cosi, co nazvu Panenství Lídy Baarové a operuju s její spoluprací s Vávrou, rozhodně nepoužívám ukázky z jediného filmu, který je Čápův a Krškův. #freshfilmfest

Grandhotel Budapešť (2014)

Extrémně přesycený casting, extrémně hravý příběh, ale výsledek jakýsi nijaký. A samozřejmě, naprosto šílený dabing, pokud můžete, vynechte jej!

Waris Shah: Ishq Daa Waaris (2006)

Jak nejlépe začít s paňdžábskou odnoží indického filmu nežli Waris Shahem? Nic zřejmě není přirozenějšího. A pokud je v hlavní roli Juhi Chawla soupeřící s Divyou Duttou? Hned to celé funguje mnohem lépe i pro našince.

Netopýr (1937)

Zatímco proslavená dvojí verze s Anny Ondrákovou v hlavní roli upřednostnila příběh komorné Adele, o šest let později byla hlavní postavou Netopýra Rosalinda, tentokráte v podání Lídy Baarové. Skvostná Baarová v této době byla už v německém filmu jako doma a proto je její partnerství nejen s Hansem Söhnkererem velice příjemné. Divák znalý operety je potěšen touto moderní verzí, ve které jde především o to si vzít z Netopýra to podstatné a v rámci logiky snu z něj vykřesat i to nejlepší pro tehdejší moderní současnost. Není tedy nic přirozenějšího, než nechat přelstít muže záletného fingovaným záletem. A samozřejmě ruku na srdce, největším starem ale mezi všemi se venkoncem stává dokonalý komik Hans Moser se svými opileckými etudkami na téma - pokud ještě jednou zazpívá, tak si dám ještě do jedné nohy :D

Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (2014)

Historky ze Sin City jsou tím nejlepším, co v komiksu v 90. letech vzniklo. To bez debat. A jejich filmový přepis je více než důstojný. Neřešila bych oba filmy jako samostatné projekty, ale jako jediný celek a takto mi to vyhovuje velmi. Herecky kraluje Eva Green se svou další neomylnou variací na Angelique z Dark Shadows, Jessica Alba potemněla a kurvy ze starýho města mají zase mezi sebou překrásná dvojčata s tváří Jaime King. Julia Garner s tou svojí kučeravou hlavinkou taky potěší a koho jiného by chtěl člověk poutat, než Juno Temple? #čsfdprojekce